Zaloguj się do konta

Nieznana ryba na stawie

utworzono: 2014/06/20 20:43

witam.
Mam staw o średniej głębokości łowiska 1,50m.Staw ten jest nie za duży jakieś 15x25.W stawie są karasie,liny,3 szczupaki (niedawno wpuszczone),sporadyczne płotki i 1 sum ok.1,5kg.Osiem lat temu były tam wpuszczone karpie(kroczek),3 amury ponieważ staw przed nami był mocno zarośnięty trzciną tzn.kiedy kupiliśmy działkę z tatą był tam już ten staw i dużo karasia srebrzystego takie po 20 cm.Ale wracając do tematu.dodatkowo wpuściliśmy dwa półkilowe karasie złociste.Trzy lata później przyszła przyducha i wybiła karpie.Nie wiem czy wszystkie  bo nie wiem ile sztuk dokładnie było wpuszczone.Mam więc pytanie.
Chodząc w godzinach wieczornych na ryby godz.6 to punktualnie o tej samej godzinie po jednej ze stron stawu zaczyna żerować duża ryba.Widać to po wydostających się bąblach.Rzucając moje zestawy z kukurydzą czy czerwonym robakiem  na terytorium tych ryb przenoszą się one automatycznie w inną część stawu lecz natomiast gdy je wyciągam ryba wraca w to miejsce.
Tak więc mam pytanie co to za ryba?Aby uczcić wakacje chciałbym usiąść na nocke i zapolować na te ryby.Chcem nęcic kukurydzą z puszki tylko niewim w jakich ilościach,jak długo i w jakim miejscu staw.Bąble te są mniejwięcej wielkości cm kwadratowego.

PS.wolałbym łowić z drugiej strony stawu ponieważ brzeg jest łagodny a w miejscu gdzie żeruje ta tajemnicza ryba stromy a do wody jest aż 1,5m.Dużo osób mówiło mi że jeśli były by to amury to w słoneczne dni pływały by przy powierzchni i w stawie nie było by trzciny.A TU JEST NA ODWRÓT AMURÓW NIE WIDAĆ A TRZCINA PO MAŁU ZACZYNA ODRASTAĆ.
[2014-06-20 20:43]

To może być zarówno karp, amur jak i lin. Choć coś mi się wydaje że to ten ostatni gatunek lecz pewności nie mam.
[2014-06-20 20:57]

a co do nęcenia to co byś doradził chcąc łowić duże karasie i obstawiając że jest to lin.
Zapomniałem dodać że liny w tym stawie muszą być duże bo zaczęły mi się rozmnażać.w kwietniu tego roku złapałem 10 cm linka,a nic więcej nie wpuszczałem do stawu
[2014-06-20 21:27]

Lujski

stawiam na suma
[2014-06-21 05:51]

Artur z Ketrzyna

Mówisz że ryba ucieka stamtąd dopiero jak łowisz w tym miejscu. Zapewne blisko stajesz...
Jak się oddalasz to tam wraca...
Czym nęcisz?
I czy wchodzi w tą zanętę?

Jeśli nęcisz kukurydzą, i na w to miejsce wraca, to zarzuć zestawy i odejdź, ryba wruci i może weźmie.
cm bąble zostawia lin, może być i karp. Nie wszystkie musiały się wydusić...

Systematycznie podając zanętę w nie dużej ilości. Przyzwyczaisz rybkę, potem możesz śmiało użyć jako przynętę i spróbować ją złowić....
[2014-06-21 07:25]

[2014-06-21 11:10]

[2014-06-21 11:14]

[2014-06-21 11:15]

[2014-06-21 11:16]

a co do nęcenia to ile  i jak długo.chcę nęcić kukurydzą z puszki.nastawiając się na  liny i duże karasie.i w jakim miejscu nęcić.
[2014-06-21 11:20]

sorki problem z dodaniem posta
[2014-06-21 11:24]

Bąblują bardzo często rośliny ( produkują tlen w wyniku procesu fotosyntezy). Twój tekst jest bajką, ponosi Cię fantazja - to częste w  młodym wieku. Ejdetyzm czyli zdolność przeżywania fantazji na równi z rzeczywistością to piękna zaleta dzieciństwa.
[2014-06-21 11:30]

Artur z Ketrzyna

a co do nęcenia to ile  i jak długo.chcę nęcić kukurydzą z puszki.nastawiając się na  liny i duże karasie.i w jakim miejscu nęcić.

To jest mały staw, tak więc ryba szybko odnajdzie nęcone miejsce. Tak więc może s zwybrać takie dogodniejsze dla ciebie.
Jak tez to w którym już żeruje...
Owszem, sprawdź czy faktycznie nie ma tam zbyt dużo zielska podwodnego... Najlepiej w pobliżu takiej kępy, ale nie w niej. Niech dno niech będzie czyste i dość twarde by przynęty i zanęta w nim nie grzęzła.

Ile nęcić? Nie dużo, bo bezsens ryzykować przynęceniem. pół puszki śmiało wystarcza, puszka max i możesz co 2 dzień, ale o tej samej porze.
 W dniu wędkowania dajesz tylko szczyptę i dorzucasz jak brania zaczynają słabnąć, czy też rybka się zerwie...
[2014-06-21 20:48]

To jest mały staw, tak więc ryba szybko odnajdzie nęcone miejsce. Tak więc może s zwybrać takie dogodniejsze dla ciebie.
Jak tez to w którym już żeruje...
Owszem, sprawdź czy faktycznie nie ma tam zbyt dużo zielska podwodnego... Najlepiej w pobliżu takiej kępy, ale nie w niej. Niech dno niech będzie czyste i dość twarde by przynęty i zanęta w nim nie grzęzła.

Ile nęcić? Nie dużo, bo bezsens ryzykować przynęceniem. pół puszki śmiało wystarcza, puszka max i możesz co 2 dzień, ale o tej samej porze.
 W dniu wędkowania dajesz tylko szczyptę i dorzucasz jak brania zaczynają słabnąć, czy też rybka się zerwie...

Arturze, pamiętaj,że oprócz roślin - sumy też czasem bąblują :):):) - a skoro wie co wpuszczał, wszystko jest tam zbadane jak mózg rezonansem - to skąd pytanie o "nieznaną rybę"?To Obcy - , 8 pasażer Nostromo? Nie daj się nabrać - jako długoletni wędkarz, na  (te skądinąd) barwne,  wytwory  młodzieńczej fantazji...:):)Tak mnie ten temat zaciekawił, że chyba wezmę firanę i pojadę zrobić robotę na tym jego stawie: to znaczy wyłowię prawie wszystkie ryby i zapytam: "Którą chcesz złowić, tę która bąbluje?". Pozdrowienia dla wszystkich.
[2014-06-21 21:11]

scyzor072

Niema takich cwanych ryb ;P
[2014-06-29 19:52]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia