Niewymiarowe pstrągi

/ 9 odpowiedzi
koledzy wczoraj widzialem jak wedkarz albo klusol zabieral niewymiarowe pstragi stalem nie daleko i napewno te rybki byly nie wymiarowe!co za to grozi wedlog naszego prawa-.
użytkownik57785


To jest KŁU SOW NIC TWO..... Mogłeś dzwonić do kogoś dorosłego po pomoc . (2011/02/09 17:11)

wicher


Zgadzam się z kolegą Mastiffem kłusol i tyle!  jeśli zostałby złapany na gorącym uczynku to płazem by to nie uszło. na pamięć kar za tego typu rzeczy nie znam ale co najmniej jakiś mandat na pewno. (2011/02/09 17:16)

użytkownik57785


Wysokości kar i mandatów

Prezes Rady Ministrów w dniu 24 listopada 2003 roku wydał rozporządzenie w sprawie wysokości mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń:

- Kto dokonuje amatorskiego połowu ryb bez posiadania wymaganych dokumentów 200 zł;

- kto dokonuje amatorskiego połowu ryb:

1) o wymiarach ochronnych 100 zł;

Chyba, że to był "tęczak", który nie ma wymiaru ochronnego.

(2011/02/09 17:39)

wicher


No tak ładnie to wygląda z prawnego punktu widzenia, kary są. Gorzej jest z ich egzekwowaniem, a konkretniej z przyłapaniem na ich łamaniu. (2011/02/09 17:43)

Endriuu


Wystarczy zadzwonić na stary sprawdzony numer 997, bądź jeśli masz to do PSR. Na dzień dzisiejszy kary z tego tytułu są całkiem przyjemne:) zaczynają się od minimalnego 200zł dla gości którzy "chcą współpracować":) (2011/02/09 17:53)

Kominek


Kolega wcześniej dobrze pisze. Mandat min. 200zł. lub konfiskata sprzętu, dokumentów i sprawa do sądu. Sąd uznaje winę obligatoryjnie, przepadek sprzętu, zatrzymanie dokumentów na co najmniej rok oraz koszty dodatkowe w postaci grzywny i nawiązki w wysokości od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb itd. (2011/02/10 13:16)

grzesiek35


Kolego damianoss1- w swoim profilu masz napisane:"pstragii to jest ryba !!!!!!". Jak sie domyślam ,jest to twoja ulubiona rybka,wiec czemu sie biernie temu przyglądałeś? Jak taki frajer zabiera wszystko do wora,to ty po jakimś czasie nie będziesz w/w rybki wogóle oglądał.Mas napewno tel komórkowy.Oddalasz sie od gościa,dzwoniosz i czekasz na bieg wydarzeń.Pozdrawiam. (2011/02/10 14:01)

roczesla


Kol damianos1 Jeżeli nie masz pewności  czy ryby mają wymiar  a tylko podejrzenia  to i tak powinieneś  zareagować !!!   
 Najlepiej jest w takim przypadku powiadomić Policję lub straż rybacką  . Ryby są naszym wspólnym dobrem i musimy sie o nie troszczyć .

Dbaj też o własne bezpieczeństwo - jeżeli chcesz interweniować to rób to tak żeby przestępca ( kłusownik ) nie odkrył Twojego zamiaru !!!  Oddal się - ukryj za krzakiem ,drzewem lub inną osłona i wtedy dzwoń . Pozdrowionka ... (2011/02/13 23:49)

użytkownik29933


Pstragi a kłusownictwo to bardzo trudna sprawa .W kłusownictwie pstrąga królują szybkie akcje w odpowiednich miejscach zima siata i czesanie tarliska najgorsze co może być pada cała prawie populacja będąca na tarle w danym miejscu.Następne to łowienie na robala popularne wśród nawet naszej braci wędkarskiej .Następnie sznury dokonujące trzebienia niedobitych pozostałych kropków .Warto jeszcze przypomnieć że nie którzy zapominają jak kolega wyżej pisał o wymiarze i limicie ochronnym .Następnie do braków kropków przyczyniają się nieudolne zarybienia za które płacimy wszyscy.Jest jeszcze coś gorszego bomby biologiczne szambo w wodę ginie wszytko bo nie jest w stanie przeżyć.Z kusownictwa znikło łowienie na " kółko z latarką" gdyż kropków już nie ma tyle co kiedyś nie mówiąc już o łowieniu na "rękę ".
PZW wprowadził miejsca chronione w nie których dopływach większych rzek by pstrągi tam żyjące mogły się rozmnażać a ich potomstwo spływało by w dół rzeki zarybiając ją ,niestety brak kontroli tych odcinków sprawił wolną amerykankę na tych wodach .Zamiast zarybiać dolne odcinki rzeki miejsca te w tym momencie same potrzebują zarybień. Odcinek zamkniętej wody pstrągowej to nie jaz gdzie z dala widać samochody i można tam podjechać i sprawdzić wszystkich .Woda zamknięta dla wędkarzy = otwarta dla kłusoli a później w wodzie tej można zobaczyć co... Cytat z filmu Jajco kur.a jajco.. (2011/03/08 21:57)