Nierównomiernie działający hamulec w kołowrotku

/ 3 odpowiedzi
Witam kilka dni temu kupiłem używane 3 kołowrotki dam qucik z-base i w każdym hamulec działa nierównomiernie kołowrotek ten nie posiada wolnego biegu i gdy hamulec jest dokręcony mocniej ( jak do holu ryby ) raz idzie gładziej raz ciężej i to równe odcinki żyłki. Dokupiłem jeszcze jeden i w tym akurat wszystko działa jak powinoo czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić ?
erykom


Dobra rada na przyszlosc- nie kupuj uzywanych kolowrotkow. Kij uzywany to jeszcze zrozumie ale nie kolowrotek (2019/09/12 05:43)

Sith


Dobra rada na przyszlosc- nie kupuj uzywanych kolowrotkow.(...)
Generalnie masz rację, ale nie zawsze się to sprawdza. Mam dwa używane multiplikatory DAIWA Tatula, obydwa funkcjonują bez zarzutu. Co prawda jedna z nich gdy kupowałem była jeszcze 3 miesiące na gwarancji, ale druga miała już2 lata, a obydwie używam już trzeci sezon bezawaryjnie. Bardzo wiele zależy od jakości kołowrotka, jego konstrukcji, konserwcji i sposobu użytkowania, dobre marki wytrzymują znacznie dłużej niż słabsze, więc nie można generalizować.
Kacper, wybierz się z tym kołowrotkiem do serwisu, powinni Ci pomóc. (2019/09/12 08:29)

gucek6


W szpuli są podkładki...Nie wiem jakie Carbonowe czy filcowe..stawiam na te drugie,mogą być zajechane lub suche bez smaru.. (2019/09/21 08:18)