Zaloguj się do konta

Niewytarte leszcze?

utworzono: 2011/09/25 16:39
tinca

Witam.Wczoraj złowiłem leszcza na Nysie łużyckiej który był troszkę grubawy.Byłem ciekaw czy ma tasiemca,bo raczej w Nysie są Leszcze czyste.Otworzyłem go i leszczyk był pełen ikry.Czy to normalne pod koniec Września?Dodam że od końca lipca to praktycznie co wyprawa to jedno dwa brania w miejscu gdzie na 100% są leszcze.Czy to że leszcze się nie wytarły może mieć wpływ na ich żerowanie?Spalają ikrę?Co Wy na to? [2011-09-25 16:39]

Wytarły się już dawno, może pogoda miesza im w organizmach i znowu będą się trzeć. A to była ikra? Nie nażarł się kaszki kukurydzianej z zanęty? :))))) [2011-09-25 16:54]

JOPEK1971

Normalne,ryby które przystępują do tarła wiosną już teraz mają w sobie ikrę,lecz jeszcze nie dojrzałą. [2011-09-25 17:02]

Tomasz90

Wytarły się już dawno, może pogoda miesza im w organizmach i znowu będą się trzeć. A to była ikra? Nie nażarł się kaszki kukurydzianej z zanęty? :)))))




:):):) nobla powinni Panu przyznać
[2011-09-25 18:48]

Diablo

Normalne,ryby które przystępują do tarła wiosną już teraz mają w sobie ikrę,lecz jeszcze nie dojrzałą.



100% racji. Szczupaki też już pełne od ikry.
[2011-09-25 19:45]

Tomasz90

Normalne,ryby które przystępują do tarła wiosną już teraz mają w sobie ikrę,lecz jeszcze nie dojrzałą.



100% racji. Szczupaki też już pełne od ikry.




To Kolega poławia szczupaki??? też bym bardzo chciał złowić szczupaka ,na razie zadowalam się karpikami i amurkami i oczywiście wypuszczam złowione sztuki do wody
[2011-09-25 19:51]

Diablo

Taaa Ostatnio niski poziom wody udostępnił ciekawe spinningowe miejscówki. Łupem padają głównie bolenie, klenie, szczupaki, jazie i brzany  .tylko okonia skubańca trafić nie mogę.
[2011-09-25 19:57]

Tomasz90

Taaa Ostatnio niski poziom wody udostępnił ciekawe spinningowe miejscówki. Łupem padają głównie bolenie, klenie, szczupaki, jazie i brzany  .tylko okonia skubańca trafić nie mogę.

u mnie we wiśle też podobno łowią klenia i bolenia o szczupaku nic nie słyszałem,ja tylko poławiam na komercji
[2011-09-25 20:00]

kaban

Normalne,ryby które przystępują do tarła wiosną już teraz mają w sobie ikrę,lecz jeszcze nie dojrzałą.

Szkoda tylko,że tak mało wędkarzy o tym wie (spostrzeżenia z własnego podwórka) bądź chciałoby mieć jakąkolwiek wiedzę związaną z rybami oprócz "jak,na co i żeby było ich dużo".
[2011-09-26 17:09]

ryukon1975

Normalne,ryby które przystępują do tarła wiosną już teraz mają w sobie ikrę,lecz jeszcze nie dojrzałą.

Szkoda tylko,że tak mało wędkarzy o tym wie (spostrzeżenia z własnego podwórka) bądź chciałoby mieć jakąkolwiek wiedzę związaną z rybami oprócz "jak,na co i żeby było ich dużo".


Dodam do spostrzeżeń Grzesia że wystarczy przeczytać kilka książek i się wie.Z praktyki też ale praktyka wymaga lat i otwartego umysłu.
Niestety nad wodą każdy chce tak jak w cytacie,widać to szczególnie teraz gdy dziesiątki osób których nie widziałem nad rzeką od początku roku moczy żywcówki.Czekają na szczupaka,bo dużo smacznego mięsa i nie wymaga zbytniej wiedzy czy umiejętności.
[2011-09-26 17:20]

Diablo

Tak dla moderatorów:

"nie" z przymiotnikami piszemy łącznie.
Proszę o poprawę tytułu.
[2011-09-26 17:36]