Nierówny nawój kołowrotka

/ 12 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam Serdecznie
Kupiłem kołowrotek i nawój prezentuje się jak na zdjęciach. Kołowrotek kosztuje 260 zł. Chciałbym się upewnić bo już sam nie wiem czy mam zbyt wygórowane oczekiwania czy te kołowrotki tak kiepsko nawijają. Rok temu kupiłem Shimano Catane za 150 zł, który ma kiepski nawój, teraz kupiłen Quantum Code za 260 i nawój w mojej opini jest równie kiepski. Co o tym sądzicie. Czy musiałbym wydać na kołowrotek z 1000 zł aby mieć w miarę równy nawój ? Według Was powinienem odesłać kołowrotek(mam na to 14 dni ) i próbować z innymi firmami/modelami czy zaakceptować ten stan rzeczy bo w tej cenie nic lepszego nie dostanę ?
Pozdrawiam

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Są dwa wyjścia.
Skorzystać z rękojmi sprzedawcy - jak chcesz to podam Ci całą procedurę.
Druga - jak masz FB odszukaj Przemysław Grobelny. Przemek bez problemu ogarnie ten temat.
JKarp (2018/07/31 08:36)

Sloth


Z odesłaniem kołowrotka raczej nie będzie żadnych problemów bo wczoraj dostarczył mi go kurier i mam 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. A kołowrotka nie używałem tylko plecionkę nawinąłem i i w tym momencie się rozczarowałem. Chciałem się tylko skonsultować co Wy o tym sądzicie - czy w tej półce cenowej taki nierówny nawój to norma czy jest on nieakceptowalny i bezzwłocznie odesłać go i zamówić inny? (2018/07/31 09:04)

JKarp


Z odesłaniem kołowrotka raczej nie będzie żadnych problemów bo wczoraj dostarczył mi go kurier i mam 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. A kołowrotka nie używałem tylko plecionkę nawinąłem i i w tym momencie się rozczarowałem. Chciałem się tylko skonsultować co Wy o tym sądzicie - czy w tej półce cenowej taki nierówny nawój to norma czy jest on nieakceptowalny i bezzwłocznie odesłać go i zamówić inny?

Tak moim zdaniem to za 260 zł nawój powinien być zdecydowanie lepszy.
JKarp (2018/07/31 10:44)

Julian


Jak widać nie wszystko złoto co się świeci. Mój Konger Mangan 300 RDT i Jaxon Zorro o tych samych parametrach,, nawija" idealnie obydwa kupione za sumę chyba ( parę lat temu ) po 40 zł od sztuki w sklepie Esox na Radzymińskiej któryjuż nie istnieje. Na moje ,,potrzeby " mi wystarczą - zachowują się nienagannie już parę dobrych lat (2018/07/31 10:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

barrakuda81


Hamulec przedni? Dostałeś w komplecie jakiekolwiek podkładki w pudełku? Według mnie dużo można tu poprawić.Kołowrotek ewidentnie nawija za dużo na górze.Dałbym podkładkę pod szpulę ,może dwie ( to trzeba ustalić doświadczalnie ) i nawój powinien byc przyzwoity.Trochę zabawy ale to sie opłaci.Nawet drogie kołowrotki mają opcje regulacji wysokości nawoju poprzez zastsowanie opcjonalnych podkładek.Właśnie w ten sposób parę dni temu regulowałem sobie nawój w shimaniaku i teraz jest równo.Ingerencja w zabawe podkładkami w żaden sposób nie wpływa na gwarancję bo niczego nie rozkręcasz.Jest to normalna regulacja.Widocznie producent przerzuca tę zabawe na klienta:-) (2018/07/31 12:24)

citipunk


czy szpula była załóżona prawidłowo i nie brakuje pod nią jakiejś podkłądki?
Czy kabłąk jest ok? a może niedokręcona rolka kabłąka i żyłka idzie pod rolką przez co nawija wyżej niż powinno?
Jak sklep online ma stacjonarny niedaleko to bym tam uderzył żeby to obejrzeli. (2018/07/31 14:16)

bojanek123


Zaczep zylkie, plecionkie, o klips na szpuli i nawijaj, (2018/07/31 14:53)

Julian


Jedna dobra rada tu już padła- udzielił Janusz. Ja mogę dodać tylko drugą. Jak zauważyłeś Masz na to 14 dni. Zapakuj ,,elegancko" kołowrotek w Najlepiej orginalne opakowanie , zanieś do sklepu i zażądaj zwrotu pieniędzy. Abowiem nie ,,poprawia " się kołowrotków za 250 zł Na Gwarancji !!!!. Najlepiej rozstań się z marką . (2018/07/31 16:33)

fishark


Nie jest to żaden defekt gdyż takie coś sie reguluje podkładkami, dobre kołowrotki mają je w zestawie. Najpierw bym dodał 1-3 podkładki , jak nie ma ich w zestawie to mozna wyciąć z kliszy, lub z opakowania po serku, na 99% pomoże. Jak nie to w drugiej kolejności bym zwrócił sprzedawcy. (2018/07/31 21:30)

Sloth


Idąc za radą większości z Was, pokombinowałem z podkładkami i udało się trochę skorygować nawój. (2018/08/05 10:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.