Zaloguj się do konta

Niezbyt czyste Jezioro a feeder

utworzono: 2011/07/24 17:37
richi

Witam. Wczorajszego dnia z nudy jeździłem sobie rowerem tuż przy samym jeziorko wypatrywałem sobie dobre miejscówki bo niedługo zamierzam kupić właśnie freedeka.
I spotkałem wędkarzy widać że pełna profeska ich 1 wędka z kołowrotkiem tyle co mój cały sprzęt:P
I widzę że łowią na grunt + elektroniczne sygnalizatory. No więc korzystają z okazji spytałem jak sprawdziła by się tutaj metoda drgającej szczytówki. Dostałem odp że niema to sensu ponieważ te jezioro jest dość glonowate w sensie że dno nie jest zbytnio czysto i że tylko strata pieniędzy.
No więc odnoszę sie do Was z pytaniem czy warto inwestować z tego typu metodę.
Dodam że łowisko to J.Borówno (kuj-pom)
Z góry Dziękuje za odpowiedzi.
[2011-07-24 17:37]

ryukon1975

Gruntówka z sygnalizatorem jest tą samą metodą gruntową co feeder,różni się tylko sposobem sygnalizacji brania (i koszykiem ale to już tylko sprawa definicji z encyklopedii).Więc nie rozumie dlaczego można łowić gruntówką a feederem nie.
To chyba jednak nie byli profesjonaliści tylko bogaci amatorzy.:)
[2011-07-24 18:10]

richi

też tak sądzę. ale coż warto się upewnić.

[2011-07-24 18:21]

Jędrula

Słusznie prawi Kolega @hefeed8 . Czy sygnalizator elektroniczny czy drgająca szczytówka , wszystko zależy od upodobań wędkarza .

Ja oczywiście preferuję drgającą szczytówkę i na jezioro używam szybkiego pickera choć feederem też mi się zdarzy połowić ale tylko wtedy gdy zapomnę picka albo trzeba walnąć koszykiem bardzo daleko .

Sądzę również , że glony i rośliny przeszkadzają tak samo przy łowieniu z elektronicznym sygnalizatorem czy na drgającą . Dodam jeszcze młody Kolego , że prawdziwego wędkarza nie poznaje się po drogim sprzęcie a po zachowaniu się nad wodą oraz ilości łowionych ryb .

[2011-07-24 19:05]

O jeja, to jeszcze są prawdziwi wędkarze :))) [2011-07-24 19:15]

richi

Jędrula wiem wiem. akurat w siatce mieli 1,5kg leszcza ale nie oto tu chodzi wydawali się ogarnięci sprzętowo jak i ogólnie jak sie rostawili to byłem w szooku
[2011-07-24 19:26]

Jędrula wiem wiem. akurat w siatce mieli 1,5kg leszcza ale nie oto tu chodzi wydawali się ogarnięci sprzętowo jak i ogólnie jak sie rostawili to byłem w szooku

Nie oceniaj książki po okładce, nie szata zdobi człowieka...... Sprzęt może i mieli jakiś tam z górnych półek według Twojej oceny, ale niestety zbyli Cie głupotami. Gruntówka z drgającą szczytówką NIE, a gruntówka z takim samym zestawem ale z sygnalizatorem już TAK. Bezsens. [2011-07-24 22:08]

Oczywiście potwierdzam to, co koledzy wyżej napisali - jak można na grunt, to można :). Gdy będziesz miał problemy z zielskiem, pokombinuj z długością przyponu oraz konsystencją zanęty.
[2011-07-25 01:35]