Niepasujący łącznik do bata

/ 3 odpowiedzi
Witam. Pytanie dotyczy niepasującego łącznika do zestawu do bata. Konkretnie 1,8 mm za duży, a 1,5 mm za mały (bat Jaxon Zaffira TX). Co robicie w takich sytuacjach: wypełniacie za duży klejem, czy wybieracie za mały i szlifujecie szczytówkę?
patryk-kociemba

Ja byłbym za tym, byś wybrał większy i przyciął kawałek szczytówki pod wymiar łącznika. Parę centymetrów będzie mniej ale problem będzie załatwiony. (2019/07/01 09:04)

WartaJaxon

Dokładnie tak jak kolega wyżej. Ucinasz kawałek szczytówki i dopasowujesz tak aby był ciasno na szczytówce. Później kropelka i jazda nad wodę :) (2019/07/01 11:27)

Smolik

Zrobiłbym dokładnie tak jak radzą koledzy - przyciąłbym kawałek i wtedy skleił. Tak robiłem z moimi batami 8 i 9 m i służą dobrze do dzisiaj. Pamiętam jednak, że jeden z batów - 7m zrobiłem tak, że nie skracałem, tylko na końcowy odcinek szczytówki dokleiłem fragmencik jakiejś naklejeczki i dałem klei szybkoschnący i było ok, ale przy tym sposobie można popełnić jakiś błąd i nie będziemy zadowoleni z efektu, albo jakaś większa ryba sprawdzi trwałość połączenia ;) (2019/07/01 23:01)