Zaloguj się do konta

Niezbyt udana wyprawa

utworzono: 2013/04/28 13:16
karas1997

Witam dzisiaj wybrałem się z kolegą na ryby po bardzo długim czekaniu złowiłem swoją pierwsza rybę niestety był to tylko karaś 6.5 cm potem złapałem jeszcze jednego takie samego prawie i kolega 6 centymetrowego karasia złapał jeszcze myślałem że gorzej być nie może lecz kolega wyciągnął 7 cm karasia i 3 cm karasia zastanawiałem się jakim cudem taki mały złapał się na haczyk kumpla byłem już mocno zdenerwowany tym że biorą same karasie i do tego takie małe już miałem się składać to na dobitkę jeszcze jednego złapałem ok 7 cm zmęczony i zdenerwowany wróciłem do domu


Może mi ktoś powiedzieć dlaczego brały takie malutkie a takie większe to już nie a przecież w tym zbiorniku na pewno są większe karasie i liny możecie coś pradzić
[2013-04-28 13:16]

Zawsze łatwiej złowić mniejszą niż większą rybę. Skoro takie małe wam brały to niemal pewne że wasza przynęta była za mała. Na grubą rybę, gruba przynęta, nie widzę innego rozwiązania.  [2013-04-28 13:20]

Jakub Woś

Podaj więcej danych, rodzaj i głębokość łowiska, wielkość haka, rodzaj przynęty wtedy bedzie można coś wywnioskować.
[2013-04-28 13:22]

karas1997

Średniej wielkości staw głębokości 2-2.5m łowiłem na haczyk 14 kamatsu bo czytałem gdzieś ze na wiosnę to haczyki trzeba zakładać takie 14-16 przynęty jakie mieliśmy to biały i czerwony robak kukurydza 
[2013-04-28 13:39]

A ja wiem dlaczego teraz nie biorą te większe.Jessienią i wczesną wiosną początek środek kwietnia brali nawet te większe ale teraz same pyćki a dlatego że są zmęczone tarłem lub dopiero si trą karaś w czasie tarła słabo bierze i na moich łowiskach co roku na początek maja biora tyle te małe karasie [2013-04-28 14:00]

yba

A ja wiem dlaczego teraz nie biorą te większe.Jessienią i wczesną wiosną początek środek kwietnia brali nawet te większe ale teraz same pyćki a dlatego że są zmęczone tarłem lub dopiero si trą karaś w czasie tarła słabo bierze i na moich łowiskach co roku na początek maja biora tyle te małe karasie


kolego Linek , Karaś sie trze w maju i czerwcu a biorąc pod uwage tegoroczną zimę to będzię środek czerwca. [2013-04-28 14:14]

Jakub Woś

Karaś trze sie niemal cały rok, choć najwięcej sztuk trze sie na przełomie maja i czerwca. A podczas tarła bierze najlepiej. Skoro biorą małe sztuki to znaczy że ich jest tak dużo że większych nie dopuszczają do przynęty. Powinniście dać wiekszy hak i wiekszą przynętę aby małe bączki nie dały im rady.
[2013-04-28 18:53]

Roxola

Dzisiejszy karaś, a było ich wiele.Dwie pinki i ochotka, metoda połowu, to zestaw skrócony.


[2013-04-28 19:32]

Jakub Woś

@Roxola,
Jakiej wielkości hak?
[2013-04-28 20:05]

Roxola

hak 18, przypon 0,08 początkowo, później 0,10 bo nie były zbyt ostrożne przy braniach,...hol takich sztuk dość szybki, ładnie szły do brzegu.Powera dostawały troszkę większego po zobaczeniu podbieraka, ale to zwykle było już dla nich późno. [2013-04-28 20:21]

Jakub Woś

hak 18, przypon 0,08 początkowo, później 0,10 bo nie były zbyt ostrożne przy braniach,...hol takich sztuk dość szybki, ładnie szły do brzegu.Powera dostawały troszkę większego po zobaczeniu podbieraka, ale to zwykle było już dla nich późno.

Bardzo delikatnie. Gratuluje i dziekuje za odpowiedź.
[2013-04-28 21:00]

Bernard51

kolego Linek , Karaś sie trze w maju i czerwcu a biorąc pod uwage tegoroczną zimę to będzię środek czerwca.

Kolego yba na moich wodach karaś jest już w tarle!


[2013-04-30 05:40]