Niewędkarskie zwiastuny wiosny

/ 21 odpowiedzi / 13 zdjęć

GŁadyszek, śniególka to ludowe nazwy tej ciekawej rośliny - śnieżycy wiosennej. Pokazuje się tylko w określonych regionach kraju. Jest jedną z najszybciej kwitnących roślin. W Wielkopolsce spotkamy ją już na przedwiośniu w marcu w Śnieżycowym Jarze  pod miejscowością Starczanowo (gmina Murowana Goślina). Posiada urokliwe białe dzwoneczki z charakterystycznymi żółtymi końcówkami.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik54091

Ja mam wędkarskie zwiastuny wiosny. Trzy dni temu t.j w piątek 23 marca b.r. rano zobaczyłem na moim podwórku charakterystyczne "koczyki", po rosówkach. Dołączam też zdjęcie szczypiorku
Pozdrawiam Bogdan (2012/03/26 18:10)

użytkownik54091

Ja mam wędkarskie zwiastuny wiosny. Trzy dni temu t.j w piątek 23 marca b.r. rano zobaczyłem na moim podwórku charakterystyczne "koczyki", po rosówkach. Dołączam też zdjęcie szczypiorku
Pozdrawiam Bogdan
(2012/03/26 18:11)

Zibi60

Podczas dzisiejszego poszukiwania pstrągów, natrafiłem na kolorowy zwiastun wiosny - podbiał pospolity. Jego żółte kwiatki pojawiają się często nad brzegami wód, a także na rumowiskach czy skarpach. Podbiał nie ma typowych liści, tylko łuseczki na łodydze. Duże, sercowate liście, pokryte od spodu srebrzystym meszkiem pojawią się dopiero pod koniec kwietnia. Znamy jego medyczne zastosowanie m.in. z syropów czy pastylek o działaniu wykrztuśnym.
Zdjęcie z netu (bateria siadła w telefonie). (2012/03/26 20:28)

marek-debicki

Brzoza

Zaskakująca o każdej porze roku swoim wdziękiem, jedno z najpospolitszych polskich drzew, brzoza. Ostatnie deszcze spowodowały, że do kwiatostanu dołączyły szybko jasno zielone listki.

(2012/04/16 17:34)

marek-debicki

Pigwowiec japoński

Pęki pigwowca japońskiego są już dobrze widoczne od tygodnia. Niewielkie opady deszczu jakby jeszcze bardziej ożywiły rośliny, których kwiaty czekają tylko na odrobinę słońca aby w pełni ukazać swoje piękno.

(2012/04/16 17:35)

marek-debicki

Wiśnia japońska (piłkowana)

Pomimo stosunkowo chłodnych nocy i niskich temperatur w ciągu dnia, wiśnia japońska (piłkowana) zaznaczyła swoją obecność pięknym kwiatostanem zaraz po kwietniowych świętach.

(2012/04/16 17:37)

bodekk66

zwiastun wiosny w moim małym ogródku,tulipany przywiezione z Hollandi i już w tym roku mogę je podziwiać,a że na rybki jeszcze nie chodzę (taki zwyczaj do 1.05_)to mogę zająć się moim drugim hobby,za ogrodem 10m płynie moja pstrągowa rzeka Wałsza i cóż mogę więcej chcieć,pozdr pozytywnie zakręconych (2012/04/24 13:13)

marek-debicki

pigwowiec w pełnej krasie kwitnienia. Czerwone lub różowe płatki kwiatów dosłownie nie pozwalają oderwać oczu. (2012/04/24 22:10)

marek-debicki

Udało nam się ostatnio przechwycić także dębinę podczas kwitnienia. (2012/05/07 21:37)