Nietypowy problem - spławik

/ 9 odpowiedzi
Witam
Bardzo lubię łowić na spławik, niestety z moim wzrokiem już nie jest najlepiej. Macie jakieś pomysły, żeby lepiej go było widać w wodzie. Kurcze myślałem już nawet nad jakimś lakierem jaskrawym;p, żeby go malnąć. A może są jakieś dobre spławiki, które lepiej widać w wodzie. (nie chodzi mi o świetliki).
withanight88


Witam
Bardzo lubię łowić na spławik, niestety z moim wzrokiem już nie jest najlepiej. Macie jakieś pomysły, żeby lepiej go było widać w wodzie. Kurcze myślałem już nawet nad jakimś lakierem jaskrawym;p, żeby go malnąć. A może są jakieś dobre spławiki, które lepiej widać w wodzie. (nie chodzi mi o świetliki).
Kiedyś na portalu , był pewien Pan, który robi świtne spławiki w kolorach fluo. Bardzo dobrze widoczne , świetnie się nimi łowi. 
Jak na pracę, którą trzeba włożyć w zrobienie spławika to i cena była dobra. 

http://marfish.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=category&id=132:sandokan 
Pod linkiem możesz pooglądać zdjęcia spławików.  (2012/05/10 14:08)

Roxola


Witam

Proponuję nawiązać kontakt z Kolegą Olek, również robi spławiki i należy do tego samego Koła co sandokan45
To moi sąsiedzi  :)

http://olek.wedkuje.pl/blog/index.php?ID=7066

Mam w domu spławiki sandokana...  są doskonale wykonane. (2012/05/10 14:33)

CZzesio


Witam :) A może to nie jest wina za cienkiej antenki spławika .....Bądźmy szczerzy ...ja już jakiś czas temu sprawiłem sobie okularki do dali (0,1), niby nic a spławik jak na dłoni ,mam je tylko na ryby . Pozdrawiam :) (2012/05/10 15:04)

Kowal73


Witam,kolego @Spike35,kolega Czesio ma po części rację,bo nie wiem czy chcesz je mieć,okularki dobra rzecz,ja jestem w posiadaniu okularów które zakupiłem w sklepie wędkarskim,używam ich jak jest duża falka,normalnie tak ją minimalizują że przez nie widać jak by jej nie było,a co ciekawe to jest przez nie  tak zielono,cena była 120zł. (2012/05/10 16:28)

u?ytkownik115897


Nie słuchaj głupot  o spławikach "fluo " itp. To dyletanctwo i ogólny  brak wędkarskiego "towaroznawstwa ". Można kupić specjalne nakładki do spławików , można stosować  specjalne flamastry do spławików (choć lepsze są nasadki ). Barwa antenki jest ściśle związana z czytaniem brań ,ich widocznością : dlatego warto używać antenek w zależności od panujących aktualnie warunków . Jeśli łowi się w silnym Słońcu , to antenka czerwona lub fluo - będzie niemal niewidoczna , a brania ryb mało czytelne. Na takie warunki, używa się antenki... czarnej . Kiedy łowi się o zmierzchu najlepsza jest nie biała , która staje się po chwili prawie niewidoczna lecz szara !Kolor szary sprawia ,że kontury spławika - są lepiej widoczne na mrocznym lustrze wody .  Na łowisko , gdzie panuje zacienienie , warto używać białej lub żółtej . Zalety czerwonej antenki często są przeceniane , choć pośród antenek o różnym kolorycie - czerwoną spotyka się chyba najczęściej ...  Ma ona wprawdzie dobre walory sygnalizacyjne ,ale jak się okazuje - nie zawsze i nie wszędzie jest ona skuteczna . FLUO ! Wolne żarty ! (2012/05/10 18:27)

u?ytkownik115897


Gruba antenka to ogólnie mniejsza czułość , choć materiał z jakiej została ona wykonana - nie ma tutaj żadnego znaczenia. Natomiast warto brać pod wzgląd  warunki atmosferyczne i ich wpływ na zachowanie spławika . Cienka antenka - z powodu swej małej średnicy ( mniejszy "obszar "oddziaływania wiatru ), dobrze znosi napór wiatru , ale już z widocznością na większych odległościach mógłby być kłopot. I tutaj stosuje się "metodę na kolor"  w zależności od warunków ). Gruba antenka zapewnia dobrą widoczność ,ale z czułością jest trochę gorzej ( rzadko jednak kiedy, wędkarz rekreacyjny narzeka na takie niuanse ). Dużo gorzej niż cienka antenka ,  znosi ona również wietrzne warunki panujące na łowisku . Istnieją specjalne nakładki na spławiki ,  więc myślę ,że skoro są one dostępne na rynku , to dlaczegóż by nie miał skorzystać z nich wędkarz rekreacyjny , któremu czytelność brań nastręcza wielu problemów ? I zaraz kolega w czapeczce , (jak po chwili zdołałem się domyślić) :  tak jak niektórym  tutaj : zacznie mi wypominać Ciotkę Wikipedię .
(2012/05/10 18:42)

spike35


Dzięki za odp.
Do kolegi CZzesio - już od lat mam okularki i to nie małe

Do Giebel - chyba masz rację, spróbuje z spławikiem z wymiennymi końcówkami. Znasz jakiś godny polecenia?? (2012/05/10 18:50)

withanight88


Dzięki za odp.
Do kolegi CZzesio - już od lat mam okularki i to nie małe

Do Giebel - chyba masz rację, spróbuje z spławikiem z wymiennymi końcówkami. Znasz jakiś godny polecenia??
Pewnie nie zna , bo to taki typ, który na forum przekazuje multum teorii , ale z praktyki to nie napiszę nic.

Ja się zastanawiam czy on w ogóle na rybach kiedyś był , bo o tym to nigdy nie wspomina. (2012/05/12 08:48)

Karpik1974


Witaj faktycznie to przeszkadza ja jestem kierowca badania na zawodowego spokojnie przechodze ale mam tez minimalnie i jak łowie na spławik z daleka troszke to przeszkadza ale patrzałki w takich okolicznosciach  są nie zastapione choc do jazdy w nocy ich nie potrzebuje ani w dzień widac ze w wędkarstwie precyzja jest potrzebna pozdrawiam. (2012/05/12 10:50)