Nietypowe przynęty,dodatki do zanęt.

/ 9 odpowiedzi
Chciałbym spytać , czy łapaliście kiedyś metodą gruntową/spławikową  na stawie/jeziorze na takie przynęty jak :- mącznik młynarek, drewnojad - chruścik (postaci imago/larwa)- konik polny- Świerszcz - chrabąszcz majowy (postaci imago/larwa)- ślimaki ( jak tak to jakie gatunki )- pijawkiInteresują mnie wasze efekty na przynęty . Jakie ryby na nie poławialiście . Czy dodajecie  je do  zanęt . 
Jakub Woś


Większość z nich to dla mnie typowe a może nawet topowe przynęty. Nie wyobrażam sobie letnich nocek bez pijawki ( sum i kleń) letnich wypadów bez konika ( ukleja, płoć jaź, kleń) czy ślimaka ( kleń, jaż, lin , karaś) Chruścik wspaniała przynęta na białoryb. (2014/12/30 22:11)

89krzysztof


Na konika łowiłem nie raz, ale w rzece, w nurcie. Klenie, jazie się ładne wieszały, okonie też. Choć wolałbym pstrąga na to trafić ;) (2014/12/31 06:11)

krzysiek1024


Ja również niejednokrotnie na ha zakładałem chruścika, czy pijawkę. NO i wyniki napewno są nie gorsze niż na chociażby białe. A tak przy okazji. Jak Panowie zakładacie konika na hak? Przez środek tułowia? Czy bardziej z du*y strony? I jak efektami? (2014/12/31 11:14)

Jędrula


Jeżeli chodzi o ślimaki to mogę polecić zwykłego ślimaka brązowego ( fachowa nazwa to chyba ślimak ziemny  ) , w sezonie jest go mnóstwo na brzegach , szczególnie dużo można go znaleźć przy Odrze na odcinku gdzie wędkuję . Bierze na niego wszelaka ryba jednak ta przynęta selekcjonuje duże okazy co jest właśnie najciekawsze . Jest tylko jeden problem , ślimak ten ma bardzo uciążliwy i brudzący  śluz , trzeba go zakładać na hak w rękawiczkach  lub  przez jakiś worek itp.  (2014/12/31 11:28)

89krzysztof


Ja również niejednokrotnie na ha zakładałem chruścika, czy pijawkę. NO i wyniki napewno są nie gorsze niż na chociażby białe. A tak przy okazji. Jak Panowie zakładacie konika na hak? Przez środek tułowia? Czy bardziej z du*y strony? I jak efektami?

Od dupy strony, żeby jeszcze chociaż chwilę żył i się ruszał ;) (2014/12/31 13:25)

pstrag222


Jeżeli chodzi o ślimaki to mogę polecić zwykłego ślimaka brązowego ( fachowa nazwa to chyba ślimak ziemny  ) , w sezonie jest go mnóstwo na brzegach , szczególnie dużo można go znaleźć przy Odrze na odcinku gdzie wędkuję . Bierze na niego wszelaka ryba jednak ta przynęta selekcjonuje duże okazy co jest właśnie najciekawsze . Jest tylko jeden problem , ślimak ten ma bardzo uciążliwy i brudzący  śluz , trzeba go zakładać na hak w rękawiczkach  lub  przez jakiś worek itp. 




Ślimaki to rewelacyjna przynęta.
U mnie linki,okoni,klenie i szczupaczki się trafiają...

Często kiedy jestem na rybach to jak znajdę takowego to od razu wędruje na hak.

Masz racje brudzą jak cholera (2014/12/31 16:06)

Jakub Woś


Ja również niejednokrotnie na ha zakładałem chruścika, czy pijawkę. NO i wyniki napewno są nie gorsze niż na chociażby białe. A tak przy okazji. Jak Panowie zakładacie konika na hak? Przez środek tułowia? Czy bardziej z du*y strony? I jak efektami?

To mój wpis o tym jak zakładam konika i co na niego trafiam
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,konik-polny-na-przynete,67664 (2014/12/31 17:03)

krzysiek1024


O to to:) Dzięki Panowie za odpowiedź. Rekordowego Nowego! (2014/12/31 17:12)

notaki


larwa chruścika jest rewelacyjną ( choc bardzo sezonową ) przynętą.
Szczególnie cenny wedkarsko jest gatunek chruscika domkowego budujacy domki "piaskowe".
Na hak ( wielkość 6-8 ) proponuje załozyć dwie-trzy larwy wyjete z domków i zapiete bezposrednio za główką , oraz jedną- dwie wraz z domkami. Przypon dość długi, przynajmniej 50 cm by nurt  poruszał przynetą nad dnem i tylko czekać. ;-)
W czasach gdy na Popradzie dopuszczono odcinkami przynetę zwierzecą była to najlepsza wczsno-letnia przyneta na okazowe brzany. Zdarzało mi się łowic sztuki po 80 cm dosłownie pod nogami kapiacych się w rzece ludzi.
Przechowywanie - najlepsze.. zwilzona mocno chusteczka higieniczna w pudełeczku. (2015/01/01 20:53)