Niepełnosprawni

/ 21 odpowiedzi

Koleżanki Koledzy !

Pragnę poinformować, że zgodnie z wcześniejszą obietnicą złożyłem na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym projekt uchwały dotyczący przyznania ulg wędkarzom nniepełnosprawnym. Niestety, z względu na brak kworum w czasie głosowania nadano mu rangę wniosku. Został przyjęty jednogłośnie i teraz za pośrednictwem Okręgu zostanie skierowany do ZG PZW. ( tekst poniżej )

 Ciekaw jestem jak w Waszych Kołach ta sprawa została załatwiona. Pamiętam bowiem, jak wielu portalowiczów w dyskusji na ten temat się wypowiadało.

Pochwalcie się zatem - złożyliście podobny projekt ?  czy został przyjęty ? 

-------------------------------------------------------------------------

Wnioskodawca – Zbigniew Adamczyk Warszawa 5 marca 2010 r








U Z A S A D N I E N I E



Do PZW należy wiele osób nie mogących z powodu niepełnosprawności czynnie i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym. Są często skazane na różnego rodzaju pomoc społeczną, jak np. zasiłki rehabilitacyjne, zdrowotne i renty,

Wniesienie pełnych opłat za prawo do realizacji swojego hobby często oznacza dla nich rezygnację z zakupów niezbędnych leków lub kontynuacji zabiegów rehabilitacyjnych.

Dla wielu stanowi to barierę nie do pokonania i WZS naszego Koła uznaje, że koszty tych 50% ulg powinien ponieść ZG PZW.


Wniosek zostanie przekazany do ZG PZW za pośrednictwem Okręgu Mazowieckiego PZW.



 

Zbig28


Jakiś chochlik sprawił, że w powyższym uzasadnieniu "obcięło" kawałek tekstu. Jednak nie wpływa to na zawartość merytoryczną, więc nie ponawiam wpisu.  (2010/03/21 08:48)

u?ytkownik28954


świetna sprawa i popieram dla ON powinny być zniżki ! ja też mogę wysłać do pzw taki projekt ustawy ? (2010/03/21 13:06)

Zbig28


To nie był projekt ustawy, lecz ( uchwała) wniosek przyjęty przez Walne Zgromadzenie Koła. Teraz trafi do ZG PZW.

Zamieściłem to tylko dlatego, aby sprawdzić ilu portalowiczów wystąpiło z podobną inicjatywą, do czego swego czasu deklarowali się postach i komentarzach podczas akcji zorganizowanej przez Norbiko. Pamiętacie ?  Mieli okazję na swoich WZS.

Pozdrawiam Cię balcer00 serdecznie  

(2010/03/21 15:07)

u?ytkownik28954


Aha rozumiem ok dziękuje za pozdrowienia i również pozdrawiam. :) (2010/03/21 15:10)

arturartur


Masz  rację  . Związek  nie  straci  za  wiele  a  IM  będzie   łatwiej  ,  zwłaszcza  że CI  których  nie  było  stać  mogą  wrócić  .  Pozdrawiam . (2010/03/21 15:18)

u?ytkownik32213


Bardzo popieram - słuszna idea. Pozdrawiam (2010/03/21 17:01)

Pietrex


Ja tez pytałem w kole o zniżke ale nikt nie umiał mi nic powiedzieć napisałem do PZW
i oto co mi odpisali

Odpowiedź na przesłane do Redakcji pytanie:

Twoje pytanie:
Jak wygląda sprawa zniżek dla osób niepełnosprawnych jak wiadomo PZW jest instytucja Państwową a w instytucjach Państwowych OBOWIĄZUJĄ zniżki. Mam pierwszą grupę na stałe

Odpowiedź:
PZW nie jest instytucją państwową lecz stowarzyszeniem a system opłat jest jasno określony. Osobiście proponuję koledze zwrócić się do macieżystego koła. (ZS)

Z wędkarskim pozdrowieniem,
Redakcja "Wiadomości Wędkarskich" (2010/05/06 20:00)

jaazz7


po co te slogany INTEGRACJA to wymyślili sprawni na jakąś tam intencję i koniec.Widocznie chcieli poprawić sobie samopoczucie.Zapewne działają jakieś tam organizacje pomocy i właściwie nic z tego nie wynika.Jestem za tym aby te składki dla tych ludzi były niższe o 50% należy się im to z wielu powodów.Dużo więcej naszych pieniędzy ze składek marnuje się w bliżej nie znanych powodów więc tak napisałem.POPIERAM pozdrawiam (2010/05/06 20:31)

jajaca


To nie był projekt ustawy, lecz ( uchwała) wniosek przyjęty przez Walne Zgromadzenie Koła. Teraz trafi do ZG PZW.

Zamieściłem to tylko dlatego, aby sprawdzić ilu portalowiczów wystąpiło z podobną inicjatywą, do czego swego czasu deklarowali się postach i komentarzach podczas akcji zorganizowanej przez Norbiko. Pamiętacie ?  Mieli okazję na swoich WZS.

Pozdrawiam Cię balcer00 serdecznie  



No to sprawdziłeś wszyscy popierają wystąpiłeś tylko ty.

(2010/05/12 20:58)

witiakwicol1


Doskonale rozumiem kolegę ponieważ mam przyjaciela który jest osobą niepełnosprawną i popieram twoją inicjatywę.Mój kolega z którym wędkuję od X lat ma problem z dojściem ku wodzie więc wędkujemy z łodzi co z kolei niesie za sobą dojazd samochodem w miejsca zakazu.Starał się w kole załatwić takie pozwolenie na dojazd do łodzi i na dzień dzisiejszy nie wiem czy udało się coś załatwić.Więc moje zdanie na temat ograniczeń związanych z niepełno sprawnością jest jedno;Pomóż innym bo i ty możesz potrzebować kiedyś pomocy. (2010/05/12 21:36)

Norbert Stolarczyk


Jeżeli Kolega ubiegał się o legitymację inwalidy (taka dosyć spora kartka wraz ze zdjęciem) wydawana przez starostwa powiatowe osobom niepełnosprawnym które upoważniają do poruszania się samochodem osobom niepełnosprawnym lub ich opiekunom posiadającym samochód nawet po rezerwatach przyrody i nikt nie może im tego zabronić, Powiem więcej mogą nawet jechać pod prąd ulicą jednokierunkową jeżeli dzięki temu mają bliżej do punku do którego chcą dojechać. (2010/05/12 23:15)

u?ytkownik26223


Nie stety nie masz racji kol.norbiko1.Sam jestem inwalidą ,może i poruszam sie na własnych nogach ale mam też kłopoty z poruszaniem się i niestety ale ta karta nie upoważnia do wjeżdżania wszędzie ,też nas dotyczą znaki zakazu wjazdu http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/10786 (2010/05/13 12:57)

u?ytkownik26223


Co do projektu -gdyby to było we wszystkich okręgach to by było bardzo fajnie,i nie chodzi tylko o ulgi czy pomoc finansową ,bo jakiej wysokości są renty inwalidzkie to zainteresowani wiedzą,chodzi też o jakąś organizacje stanowisk do wędkowania dla osób niepełnosprawnych ,czy inne "akcje" podobnego typu.
Niestety pomocy takiej jak na razie ze strony PZW nigdy nie było,nie ma i chyba nigdy nie będzie
Należałem do PZW  ponad 20 lat niestety nic o pomocy jakiejkolwiek nie słyszałem ,nie mówiąc o doświadczeniu takowej. (2010/05/13 13:13)

jajaca


Nie stety nie masz racji kol.norbiko1.Sam jestem inwalidą ,może i poruszam sie na własnych nogach ale mam też kłopoty z poruszaniem się i niestety ale ta karta nie upoważnia do wjeżdżania wszędzie ,też nas dotyczą znaki zakazu wjazdu http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/10786




Tak mi się też wydawało, że z tą jazdą pod prąd to przekombinowane, jeśli by był taki przepis to stwarzałby zagrożenie dla życia i zdrowia. A ustawodawcę podejrzewałbym o chęć pozbycia się części społeczeństwa albo, że pisał ten przepis paląc niedozwolone środki.

(2010/05/13 14:45)

Artur z Ketrzyna


Co do zniżek dla niepełnosprawnych. Tych najuboższych. (Bo są tacy co kasy maja jak lodu...)
To jeśli dostaje rentę socjalną czy z ZUS i przedstawi świstek, zaświadczanie to dostanie zniżkę w wysokości 50% na składkę okręgową. Tak jest przynajmniej w Okręgu Olsztyńskim.


Zaś co do wniosków złożyłem kilka na zebraniu. Ale szkoda gadać. Parodia z komedią, świadomość tych co byli jest poniżej... a średnia wieku była powyżej 67 l, zaś frekwencja poniżej 7%... (2013/04/05 10:41)

Jack14


Brawo Artur.

Odpowiedziałeś na post z przed trzech latach :-)

Tylko już dalej lepiej nie "kop" :-)

 

(2013/04/05 15:05)

janglazik1947


Próbowałem tę sprawę poruszyć na walnym zebraniu w obecności przedstawiciela okręgu. Jego odpowiedź - niestety !!!! Nie ma takiego pojęcia jak inwalida. Dopuki żyjesz doputy płać- to twój zakichany obowiązek. (2013/07/09 16:53)

samara


Ja także zagaduję po roku od ostatniego postu. Okręg mazowiecki ma zniżkę dla niepełnosprawnych. Fajnie dzięki temu stać mnie na wędkowanie, nie muszę sobie od gęby odejmować żeby kupić znaczki. (2014/10/21 15:59)

Artur z Ketrzyna


Próbowałem tę sprawę poruszyć na walnym zebraniu w obecności przedstawiciela okręgu. Jego odpowiedź - niestety !!!! Nie ma takiego pojęcia jak inwalida. Dopuki żyjesz doputy płać- to twój zakichany obowiązek.

Są zniżki dla rencistów itd.
Tylko trzeba się z nimi zapoznać, i z nich korzystać.

inwalida nie ale niepełnosprawny, bezrobotny itd. (2014/10/22 21:52)

u?ytkownik26223


Próbowałem tę sprawę poruszyć na walnym zebraniu w obecności przedstawiciela okręgu. Jego odpowiedź - niestety !!!! Nie ma takiego pojęcia jak inwalida. Dopuki żyjesz doputy płać- to twój zakichany obowiązek.

Są zniżki dla rencistów itd.
Tylko trzeba się z nimi zapoznać, i z nich korzystać.

inwalida nie ale niepełnosprawny, bezrobotny itd.


arturzesą zniżki dla najniżej uposażonych ,w karzdym razie kja z takiej znizki korzystam ale ta zniżka jest tylko na (jak sam napisałeś) na składke okrękową czyli de facto 25%-50 zł szczerze to ja taką ulge mam gdzieś.....ale nie o to chodzi.
Dla czego PZW nie stwarza nam niepełnosprawnym (stwierdzenie "inwalida" jest moim zdaniem nieco krzywdzące dla nas ,kojaży mi się z  inwalidą wojennym któremu urwało nogę) Dla czego nie organizują jakichś wycieczek czy wspolnych wędkowań ,my  jasteąmy pozostawieni sami sobie, jedyna pomoc na którą możemy .liczyć to pomoc kolegów,znajomych ale niestety z zewnątrz od PZW czy obcych ludzi takiej pomocy nie ma .Tak naprawde to pełnosprawni mają to wszystko w D.....pie. (2014/10/22 22:52)

SVT


Próbowałem tę sprawę poruszyć na walnym zebraniu w obecności przedstawiciela okręgu. Jego odpowiedź - niestety !!!! Nie ma takiego pojęcia jak inwalida. Dopuki żyjesz doputy płać- to twój zakichany obowiązek.

Są zniżki dla rencistów itd.
Tylko trzeba się z nimi zapoznać, i z nich korzystać.

inwalida nie ale niepełnosprawny, bezrobotny itd.

A u mnie są takie zniżki, dzieci związkowców się uczą i dlatego oni je mają.
http://www.pzw.elblag.pl/images/pdf/tabela_skladek_2014.pdf (2014/10/23 12:28)