Nierozmarznięty w całości zbiornik a połów ryb

/ 7 odpowiedzi
nierozmarznięty w cłości zbiornik a połów ryb, jest szansa na udany połów? proszę o pomoc w doborze przynęty jak i zanęty, ryba na którą się wybieram to płoć. z góry dziękuję za porady

u?ytkownik103891


to wszystko zależy od zbiornika jaka głębokość , wielkość etc etc ja np siadam zawsze z krótkim BATEM 5 m lekki spłąwik do 1 gr  i łowię blisko trzcin najlepiej na nasłonecznionym brzegu PŁN. Próbuj pinkę ciasto kukurydzę  (2013/04/12 20:35)

u?ytkownik103891


zanęta : kup sobie zwykłą kukurydzę surową ześrutuj na miał zalej ok 1 kg gorącą wodą co spowoduje że taka zanęta zacznie pęcznieć dodaj jakiegoś atraktora możesz przyciemnić , ja np dodaję ostrej mączki rybnej czarnej norweskiej super wpływa na brania.
zapamiętaj jedno nei kupuj tych wszystkich drogich zanęt po 10-20 zł za kilogram bo wyniki nie będą wcale lepsze nęcę tak od lat i próbowałem już tego wszystkiego nie ma sensu 

Tylko śruta odpowiednio skomponowana z innymi składnikami wypełniaczami atraktorami typu czosnek kolendra (2013/04/12 20:40)

Algen


Wtorkowe popołudnie spędziłem na rybach z 4,5m wędziskiem mimo iż staw w 90 % był pokryty lodem. Przy dopływie lód się roztopił i tam wędkowałem, na 1m głębokości. Wedkowałem bez zanęty i złowiłem 14 szt. płoci i okoni. (2013/04/12 20:49)

u?ytkownik103891


Wtorkowe popołudnie spędziłem na rybach z 4,5m wędziskiem mimo iż staw w 90 % był pokryty lodem. Przy dopływie lód się roztopił i tam wędkowałem, na 1m głębokości. Wedkowałem bez zanęty i złowiłem 14 szt. płoci i okoni.


no jak się trafi na takie miejsce gdzie ryba się grupuje nie trzeba za wiele nęcić  (2013/04/12 20:58)

u?ytkownik116538


Na płoć to śmiało możesz spróbować. Białe robaki lub kukurydza na hak i jazda. Z 2 lata temu jakoś na początku Marca, też jeszcze był pół na pół zamarznięty zbiornik ale fajnie się łowiło i co ważne były wyniki. Ważne żeby słonko przygrzewało, my właśnie w takiej pogodzie łowiliśmy. Lód jeszcze był ale było ciepło. Zanęta taka jak na zdjęciu myślę że się sprawdzi :) (2013/04/13 13:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

robson1692


dzięki za rady przydadzą sie pozdrawiam (2013/04/17 21:11)

HeadAche


To zalezy co oznacza dla Ciebie dobry połów. Wg mnie jak złowisz kilka płoci to będzie juz nieźle. Z nęceniem ostrożnie i radzę sypnąć troche robaków niż zanęty. Chyba ze sie nie sprawdzi to wtedy spróbować. Nie ma zasady a każda woda jest inna. (2013/04/17 21:47)