Nielegalny połów !

/ 12 odpowiedzi
Jestem zażenowany !!!! Na mej wiosce każdy boi się powiedzieć ,że pewien sąsiad ma staw obok domu i wykopał sobie rów do zbiornika PZW z gromnym spadkiem ( odławia tym sposobem spore ilości ryb ) Z tego co się dowiedziałem nawet odgradza opływ od jeziora by wszystko spływało do niego. Dzwonie do PSR a pan nawet nie potrafi mi odpowiedzieć na podstawowe pytanie czy to legalne tak odławiać ???? i wodzi mi innym tematem (  nie no mam skonczoną ochornę środowiska i na pewno bym na taką interwencję zareagował ) A  tu zero konkretnej reakcji .... Ręce opadają!!! załączam plik z rażącym łamaniem przepisów !!!! CO WY NA TO ???
Bo jak nikt nie zareaguje to sam zakopie ten rów osobisiie go widziałem i jest duży w odniesieniu do zdjęcia !!!!

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SlawekNikt

A ja na to, że znam podobną sytuację, w rzece wody niewiele za to stawy pegieerowca w bardzo bliskim sąsiedztwie rzeki pełne po brzegi ...
Trochę działałem w tym kierunku, ale na razie z zerowym skutkiem. (2016/04/09 05:52)

Sith

Bo to Polska właśnie ;> (2016/04/09 06:22)

JKarp

Marcin a może na piśmie trzeba ? Kazda instytucja ma 30 dni na odpowiedź pisemną i muszą się do tego odnieść.
JK (2016/04/09 09:57)

Lysy89

z chęcią pomogę pisz pw  (2016/04/09 10:23)

Askan

Lokalny kacyk też jest do zlikwidowania,Jeżeli jest to staw wiekszy niż w przepisach to musi mieć pozwolenia budowlane i wodnoprawne.Tylko kto jest właścicielem jeziora i terenów przez które przebiega przekop.Oni muszą wydać też zezwolenia bo ewentualnie jest to samowolka budowlana.Życzę powodzenia w Twojej walce. (2016/04/09 11:37)

PijanyAniol

Kolego woda nalezy oczywiscie do PZW ! Dzwonienie na PSR z zapytaniem o taka sytuacje nie przynioslo ani odpowoedzi ani dzialan w tym kierunku. Napisalem wiec do Okregu i organow zagospodarowania wod z zalaczanym oczywiscie zdjeciem tego owego doplywu do stawku. Nie woerze , ze mozna sobie robic legalne przylacza do stawow z jeziora PZW juz nie mowoac o wylawianiu ryb tym sposobem (2016/04/09 15:07)

ogtw

Na tarło, niemal wszystkie ryby lubią wpływać do rowów. W okresach tarła niektórych gatunków, może tam mieć zatrzęsienie ryb.

(2016/04/09 16:12)

Artur z Ketrzyna

Na użytkowanie wody do zasilania stawu musi mieć zewolenie nie od PZW które jest tylko użytkownikiem rybackim a od RZGW czy od gminy, zależnie tego kto jest administratorem tej wody.
Nie może też wpływać niekożystnie na innego urzytkownika rybackiego regulujac sobie pozom wody.

W tej sprawie powinni zając się członkowie Zarzadu Okręgu, bodź członkowie zarządu koła z upoważnienia Okręgu.
I wątpie by który moądry chciał się tym zająć, bo to sporo biurokratycznej pracy...

Ty jako zainteresowany możesz zgłosić na Policji czy w Prokuraturze podejrzenie nielegalnego poboru wody.
I jak koledzy mówią na piśmie. Wtedy oni będą musieli wszcząć postępowanie wyjaśniające i po ustaleniu faktów odpowiedzieć Ci.
Nie rób żadnej samowolki, bo możesz narobić sobie tylko problemów. (2016/04/09 19:48)

kazik45

Ciekawe czy ów "biznesman" miał prawo  wykopać rów łaczący oba akweny? Na to MUSI mieś zezwolenie, niue wiem czy wystarczy wydane przez władze gmniny.
  (2016/04/10 11:34)

ryukon1975

Jestem zażenowany !!!! Na mej wiosce każdy boi się powiedzieć ,że pewien sąsiad ma staw obok domu i wykopał sobie rów do zbiornika PZW z gromnym spadkiem ( odławia tym sposobem spore ilości ryb ) Z tego co się dowiedziałem nawet odgradza opływ od jeziora by wszystko spływało do niego. Dzwonie do PSR a pan nawet nie potrafi mi odpowiedzieć na podstawowe pytanie czy to legalne tak odławiać ???? i wodzi mi innym tematem (  nie no mam skonczoną ochornę środowiska i na pewno bym na taką interwencję zareagował ) A  tu zero konkretnej reakcji .... Ręce opadają!!! załączam plik z rażącym łamaniem przepisów !!!! CO WY NA TO ???
Bo jak nikt nie zareaguje to sam zakopie ten rów osobisiie go widziałem i jest duży w odniesieniu do zdjęcia !!!!
On myśli i umie. Wlaściciela zbiornika czyli PZW nie stać wydatek 50 PLN czyli zakup siatki + dwóch słupków by odgrodzić rów uniemożliwiając rybom migrację z zbiornika? Czy też nie stać ich na myślenie? Jaki gospodarz takie i "gospodarstwo".
  (2016/04/11 13:37)