Zaloguj się do konta

Nieznana żyłka Byron

utworzono: 2011/02/27 21:05
BRabit

Witam,
Mam pytanie dotyczace żyłki : Kupiłem ostatnio wedke spinningowa na allegro i dostałem gratis do niej żyłkę nie znanej mi firmy Byron , dokładnie Byron teflon bottom line 0,14mm 2,35kg i nie wiem za bardzo do czego nadaje sie ta żylka ? Spławik, spinning, grunt ,a może nadaje się tylko do kosza ...? Zna ktoś tą firmę ?
[2011-02-27 21:05]

tytusik

Skoro "wujek google" nie potrafi na temat tej żyłki powiedzieć nic ciekawego to lepiej możne sobie nie zawracać z nią głowy i ryzykowac. A druga rada to taka ze takimi gratisami z aukcji internetowych nie ma sobie sensu zawracac gitary, perawie zawsze wychodzi to bokiem.
POZDRAWIAM
[2011-02-27 21:21]

fkuzi555

ja bym z ciekawosci nawinal i sprobowal do lekkiego spina i lekkiego matcha... jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz co to za "cudo". zawsze moge odwinac. to nic nie kosztuje,  a moze uda sie zaoszczedzic kilka zlotych. [2011-02-27 22:12]

CIN1974

Witam kolego, moje zdanie na temat gratisów jest takie, jak dają spławik lub jakieś dobre haki to okej,lecz żyłki niewiadomej firmy to bym nienawijał do żadnej metody wędkowania.Co zrobisz jak przy ładnej rybie okaże się badziew i ją zerwiesz będzie już za puźno. [2011-02-27 22:48]

ms

Co do żyłek firmy Byron - kilkanaście lat temu używałem żyłek tej firmy (tylko na coś takiego było mnie stać ;), co to były za czasy). Z tego co pamiętam, nie były to jakieś super produkty, przegrubione i dość sztywne. Pamiętam, że chyba w Wędkarzu Polskim zrobili takie porównanie zmierzonych parametrów i Byron miał strasznie przegrubioną średnicę, ale parametr naprężenie w momencie zerwania (najbardziej obiektywny parametr - zmierzona wytrzymałość dzielona przez rzeczywistą-zmierzoną powierzchnię przekroju) miały w czołówce stawki.

Dziś oczywiście mamy inne czasy i inne produkty, ale proponuje nawinąć i sprawdzić. Może do lekkiego spiningu (boczny trok itp) czy do spławika, albo lekkiej gruntówki (winkelpicker).
[2011-02-27 23:16]

BRabit

Dzięki wszystkim za odpowiedz :)
Zaryzykuje i nawinę sobie ta żyłeczkę, popróbuje w matchowce i może w lekkim spinningu.Tylko teraz pogoda by się przydała:) Jak już się wybiorę to o rezultatach poinformuje :)
Pozdrawiam
[2011-02-28 11:37]