Nieznana choroba pstrąga

/ 2 odpowiedzi
Witam! przeglądając http://dukty.pl trafiłam na artykuł o pstrągach. Na filmach powiązanych z artykułem widać wyraźnie pstrąga któremu dosłownie ubyło płetw z prawej strony http://dukty.pl/m/marian/chory_pstrag_potokowy_tarlak/video,8.html zastanawie mnie co to jest za choroba. Link do powiązanego artykułu  http://dukty.pl/rybactwo/article,13121,kondycja_pstragow_potokowych.html 
 
 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kedzio


To zwykły pstrąg, któremu nie brakuje żadnych płetw. Przednia jest pstryknięta w momencie kiedy jest w pionowym położeniu, a tylna tak samo  z tym, że zasłania ją jeszcze płetwa grzbietowa. Plamy zaś ( zmiany chorobowe) to żadna tajemnicza czy tam nieznana choroba. Są to zmiany bakteryjne, lub powstałe na skutek styczności z chemikaliami, badź też jakiś rodzaj grzyba. Trzeba by go dokładne zbadać, bo fotka jest marna i można tylko domniemywać co jest tej rybie. Z całą pewnością jednak nie jest to żadna tajemnicza choroba z kosmosu.

  (2016/09/30 23:02)

luxxxis


Pleśniawka....-zazwyczaj atakuje osłabione tarłem czy też ciągami tarłowymi ryby.Sprzyja jej dodatkowo zbyt wysoka temperatura wody jak na tę porę roku. Generalnie zmora trotek i potoków,trzebi stada tych pierwszych. (2016/10/02 19:08)