Nieznany Staw

/ 9 odpowiedzi
Witam, witam. Sprawa jest dość trudna. Wybieram się z przyjacielem na rybki nad staw na którym byliśmy tylko 3 razy.
W tech trzech razach złapaliśmy trochę płoteczek i dosłownie kilka okonków.

Plotki mówią że w tym stawie siedzą inne ryby takie jak :
- Karaś
- Lin
- Szczupak ( mówiła mi tak jedna osoba, którą każdy wyśmiał )
- Kiełbiki
To teraz takie pytanie, a mianowicie na co próbować łowić ? Jaka zanęta , Jaka przynęta
Jaka metoda ? ??
Chciałbym złapać karasia albo lina. Proszę o wasze rady


DZIĘKUJĘ :)
dario35


Witam, witam. Sprawa jest dość trudna. Wybieram się z przyjacielem na rybki nad staw na którym byliśmy tylko 3 razy.
W tech trzech razach złapaliśmy trochę płoteczek i dosłownie kilka okonków.

Plotki mówią że w tym stawie siedzą inne ryby takie jak :
- Karaś
- Lin
- Szczupak ( mówiła mi tak jedna osoba, którą każdy wyśmiał )
- Kiełbiki
To teraz takie pytanie, a mianowicie na co próbować łowić ? Jaka zanęta , Jaka przynęta
Jaka metoda ? ??
Chciałbym złapać karasia albo lina. Proszę o wasze rady


DZIĘKUJĘ :)


na karasia i lina to juz troszke puzno ale nie wykluczone ze ci wezmie ,ja osobiscie dalbym sobie z nimi spokoj i poczekal do wiosny ,a wiosna necic necic i lowic jesli karas i lin tam jest to napewno zlapiesz jesli bedziesz konsekfentny i cierpliwy (2011/10/27 19:58)

89krzysztof


Załamują mnie niektóre tematy...
Jedziesz do sklepu, kupujesz zanętę na ryby jakie chcesz łowić, do tego czerwone robaki i próbujesz. (2011/10/27 20:20)

wedkujem


Załamują mnie niektóre tematy...
Jedziesz do sklepu, kupujesz zanętę na ryby jakie chcesz łowić, do tego czerwone robaki i próbujesz.


Człowieku to ty mnie załamujesz... Myślisz że jak pisze na opakowaniu Zanęta na Lina to wystarczy ? Nie trzeba sposób ! W każdym innym łowisku bierze na co innego. Nie pojedziesz na 4 różne łowiska z tą samą zanętą. Więc pierw Ci radzę poczytać trochę o wędkarstwie gruntowo-spławikowym. Nie którzy wędkarze gruntowi bądź "spławikowce" biorą cały arsenał przynęt i zanęt na jedno łowisko. (2011/10/27 21:18)

wedkujem


To może jak złowić dużą płoć ?? Jakieś rady ? Z czego robić zanętę ? Na co łowić ? Słyszałem że czosnek jest dobry na płoć ? (2011/10/27 21:20)

dario35


To może jak złowić dużą płoć ?? Jakieś rady ? Z czego robić zanętę ? Na co łowić ? Słyszałem że czosnek jest dobry na płoć ?


czosnek owszem ploc i leszcz sprawdzil mi sie na goczalkowicach i na lace w pszczynie (2011/10/27 22:46)

u?ytkownik94491


Załamują mnie niektóre tematy...
Jedziesz do sklepu, kupujesz zanętę na ryby jakie chcesz łowić, do tego czerwone robaki i próbujesz.

Odpowiedź bystra jak woda w toalecie :)

A wracając do tematu jesienią polecam mięsko mięsko i jeszcze raz mięsko. Szczypta pinki do wody i pineczka lub czerwony na haczyk.

(2011/10/28 12:04)

wedkujem


a mógł by być mały Gnojaczek ? (2011/10/28 14:33)

Qoorchuck


Zostało tam pewnie wpuszczonych kilka sztuk szczupaka, by trzebił słabe ryby. Jeśli chcesz zapolować na karasia i lina to żyłka 0,16 mm haczyk 12-16 z przyponem 0,12mm-0,14mm. Najlepszą przynętą będzie gnojak. W środku lata możesz spróbować na kukurydzę. (2011/10/28 21:15)

wedkujem


wyśmienicie :) będę próbował Dziękuje ! (2011/10/29 11:54)