Zaloguj się do konta

Nierówny nawój kołowrotka

utworzono: 2018/07/31 08:08
Sloth

Witam Serdecznie
Kupiłem kołowrotek i nawój prezentuje się jak na zdjęciach. Kołowrotek kosztuje 260 zł. Chciałbym się upewnić bo już sam nie wiem czy mam zbyt wygórowane oczekiwania czy te kołowrotki tak kiepsko nawijają. Rok temu kupiłem Shimano Catane za 150 zł, który ma kiepski nawój, teraz kupiłen Quantum Code za 260 i nawój w mojej opini jest równie kiepski. Co o tym sądzicie. Czy musiałbym wydać na kołowrotek z 1000 zł aby mieć w miarę równy nawój ? Według Was powinienem odesłać kołowrotek(mam na to 14 dni ) i próbować z innymi firmami/modelami czy zaakceptować ten stan rzeczy bo w tej cenie nic lepszego nie dostanę ?
Pozdrawiam [2018-07-31 08:08]

Sloth

[2018-07-31 08:12]

JKarp

Są dwa wyjścia.
Skorzystać z rękojmi sprzedawcy - jak chcesz to podam Ci całą procedurę.
Druga - jak masz FB odszukaj Przemysław Grobelny. Przemek bez problemu ogarnie ten temat.
JKarp [2018-07-31 08:36]

Sloth

Z odesłaniem kołowrotka raczej nie będzie żadnych problemów bo wczoraj dostarczył mi go kurier i mam 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. A kołowrotka nie używałem tylko plecionkę nawinąłem i i w tym momencie się rozczarowałem. Chciałem się tylko skonsultować co Wy o tym sądzicie - czy w tej półce cenowej taki nierówny nawój to norma czy jest on nieakceptowalny i bezzwłocznie odesłać go i zamówić inny? [2018-07-31 09:04]

JKarp

Z odesłaniem kołowrotka raczej nie będzie żadnych problemów bo wczoraj dostarczył mi go kurier i mam 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. A kołowrotka nie używałem tylko plecionkę nawinąłem i i w tym momencie się rozczarowałem. Chciałem się tylko skonsultować co Wy o tym sądzicie - czy w tej półce cenowej taki nierówny nawój to norma czy jest on nieakceptowalny i bezzwłocznie odesłać go i zamówić inny?

Tak moim zdaniem to za 260 zł nawój powinien być zdecydowanie lepszy.
JKarp [2018-07-31 10:44]

Julian

Jak widać nie wszystko złoto co się świeci. Mój Konger Mangan 300 RDT i Jaxon Zorro o tych samych parametrach,, nawija" idealnie obydwa kupione za sumę chyba ( parę lat temu ) po 40 zł od sztuki w sklepie Esox na Radzymińskiej któryjuż nie istnieje. Na moje ,,potrzeby " mi wystarczą - zachowują się nienagannie już parę dobrych lat [2018-07-31 10:53]

barrakuda81

Hamulec przedni? Dostałeś w komplecie jakiekolwiek podkładki w pudełku? Według mnie dużo można tu poprawić.Kołowrotek ewidentnie nawija za dużo na górze.Dałbym podkładkę pod szpulę ,może dwie ( to trzeba ustalić doświadczalnie ) i nawój powinien byc przyzwoity.Trochę zabawy ale to sie opłaci.Nawet drogie kołowrotki mają opcje regulacji wysokości nawoju poprzez zastsowanie opcjonalnych podkładek.Właśnie w ten sposób parę dni temu regulowałem sobie nawój w shimaniaku i teraz jest równo.Ingerencja w zabawe podkładkami w żaden sposób nie wpływa na gwarancję bo niczego nie rozkręcasz.Jest to normalna regulacja.Widocznie producent przerzuca tę zabawe na klienta:-) [2018-07-31 12:24]

citipunk

czy szpula była załóżona prawidłowo i nie brakuje pod nią jakiejś podkłądki?
Czy kabłąk jest ok? a może niedokręcona rolka kabłąka i żyłka idzie pod rolką przez co nawija wyżej niż powinno?
Jak sklep online ma stacjonarny niedaleko to bym tam uderzył żeby to obejrzeli. [2018-07-31 14:16]

bojanek123

Zaczep zylkie, plecionkie, o klips na szpuli i nawijaj, [2018-07-31 14:53]

Julian

Jedna dobra rada tu już padła- udzielił Janusz. Ja mogę dodać tylko drugą. Jak zauważyłeś Masz na to 14 dni. Zapakuj ,,elegancko" kołowrotek w Najlepiej orginalne opakowanie , zanieś do sklepu i zażądaj zwrotu pieniędzy. Abowiem nie ,,poprawia " się kołowrotków za 250 zł Na Gwarancji !!!!. Najlepiej rozstań się z marką . [2018-07-31 16:33]

fishark

Nie jest to żaden defekt gdyż takie coś sie reguluje podkładkami, dobre kołowrotki mają je w zestawie. Najpierw bym dodał 1-3 podkładki , jak nie ma ich w zestawie to mozna wyciąć z kliszy, lub z opakowania po serku, na 99% pomoże. Jak nie to w drugiej kolejności bym zwrócił sprzedawcy. [2018-07-31 21:30]

Sloth

Idąc za radą większości z Was, pokombinowałem z podkładkami i udało się trochę skorygować nawój. [2018-08-05 10:29]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia