Niewymiarowe ryby na wedkuje.pl

/ 7 odpowiedzi
Mam taka skromna prośbę od "starego użytkownika" - nie publikujmy zdjęć ryb niewymiarowych...To naprawdę chwały łowcy nie przynosi a jedynie pokazuje jaką "bidę" mamy w wodzie.Powszechne się to staje ostatnio i wcale fajnie nie wygląda...Sam staram się tego nie robić chyba że kontekst jest kuriozalny.Powiem mocniej - nie "schodźmy na psy.."
ryukon1975


Też kiedyś byłem młodym wędkarzem i napędzany zdjęciami oraz artykułami w prasie bawiłem się w mierzenie ryb. Jednak dziś patrząc z dystansu nie na tym polega istota wędkarstwa. szczególnie jeśli ktoś podpisuje zdjęcie z dłonią na której nawet nie widać bardzo ryby "szczupak 42 cm". Przecież to nawet nie ryba to dopiero narybek. Lepsze jest jedno zdjęcie z średną rybą jak kilka z niczym.
Oczywiście nikt nie jest święty i mi się może zdarzyć że danej rybie braknie 0,5 cm do wymiaru tym bardziej że takich nie mierzę. Dziś świadomie mierzyć mogę ryby spełniające normy medalowe lub te które są rybami w okolicy moich rekordów. (2019/10/06 09:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Zapomniałem dodać o drugiej sprawie z tym się wiążącej. Podpisywane zdjęć hasłem "sum 1,05 m 20 kg" czy szczupaka który ma 70 cm 100 cm też nie jest fajne. Można tak oszukać kogoś kto nigdy takiej ryby nie widział ale nie tu. Jest tu wielu którzy potrafią ocenić rozmiar ryby i znają większość sztuczek. Nawet zdjęcia w stylu patrzcie jakie mam dlugie ręce nie pomogą. :)
(2019/10/06 11:33)

oldboy


Ja natomiast często spotykam się z przegięciem w drugą stronę. Są tacy talibowie spod znaku religii No Kill, którzy besztają i obrażająautora tekstu, fotki lub filmu (np. na YouTube)zanie wypuszczenienawet jednej,WYMIAROWEJryby.A to, że RAPR na to (póki co) zezwala, nie ma dla nichŻADNEGO znaczenia.
(2019/10/06 16:18)

ryukon1975


Dla mnie to żadna druga strona tylko to samo. Fanatyzmem zalatuje. Pisanie pod zdjęciem "ryba wróciła do wody", "złowiłem 5 ale wypuściłem 7 żeby było więcej". Puste słowa jakich wiele w internecie. Teksty używane przez jakąś tam część wędkarzy. Z całą pewnością nie przez wszystkich. Z drugiej strony każdy ma prawo pisać co chce więc trzeba czytać takie po tysiąckroć powtarzane zdania lub nie zwracać na to uwagi jeśli kogoś to nudzi.
Jeśli ja wypuszczę rybę to o tym wiem i nie muszę tego "dokumentować" w internecie. Jeśli zaś ktoś jest tego ciekaw niech zgaduje. Na podstawie moich zdjęć trudno raczej trudno cokolwiek ustalić. Trzeba trzymać wroga w niepewności. :) (2019/10/06 16:43)

Julian


Regulamin stworzono po to aby go przestrzegać. Jeżeli ktoś ,,postępuje " zgodnie z regulaminem to g....o komu do tego co On z rybą robi ( czy puszcza czy bierze ) .Mój wewnętrzny regulamin jest o 5-10cm ( zależy od ryby) większy w tzw. wymiarze ochronnym. A okazów NIE ZABIERAM z prostej przyczyny - komu smakuje podeszfa ( np. szczupak ) albo łój np. karp.We wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek w No kill też .To są prywatne sprawy każdego wędkarza. Zdjeć nie publikuje bo i po co. Co najwyżej znajomym pokażę.
Z wędkarskim pozdrowieniem
Połamania kija. (2019/10/10 07:16)

kaban


Jestem na tym portalu prawie 10 lat i często piętnowałem zdjęcia ryb niewymiarowych lub w okresie ochronnym jako tzw przyłów. Stan naszych wód cały czas ubożeje w rybostan a szczególnie drapieżników i zdjęć niewymiarków nie lubię. (2019/12/21 16:27)

Artur z Ketrzyna


Jestem na tym portalu prawie 10 lat i często piętnowałem zdjęcia ryb niewymiarowych lub w okresie ochronnym jako tzw przyłów. Stan naszych wód cały czas ubożeje w rybostan a szczególnie drapieżników i zdjęć niewymiarków nie lubię.

Popieram. w 100% (2020/01/22 18:46)