Niezapomniany wyjazd na karasie.

/ 28 odpowiedzi
W sobotę z bratem i z tatą wybrałem się na karasie na stawy "U Waldka lub jak kto woli "Na Młynku". Byłem nastawiony na połów karpia. Więc pierwsze co zrobiłem to oczywiście rozstawiłem się ze sprzętem. Miałem 1 wędkę na grunt i 2 na spławik. Pierwsze branie na spławik i został wyłowiony dość ładny karaś na około 15 cm. W ciągu kilkunastu minut było już około 15 karasi. Wreszcie coś zaczęło brać na grunt, sygnalizator pomału podnosił się do góry, zaciąłem był to karaś na około 25cm. Następne oczekiwania na brania. Na spławik ciągle brały karasie i tylko karasie. Zaczęło mnie to nudzić i dla tego postanowiłem połowic na gumę na spining. Po krótkim czasie coś mocno szarpnęło wędkę na grunt, sygnalizator bardzo szybko uniósł się pod samą wędkę. Zaciąłem... Wyłowiłem Pięknego karpia na 46cm. Trzeba było go wypuścić. Wypuściłem. Miałem zabierać się już do domu, ale coś cały czas przy ściąganiu bawiło się gumą. Ostatnie żuty, wziął szczupak na około 50cm. Niestety nie udało mi się go wyciągnąć,  poszarpał się przy brzegu i popłynął :( Na koniec było około 50 karasi i 1 karp. Wszystkie ryby zostały wypuszczone. Oby tak dalej ;)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

obcy91

wszystko fajnie kolego, ale pamietaj jak ze jak chcesz lowic na spinning musisz pozwijac wszystkie pozostale wedki. 
Bo tu zlamales przepisy i sa one karalne. spinning + grunt. 
Pamietaj! (2011/09/19 21:43)

przemo1980

wszystko fajnie kolego, ale pamietaj jak ze jak chcesz lowic na spinning musisz pozwijac wszystkie pozostale wedki. 
Bo tu zlamales przepisy i sa one karalne.  spinning + grunt. 
Pamietaj!

a 1 wędka na grunt i 2 na spławik to kolega nie przeczytał ???!

chłopak pewnie siedział gdzieś na komercji. No ale to nie zmienia faktu, trzeba wbijać do głowy przepisy...

(2011/09/19 21:58)

obcy91

Pominąłem sory :)  (2011/09/19 21:59)

użytkownik91421

chlopak sie cieszy ,a wy mu tu z przepisami
zamiast pochwalic goscia ,niech zapalu nie traci:):)
Ciekawe ,czy wszyscy tacy przepisowi sa??:)
pozdrawiam (2011/09/19 22:11)

obcy91

A masz jakies watpliwosci? 
Ja nie mam :) (2011/09/19 22:32)

Wedkarz87

Fachowcy nie pogadasz hehe ............. JAKO PIERWSZY SZCZERZE CI GRATULUJE !!! ładnie opisane, piękna rybka, jednym słowem udany wypad. Szkoda, że oceniać nie można, to piątala byś !ode mnie! zarobił :))  Pozdrawiam (2011/09/20 00:31)

menrys

No jakby nie patrzył to jest staw prywatny, jak mu właściciel pozwala to może i na więcej wędek łowić...a nie był sam tylko z ojcem i bratem (2011/09/20 08:48)

użytkownik87604

Też lubię czasem połowić karasie, bardzo mi smakują te rybki.
Gratuluję kolego! (2011/09/20 12:13)

jacenty75

Bo tu zlamales przepisy i sa one karalne.  spinning + grunt. 
Pamietaj!

a 1 wędka na grunt i 2 na spławik to kolega nie przeczytał ???!

chłopak pewnie siedział gdzieś na komercji. No ale to nie zmienia faktu, trzeba wbijać do głowy przepisy...

Witam,

ja osobiście zrozumiałem, że miał jedną wędke na grunt a drugą na spławik ale mimo wszystko nawet jeżeli to "komercja" nie powinien w tym czasie używać spinningu. Podejżewam, że chłopak całkiem nieświadomie ale na wodach PZW postąpił by tak samo. A sam połów całkiem przyzwoity.

(2011/09/20 13:22)

Bialydida

Napisal ze pojechal na komercyje lowisko, a tam jest OPLATA ZA KAZDA 1 WEDKE, wiec nie ma sie co czepiac rozumiem zeby na PZW albo jakies prywatne, ale no kemrcyjnych mozna (2011/09/20 16:19)

obcy91

A gdzie jest napisane ze to komercja? Skopiuj kolego fragment gdzie to jest napisane i mi wklej bo chyba niedowidzę.   (2011/09/20 16:40)

Bialydida

YY STAWY ! mowi samo za siebie raczej PZW nie posiada stawow xD? a z reszta po co sie klucic DA COS NAM TO? BYLO MINELO KONIEC NIE UDZIELAM SIE :) )) ) ŁADNE POŁOWY TAK WOGOLE :)) (2011/09/20 17:31)

obcy91

YY STAWY ! mowi samo za siebie raczej PZW nie posiada stawow xD?
To jestes chłopcze w błędzie a z taka wiedza iz stawy nie moga byc PZW to zycze Ci powodzenia. 

Jezeli zbiornik jest dzierżawą i właściciel <dzierżawca> wymysli sobie ze zrobi z tego komercje to zgoda. Ale jesli np. nie bedzie chcial juz dzierżawić, to zbiornik staje sie gminny a nastepnie NP. kolo PZW będące w tej gminie moze wziąć pod swoje "panowanie" ww zbiornik. Czyli zbiornik staje sie wlasnoscia kola, które jest przypisane pod PZW. Koniec. 
Pozdrawiam        (2011/09/20 17:39)

użytkownik91421

a PZW,to stara szajka komuchy jeszcze i wszystko co mialo byc fajne  zamienia sie w  PZW:)
Powinni to rozwiazac juz dawno ,a jeziora ,czy jakies tam stawy ,zwirownie itp powinny nalezec do wystepujacych na danym terenie klubow wedkarskich
I byloby 100 razy lepiej wszystko zaplanowane i zarzadzane.
A nie skladki ida na wyplate Henia ,czy Zdzisia a cos tam sie zarybi ,zeby cicho siedzieli i tyle.
A jeszcze przy zarybianiu jakas czesc ryb zawsze rozkradna Ci co przy zarybianiu byli,czyli najczesciej zarzad jakis miejski ,czy regionalny.
Dawno powinno zostac zlikwidowane dalej "Socjalistyczne PZW":)
No teraz mnie ukrzyzuja co niektorzy;) (2011/09/20 19:19)

obcy91

powiadasz system agielski wprowadzic?? :)ja nie narzekam na pzw, nie narzekam ze nie ma ryb bo wczesniej czy pozniej je znajduje.
:) (2011/09/20 19:24)

roman76

Bo tu zlamales przepisy i sa one karalne. spinning + grunt. 
Pamietaj!

i tak koledzy powinno się wytłumaczyć chłopakowi który ma 12 lat co robi źle,a wy wypisujecie coś tam o PZW,o komercjach,chłopak może nawet nie zna takich słów a wy zaraz byście go ukamieniowali  ,ludzie wy w jego wieku też byliście takimi specjalistami?bo ja uczciwie przyznaję że wtedy nie byłem,i nie miałem tej wiedzy co teraz ,pozdrawiam (2011/09/20 19:26)

obcy91

Roman ale odnosnie rozmowy o pzw to juz tak po za tematem troche, wiem wiem od tego jest pw ale jednak jesli ktos Ci pisze ze jesli jest STAW to nie moze on byc PZW to przepraszam ale rece opadaja.  (2011/09/20 19:43)

withanight88

A gdzie jest napisane ze to komercja? Skopiuj kolego fragment gdzie to jest napisane i mi wklej bo chyba niedowidzę.  

"wybrałem się na karasie na stawy "U Waldka lub jak kto woli "Na Młynku"

Moim zdaniem te słowa świadczą o tym że woda jest prywatna a nie PZW. 
No chyba że nazwano stawy PZW imieniem Prezesa koła  pod które staw nalezy :))) (2011/09/20 19:49)

roman76

ech panowie brak słów,młody chcę się pochwalić a wy szukacie dziury w całym,a tak po za tym gratulację młody kolego (2011/09/20 19:51)

użytkownik91421

no wlasnie pogratulujmy wszyscy chlopakowi ,niech wedkarz rosnie z niego:)
Gratulacje:):):) (2011/09/20 20:03)

obcy91

To ja wybiore sie na stawy na Bobry. Takze mozna powiedziec ze brzmią troche prywatnie. Ja nie znam zadnego Wladka, Waldka czy innego Grzeska itp. (nie urazajac nikogo). czy tez "Na mlynku" nic mi to nie mowi, odnioslem sie stricte do popelnionych bledow <regulaminowych> kolegi,autora tematu.  (2011/09/20 20:05)

withanight88

To ja wybiore sie na stawy na Bobry. Takze mozna powiedziec ze brzmią troche prywatnie. Ja nie znam zadnego Wladka, Waldka czy innego Grzeska itp. (nie urazajac nikogo). czy tez "Na mlynku" nic mi to nie mowi, odnioslem sie stricte do popelnionych bledow kolegi,autora tematu. 

I bardzo dobrze, trzeba edukować. (2011/09/20 20:13)

użytkownik91956

Nie no, najlepiej zadzwońcie po straż i dowalcie młodemu!! Czemu tu panuje przekonanie, ze każdy to kłusownik?? Chłopak fajnym, młodym człowiekiem jest;) , chciał się pochwalić, a tu nagle dyskusja, czy złamał prawo. Na pewno jest mu przykro teraz.
Ja kiedy byłem mały łowiłem bez zezwolenia na rzece, bo miałem ją za domem, łowiłem takie sztuki, ze dzisiaj mogę pomarzyć sobie, na ruską wędkę z tarczowym , blaszanym kołowrotkiem, bez zanęt, super przynęt sprzętu i nie uważam, ze łamałem prawo!! Dlatego zostawcie młodego w spokoju i pochwalcie go za rybę, a niektórzy wstydźcie się stare byki;) (2011/09/20 20:25)

Wedkarz87

No właśnie... naprawdę, nieraz strach cokolwiek napisać, czy się pochwalić, bo jak nie łamanie prawa, to śmieszne pytanie, jak nie śmieszne pytanie, to ortografia, jak nie ortografia, to interpunkcja, jak nie interpunkcja, to, że źle rybę trzyma,  ITD. ITD można wymieniać i wymieniać... "Zapomniał wół jak cielęciem był" spokojnie panowie ... (2011/09/21 06:38)