Zaloguj się do konta

Nieudolna ochrona przed kormoranami?

utworzono: 2011/12/05 18:44

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

frico

oglądajac ten film :
https://www.youtube.com/watch?v=T-0ihFEbFrA&feature=youtu.be
daje zauważyc sie niudolą walkę z kormoranem, ludzie plątający sie w sznurkach którzy nie pomyśleli ze będzie tam ktoś na wiosnę chcial wedke zarzucić i sposob taki tej akcj nieudolny hmmm.......mam miesszan e uczucia [2011-12-05 18:44]

zbynio5o

Najlepiej  stać z boku i krytykować . Nie pomagasz to przynajmniej nie przeszkadzaj

takimi  ironicznymi wpisami.  Nieudolny.... eh !

[2011-12-05 20:30]

Pitbul

oglądajac ten film :
daje zauważyc sie niudolą walkę z kormoranem, ludzie plątający sie w sznurkach którzy nie pomyśleli ze będzie tam ktoś na wiosnę chcial wedke zarzucić i sposob taki tej akcj nieudolny hmmm.......mam miesszan e uczucia

Witam !Tak się składa, że jestem jednym z tych jak napisałeś: "plątający sie w sznurkach".Możesz być spokojny. Na wiosnę (po odlocie kormoranów) sznurki są zdejmowane po to by było po co zarzucać tam wędkę. Jeśli masz jakieś przemyślenia i rady - jak "zasznurować" rzekę " udolniej" to proszę napisz - chętnie skorzystamy z mądrych rad i jak wnioskuję po Twoim wpisie - bogatych doświadczeń.
więcej na temat "sznurowania": http://www.grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=265

PozdrawiamT.

[2011-12-06 15:45]

rekinrobert

stary a odpowiedz na jedno pytanie co zrobiłes  aby zapobiec  pladze  kormoranów ..... czy przyszło ci namysl zeby co kolwiek zrobic ........

a moze  nastepny amator ogromnych ilosci białka rybiego ???

a jesli nic nie robisz to przynajmniej  nie krytykuj innych  ....co chca zrobic zebyc chooc w jakim stopniu ochronic rzeke  i  ryby ...........!!!!!!!!!!!!!

[2011-12-06 18:14]

berthold

ale taki kormoran to jest faktycznie brzydki ptak szczygieł mi się lepiej podoba ,bocian zresztą też  [2011-12-06 19:10]

oglądajac ten film :
daje zauważyc sie niudolą walkę z kormoranem, ludzie plątający sie w sznurkach którzy nie pomyśleli ze będzie tam ktoś na wiosnę chcial wedke zarzucić i sposob taki tej akcj nieudolny hmmm.......mam miesszan e uczucia

Wam przeszkadza kormoran a mnie zupełnie odwrotnie : zawiść i zabobonne , obskuranckie uprzedzenia do wszystkiego co żyje nad wodą i żywi się rybą. To jest wasz problem :  nie możecie znieść nad wodą obecności  stworzeń wodnych bądź nadwodnych innych niż ryba . Najlepiej , żeby te ryby , jak nad jeziorem Tonle Sap w Kambodży - wisiały na drzewach - zamiast kormoranów, rzecz jasna - to by  wam pasowało !  Ptak ten bowiem nie ma w sobie niczego co można by sprzedać , przetworzyć , wypraktykować nowy zysk . Ptak ten wcale nie jest brzydki - ohydne są tylko ludzkie fantazje - woda moja , ryby moje , wszystko moje A w tle jak zawsze, pojawia się najohydniejszy ze wszystkich : brudny zwitek pieniędzy - jedyny cel do którego dąży taki człowiek jak wy ! 
[2011-12-06 19:26]

rekinrobert

Ptak ten bowiem nie ma w sobie niczego co można by sprzedać , przetworzyć , 

i tu sie mylisz kolego PIEKNIE  Z JEGO PIÓR MOZNA ZROBIC MUCHY ........!!!!!!!

[2011-12-06 19:58]

bica

te ptaki są pod ochroną panie wedkarzu, są i ryby pod ochroną i ptaki, jeżeli jakis kormoran wplata się w te sznury i zginie bedziecie mieli sprawe karna i wtedy bedziecie szybko te sznury sciągać, mozna to też nazwać swojego rodzaju klusownictwem (ptak jest nieświadomy ze jest persona non... nad wodą niechciany przez czlowieka, on tez chce jesc i jest tego nieswiadomy)sa bardziej cywilizowane metody ploszenia tych ptakow chocby strzaly  ze straszaków, wieszanie puszek na sznurkach przyczepionych na stojaco do palika, srodki zapachowe, a tak to jak klusownicy rozstawiaja sieci na ryby to wy rozstawiacie te sznury na ptaki jeszcze bedziecie za te sznury plakac zobaczycie, wystarczy ze kormoran sie zaplata i co? macie zezwolenia wodno prawne na takie sznurowanie od RZGW. rybe mozna chronic ale madrze panowie powtarzam mądrze [2011-12-06 20:21]

raf7

macie zezwolenia wodno prawne na takie sznurowanie od RZGW. rybe mozna chronic ale madrze panowie powtarzam mądrze

Oczywiście, że tak. Przecież bez odpowiednich pozwoleń nikt by nie przystąpił do takich działań.

[2011-12-06 21:40]

jarekk

pojawia się najohydniejszy ze wszystkich : brudny zwitek pieniędzy - jedyny cel do którego dąży taki człowiek jak wy ! 

Kolega chyba z minionej epoki. Przecież teraz już nie ma brudnych zwitków ! Przeciwnie, płaci się elegancko kartą. Ja mam nawet na karcie pięknego karpia (to moja ulubiona ryba). Jak będziesz zainteresowany, to podam Ci adres banku, który wydaje takie karty z dowolną fotografią ! Pozdrawiam serdecznie ;) [2011-12-06 21:45]

Igor Glinda

Witam serdecznie

Sposób montażu linek nad wodą jest w tej chwili najbezpieczniejszym dla samych kormoranów sposobem na ochronę ryb. Wymyślonym i stosowanym w wielu krajach sąsiadujących z Polską.
 Podejrzewam, że dla większości z nas wędkarzy płoszenie, czy strzelanie do ptaków nie jest niczym przyjemnym, ale trzeba sobie dziś odpowiedzieć na pytanie, co za kilka lat będzie pływało w naszych wodach? Czynnika ludzkiego zagrażającego rybom nie da się wyeliminować , bo musielibyśmy wystrzelać połowę ludzi. Kormorany dziesiątkują zasoby ryb, ryb które już nie długo będą gatunkami zagrożonymi wyginięciem. Sznurki rozwieszone płoszą ptaki, których jest najzwyczajniej zbyt dużo i dziesiątkują SETKI TON RYB w naszych wodach.
 Panowie którym tak bardzo leży na duszy dobro kormoranów, zapraszam nad rzekę , straszcie ptaki i chrońcie ryby, szczególnie jak na zewnątrz będzie -10. Jakoś nie widziałem zbyt wielu chętnych w takich warunkach do pracy społecznej. 
 Gdyby nie było takiej potrzeby nikt by nie poświęcał wolnego czasu na "upiększanie rzeki".

pozdrawiam i namawiam do pracy na rzecz naszych wód

Igor Glinda
[2011-12-06 22:08]

:) [2011-12-06 22:13]

bica

niby bohaterami panowie chcecie byc ale dla mnie toniebezpieczny sposób bez zezwolen , narażać ptaki bedace pod ochrona na wyginiecie i nie daj boze jak jakies dziecko sie w ten sznurek nad rzeka wplata  mi to nie odpowiada [2011-12-06 22:17]

Igor Glinda

Jak pan miał okazję przeczytać kilka postów wyżej decyzji o montażu nie podjęto bez zezwoleń.
 A dzieci o tej porze roku rzadko się kąpią w rzece.

pozdrawiam i ponawiam zaproszenie nad rzekę, pracy przy niej jest ogrom.

Igor Glinda

[2011-12-06 22:23]

Pitbul

Kolegom (a może raczej Koledze ?) :
@frico (vel kaziuk włodarczyk) - ranga 12, z ....?@Gabori (vel Vasyl Gabori) - ranga 10, z.... ?@bica (vel janek smoliwąs) - ranga 13, z Częstochowy
odmówię odpowiedzi na ich górnolotne przemyślenia ze względu na anonimowość, doświadczenie i dogłębną znajomość tematu, którymi to przymiotami w połączeniu z bełkotliwym i zaczepnym charakterem postów się wykazali (wykazał ?)
Jedno jest pewne.W niedzielę 11.12.2011 znowu będziemy "sznurować"Niewykluczone, że użyjemy do tego pontonu, który mimo że nie będzie służył (tak dla niepoznaki) do łowienia - będzie zarejestrowany.Wszystkich sympatyków i znawców tematu zapraszamy do udziału w akcji.W związku z kasą jaka za to leci proszę o zabranie z sobą numerów kont, ponieważ mimo, że nieludzko bogate z nas chłopaki, to jednak takich kwot w kieszeniach nie nosimy.W kwestii płoszenia środkami zapachowymi to (w przypadku niemożności wzięcia udziału w naszej akcji) Kolegę @bica proszę o przesłanie koszulki zapakowanej w  puszkę na sznurkach przyczepionych na stojąco do palika. Płatne oczywiście przelewem po odbiorze. Jak kolega będzie w takiej formie jak przy pisaniu postu to akceptujemy również  puszkę na sznurkach przyczepionych na leżąco....
A tak na serio.Pamiętajcie, że marichuana jest nadal w Polsce zakazana i lepiej pisać przed "lufką" niż po niej;)pozdrawiamT. [2011-12-06 23:02]

jarekk

...marihuana jest nadal w Polsce zakazana i lepiej pisać przed "lufką" niż po niej...      
A Desperado legalne, ale też potrafi sponiewierać ?!!! ;-) [2011-12-07 00:47]

perwer

Kiedyś na forum był ciekawy ,lub mało ciekawy- jak dla kogo-temat o kormoranach i ich sposobu na życie ,lub sielance.
Najbardziej ostre i krytyczne wypowiedzi przeciwko ludziom którzy chca jakos walczyć z tak dużą plagą kormoranów ,były od osób które pewnie kormorana nawet na oczy nie widziały ,a z profilów prywatnych można było sie domyśleć że jedynie co w tamtych regionach lata to kaczki,perkozy i łabędzie.
Łatwo pisać że lis to kochane zwierze ,jak tylko u sąsiada będzie kury wybijał,jak jednak zacznie buszować u nas i robić spustoszenie ,na głaskanie go przejdzie ochota.
Kormoran to piekny ptak,w latach gdzie populacja jego była symboliczna ,pisano o jego gracji piosenki.Czasy sie zmieniły ,rzeczywistość sie zmieniła i populacja szczurów w kanał też wzrosła.
Ludzie chcą mieć ryby w rzekach ,a kormoranów liczebność z roku na rok sie podwaja ,ale chcą jeść i żyć .No i co teraz ? ,ano wędkarze starają sie jakoś poradzić w działaniach,żeby był wilk syty i owca cała.Nie zawsze wilk sie nasyci ,a owce uda sie ocalić,ale z założonymi rękami nic sie robic nie da.Popieram ludzi i życze wszystkiego dobrego.

[2011-12-07 05:36]

Pitbul

Dzięki @Perwer.Problemem jest jak napisałeś obejmowanie pewnych gatunków ochroną i niekontrolowanie tematu. Aktualnie kormoranów mamy tyle, że można by nimi obdzielić całą Europę. Zimą, kiedy zamarzną ich naturalne siedliska i łowiska, wyruszają na południe. Po drodze zatrzymują się na rzekach. Żeby ograniczyć wydatek energetyczny koncentrują się na rzekach mniejszych. Tu łatwiej zaspokoić głód. W latach ubiegłych (kiedy nie mieliśmy pozwoleń na płoszenie), kormorany w stadach liczących nawet po 300 sztuk zamieniały Bóbr i Kwisę w rybną pustynię. Ta sytuacja przypomina mi trochę klimat z łabędziami. To ludzie odzwyczaili je od migrowania. W niedzielę nad stawem wrzucą trochę suchego chleba i odchodzą dumni z "pomagania ptakom". Kiedy następują solidne mrozy i wichury.... z domu się nie chce wyjść.Kormoran to żywe stworzenie i należy się mu szacunek. Dlatego nie są przez nas zabijane a jedynie stymulowane do większego wysiłku w poszukiwaniu pokarmu. W tak rozpięte linki ptaszysko nie może się zaplątać, chociażby dlatego, że są widoczne z daleka i stanowią dla nich informację: "tu się nie da wylądować". Reszta to natura. Osobniki, które słabiej zniosą zimę złożą mniej jaj i populacja będzie miała szansę wrócić do normalnych rozmiarów.PozdrawiamT.

[2011-12-07 11:59]

pawelz

Kiedyś na forum był ciekawy ,lub mało ciekawy- jak dla kogo-temat o kormoranach i ich sposobu na życie ,lub sielance.
Najbardziej ostre i krytyczne wypowiedzi przeciwko ludziom którzy chca jakos walczyć z tak dużą plagą kormoranów ,były od osób które pewnie kormorana nawet na oczy nie widziały ,a z profilów prywatnych można było sie domyśleć że jedynie co w tamtych regionach lata to kaczki,perkozy i łabędzie.
Łatwo pisać że lis to kochane zwierze ,jak tylko u sąsiada będzie kury wybijał,jak jednak zacznie buszować u nas i robić spustoszenie ,na głaskanie go przejdzie ochota.
Kormoran to piekny ptak,w latach gdzie populacja jego była symboliczna ,pisano o jego gracji piosenki.Czasy sie zmieniły ,rzeczywistość sie zmieniła i populacja szczurów w kanał też wzrosła.
Ludzie chcą mieć ryby w rzekach ,a kormoranów liczebność z roku na rok sie podwaja ,ale chcą jeść i żyć .No i co teraz ? ,ano wędkarze starają sie jakoś poradzić w działaniach,żeby był wilk syty i owca cała.Nie zawsze wilk sie nasyci ,a owce uda sie ocalić,ale z założonymi rękami nic sie robic nie da.Popieram ludzi i życze wszystkiego dobrego.

No tu kolega mnie zaskoczyl :)
W 100% sie zgadzam z Twoja wypowiedzia. Ludzie ktorzy tak staja w obronie tych ptakow tak naprawde pewnie nie widzieli ich na oczy. Wodom w mojej okolicy kormorany nie zagrazaja (nie wyzywilby sie chyba zaden ;) ), ale sporo naczytalem sie o ich wplywie na wody poludniowej Polski i jesli szybko cos z tym nie zrobimy, to za pare lat juz nic w nich nie zostanie.
[2011-12-07 12:14]

Jedne gatunki wymierają, inne żyją.
Takie jest prawo gatunku lepiej przystosowującego się do zmieniającego się otoczenia.
Szczerze mówiąc nie brakuje mi w moim otoczeniu tyranozaura, ani tygrysa szablozębnego.
Ale znajdą się pewnie tacy, których i z tego powodu boli głowa.
Po co odtwarzać wymierające gatunki, które i tak nie przetrwają w konkurencji z człowiekiem?
To jest jakieś rozdwojenie jaźni.
Wypierać konkurenta do pożywienia, a tym samym przetrwania, a z drugiej strony go rozmnażać.
Wiem... wiem..., kormorany zjadają nam tylko ryby, mamy jeszcze inne pokarmy.
Ludzie "poprawiacze natury" dokarmiają na moim osiedlu gołębie resztkami z obiadu i efekt jest taki, że te biedne gołębie mają chore jelita i więcej srają niż latają, bo nie mają siły wystartować z trawnika.

[2011-12-07 12:53]

Wędkarz , człowiek identyfikuje się ze zbiornikiem , tylko jako wędkarz , w istocie pasożyt i zawalidroga ingerujący w przyrodę.  Kormoran , nie jest rybożercą z wyboru lub co gorsza dla - zabawy. Ostatnimi czasy , odnotowano faktycznie , wzrost populacji tego ptaka , ale to tylko z jednej głównej przyczyny : wzrost liczebności kormorana jest wprost proporcjonalny do zwiększania się ilości podstawowego pokarmu - czyli małych ryb , drobnicy inaczej mówiąc. Do wzrostu ilości drobnicy , czyli głównego pokarmu - przyczynia się jak zwykle człowiek , który prowadząc intensywną "gospodarkę odłowową " eliminuje drapieżniki pierwszego rzędu ( tzw "cenne gospodarczo ). Poza tym , wzrost fitoplanktonu ( sygnalizujący wzrost trofii zbiornika : jego żyzność i zawartość substancji mineralnych , również sprzyja  rozwojowi drobnych ryb karpiowatych a także cierników - którymi żywi się kormoran ! Jeśli chodzi o nagonkę na tego udręczonego ptaka - to absolutnie żaden , taki naciągany i czysto powierzchowny argument , mnie nie przekona. Kormoran powoduje obumieranie drze , jak on może , co drań , to szkodnik ! Wnet odezwą się głosy wzburzenia A właśnie , że nie - ten ptak , gniazdując na obumierających drzewach ( co jest spowodowane guanem o odczynie silnie alkalicznym ) , przyczynia się do bioróżnorodności nadwodnego ekosystemu. W osłabionej tkance , takich drzew legną się wszelkiej maści drewnojady ( ogłodek , cetyniec , tutkarz cygarowiec, hurmak olszowiec,spuszczel , kluk czarny  itp ,  czy  owady z rzędu gryzków ), które stają się pokarmem dla dzięciołów , remizów zwyczajnych czy choćby pokrzewek. Powyższe słowa oraz im podobne ( potwierdzenia , przytupy dla jałowizny ) to  kolejny przykład , typowo pustego spojrzenia na świat przyrody - jezioro to w tym sensie , jedynie łowisko , które trzeba zarybiać , żeby było co łowić , a stworzenia , które są nieodrodną częścią takiego biotopu nadwodnego - najlepiej wygonić albo wystrzelać. [2011-12-07 20:37]

Pitbul

Bo widzisz @gabori mocnym oszołomstwem jest styl wypowiedzi w Twoim pierwszym poście dotyczącym tego tematu. Ja jestem gotowy do rozmowy o ekologii, przyrodzie i jej ochronie, ale to trudne kiedy druga strona nie dyskutuje a jedynie wygłasza swoje poglądy nie próbując nawet słuchać tego, co ma do powiedzenia adwersarz. Wbrew temu co twierdzisz to jest temat dotyczący ochrony życia biologicznego przed nienaturalną bo coroczną migracją tego ptaka. Nieprawdą jest również Twoje stwierdzenie, że kormorany żywią się głównie drobnymi rybami. Jak widzę nie wiesz, że jest to ptak mający problem z natłuszczeniem piór. Dlatego też, by zaspokoić swoje potrzeby energetyczne preferuje "większe posiłki" zapewniające minimum kontaktu z wodą (po każdym polowaniu musi się dość długo suszyć). Oprócz tego, jest to jeden z niewielu gatunków (poza człowiekiem) często polującym dla zabawy (zwłaszcza w dni ciepłe i wietrzne - patrz suszenie piór)Chcesz porozmawiać - proszę, ale nie pod pseudonimem i bez fundamentalistycznego zacietrzewienia.PozdrawiamT. [2011-12-07 22:02]

Bo widzisz @gabori mocnym oszołomstwem jest styl wypowiedzi w Twoim pierwszym poście dotyczącym tego tematu. Ja jestem gotowy do rozmowy o ekologii, przyrodzie i jej ochronie, ale to trudne kiedy druga strona nie dyskutuje a jedynie wygłasza swoje poglądy nie próbując nawet słuchać tego, co ma do powiedzenia adwersarz. Wbrew temu co twierdzisz to jest temat dotyczący ochrony życia biologicznego przed nienaturalną bo coroczną migracją tego ptaka. Nieprawdą jest również Twoje stwierdzenie, że kormorany żywią się głównie drobnymi rybami. Jak widzę nie wiesz, że jest to ptak mający problem z natłuszczeniem piór. Dlatego też, by zaspokoić swoje potrzeby energetyczne preferuje "większe posiłki" zapewniające minimum kontaktu z wodą (po każdym polowaniu musi się dość długo suszyć). Oprócz tego, jest to jeden z niewielu gatunków (poza człowiekiem) często polującym dla zabawy (zwłaszcza w dni ciepłe i wietrzne - patrz suszenie piór)Chcesz porozmawiać - proszę, ale nie pod pseudonimem i bez fundamentalistycznego zacietrzewienia.PozdrawiamT.

I co z tego - taka już jego natura. Cieszy mnie niezmiernie , że  kormoran jest w stanie zadowolić swoje potrzeby energetyczne - najeść się ile wlezie . Należy mu się , na pewno bardzie niż tobie .O niedomodze   natłuszczenia pierza , wiem , tak jak wiadomo , że istnieje coś takiego jak "zabawy zwierząt  ( także u ludzi )  . Po co zajmujesz się 'nienaturalną " coroczną migracją " ? Jesteś człowiekiem do cholery , nie żadnym komensalem tego ptaka - wciskając swoje pięć groszy , chcesz tylko zaszkodzić , regulować , sankcjonować to co mogłoby być dzikie na wieczność . Ty nie chcesz pomóc , ani nie powinieneś tego robić w żaden sposób . Jesteś człowiekiem - to się nie wtrącaj w kwestie podatnych na  szkodliwy wpływ ludzkiej ingerencji.... I prawdą jest , że w większości pokarm tego ptaka stanowi drobnica - a nawet jeśli kormoran  "sięga " po ryby większego kalibru - to ma do tego prawo ! Podwórkowe , chamskie przysłowie na dobranoc :żal  komuś d@@@ ściska , że inne stworzenie żywi się rybami. Kormoran ma prawo wyżreć ryby do spodu - należy mu się ( jak to mówi  pewien  poczciwina z pobliskiej wsi całkiem mądrze  zresztą : "NIECH MA , NIECH JE !).  A dlaczego to tak przeszkadza , uwiera ? Bo  uważacie ryby , wody , za swoje . Postrzegacie przyrodę jako coś co przekształcać powinno się w duchu skrajnie humanistycznym ( z myślą o człowieku ) . O tzw "przeklętym gospodarzu " , który patrzy na wody okiem rolnika - hodowcy (choć jest on częstym bohaterem moich paszkwili ) , pozwolę sobie nie wspominać. Wolę widzieć nad wodą kormorany - niż zachłanną zgraję ludzkiej brudnicy nieparki żerującej na przyrodzie , wrabiającej tego biednego ptaka we własne występki. A propos brudnicy nieparki , której  "kolonia " nie oszczędziła min w latach 80 ' minionego wieku wielu lasów -w czym ona jest gorsza od złodziei wycinających setki dębów, buków , jesionów - niszczących grądy , łęgi . Pytam się w czym ? Jeśli  nie jest gorsza  to może tak samo okrutna i zdeprawowana jak człowiek ? Błąd - brudnica nieparka gołoci lasy bo jest to jej cecha immanentna ,  ale nie można powiedzieć , że jest zła . A czy człowiek o człowieku może tak powiedzieć  ? Jak najbardziej . Powtarzam zatem po raz wtóry - wszyscy ci , którzy podchodzą do kormorana z nienawiścią - to według  mnie ludzie podli ,  źli i co najważniejsze skrajnie egoistyczni.
[2011-12-07 23:15]

Bartek jesteś jak smród z syfonu .Moderator,Redakcja wlewa w niego kreta (blokuje),ale cały czas powracasz.W grudniu w dni świąteczne ,mam nadzieje że nie narobisz nam smordu pod choinką.

A ty jesteś jak buc z betonu. Mądrzejsi tłuką, tłumaczą objaśniają ale nie da się rozbić skorupy prostactwa. Mam nadzieję że nie będziesz wyzywał innych w obliczu zbliżających się świąt.
[2011-12-07 23:45]

perwer

Bartek jesteś jak smród z syfonu .Moderator,Redakcja wlewa w niego kreta (blokuje),ale cały czas powracasz.W grudniu w dni świąteczne ,mam nadzieje że nie narobisz nam smordu pod choinką.

A ty jesteś jak buc z betonu. Mądrzejsi tłuką, tłumaczą objaśniają ale nie da się rozbić skorupy prostactwa. Mam nadzieję że nie będziesz wyzywał innych w obliczu zbliżających się świąt.

hahahaha powrót dzieci marnotrawnych .....Thunder mój ulubieniec,ranga początkujący z 1 grudnia ,przybył z odsieczą ,ale niestety jak zwykle z przemoczonym pampersem i długo nie zagrzał przed kompem miejsca.
Słoneczko pamiętaj dbaj o zdrówko i nie denerwuj sie tak,koledzy pewne zacierają  ręce to i pomogą.No i gdzie wasz Boss?
Thunderku ,Bartkowi nie musisz pomagać ,sam ładnie umie zrobić zamieszanie ,po tem na chwile będzie cisza i znowu atak na portal ...Ale my damy rade.
[2011-12-08 05:19]

Igor Glinda

Drogi panie Gabori, łamiąc jedną ze swoich podstawowych zasad ( nie podejmuje rozmowy z osobami anonimowymi), chciałbym zapytać, czy pańska wiedza, szczególnie w sprawach związanych z odżywianiem się Kormoranów wynika z pańskich obserwacji i badań?  Jeśli tak, to jestem bardzo zainteresowany  i proszę o kontakt. igor@sztukalowienia.pl

pozdrawiam

Igor Glinda
[2011-12-08 08:18]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia