Zaloguj się do konta

Nielegalne wędkowanie ?

utworzono: 2012/08/09 14:46

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

MASTINO

Niestety, ale takiej odpowiedzi spodziewalem sie po kol. Mastino. :(
Mialem nadzieje ze przyzna sie do bledu (wystarczy przesledzic poczatek tego watku, aby wyczytac, ze kol. Mastino uwazal ze do wedkowania nieletniego wystarczy dorosly z karta wedkarska bez zezwolenia). Mozna znalezc wiele wpisow w ktorych nie ma mowy o jakichs karach, opiece itp a jedynie proby interpretacji slowa "uprawniony".
Ale coz. Proboje odwracac kota ogonem (jak w kilku innych przypadkach).
Zaraz okaze sie , ze WSZYSCY twierdzili, ze mlody czlowiek (przed 14 bez skladek czlonkowskich) nie moze lowic w towarzystwie doroslego, posiadajacego tylko karte wedkarska.

A mieli na mysli tylko cos innego.

Kota ogonem, to teraz wy wszyscy próbujecie odwracać, dowalając się do interpretacji, która i tak jest niezmienna, zamiast do meritum sprawy! Pytanie moje powtarzałem jak mantrę! KTO, ZA CO, Z JAKIEGO ARTYKUŁU I KOGO MA UKARAĆ! Jak widać nie piszę w waszym języku! Bo PSR ze 105 KW nie ukarze! Pan C.S. odpowiedział! CYT.:

" Innymi słowy brak jest podstaw prawnych do ukarania nieletniego w tym przypadku."

"Jeżeli osobą pod której opieką wędkował nieletni był ktoś inny niż rodzic (np. wujek, dobry znajomy rodziców), kto nie wędkował, brak jest moim zdaniem podstaw do ukarania takiej osoby mandatem."

Na Pana C.S. także najedziecie teraz, ze jest niedouczony, czy niekompetentny??????

A może Pan C.S. również "obrócił kota ogonem"? Bo odpowiedział nie na temat, czy na temat jednak, na moje pytanie do was?

[2012-08-29 14:34]

pawelz

Twierdziles tez, ze do wedkowania mlody czlowiek nie nalezacy do PZW potrzebuje kogos z karta wedkarska. A zezwolenia zaden z nich miec nie musi. I wiele postow, rowniez z Twojej strony, dotyczylo tego zagadnienia. A kwestia kary to byl tylko poboczny watek.
Pytajac czy mi wolno, nie powinno mnie obchodzic co mi zrobia, jesli odpowiedz jest przeczaca.
Odpowiedz jest : nie wolno lowic bez zezwolenia, a wysokosc i kwestia kary nie ma tu zadnego znaczenia.
[2012-08-29 14:38]

adler

No i trudno . 

Do kolegi Kamila - kamael . 

Kamil proszę jak będziesz miał odpowiedź , pytanie do pana Cezarego daj mi znać , odblokuję wątek . 

Pozdrawiam , a reszcie kolegów dziękuję za wspaniałomyślną zawziętą zawziętość . 

Wbijajcie sobie noże na PV , jak z tych pyskówek mają korzystać młodsi koledzy ? Zanim przedrze się przez te pyskówki do interesującej go sprawy to ma dosyć wszystkiego w połowie .  W ten sposób uważacie mamy IM MŁODSZYM wędkarzom pomagać ?

Dziękuję Wam za taką pomoc .  

[2012-08-29 14:40]

MASTINO

W związku z już OFICJALNĄ (kolejną), tak przez wielu oczekiwaną odpowiedzią na łamach Wiadomości Wędkarskich w numerze październikowym (10.2012) na str. 60 w artykule pt. "Wędkowanie z opiekunem", na powyższy temat, udzieloną przez PRAWNIKA Pana Cezarego Szczepaniaka, oczekuję PRZEPROSIN od osób czynnie wypowiadających się w powyższym wątku, za obrażanie mnie jako wędkarza, oraz mojej wiedzy merytorycznej strażnika-Komendanta Społecznej Straży Rybackiej. Zwłaszcza od działaczki PZW koła 003 Bytom i sędzi wędkarskiej @Roxoli, a już szczególnie niedouczonego i niekompetentnego- @Dron66 (ze wstydu zlikwidował konto?), (konopki-ghosta-boloo już nie liczę, on nie istnieje), absolutnie niekompetentnego "strażnika SSR"-@Pittbul, oraz @kamael, a także identycznie niedouczonego @cierpliwy1, forumowego prowokatora bez krzty wiedzy o prawie wędkarskim @szkarlupnia3, @Bernard51, @Iras1975,    oraz pozostałych niedouczonych i niekompetentnych osób obrażajacych mnie i tych, którzy mieli rację w przepisach prawa, biorących udział w tej dyskusji. Przypomnę, iż w/w osoby WIELOKROTNIE pytałem:

"Z jakiego artykułu (za co) i kogo ukarzesz jako strażnik PSR za wędkowanie 10-letniego berbecia siedzącego z wędką w towarzystwie jego wujka posiadającego uprawnienia (Kartę Wedkarską) ale niemającego wniesionych opłat? Krótko i zwięźle odpowiedz. Podpowiem, że dorosły NIE WĘDKUJE, nie dotyka wędki, dziecko nie ma legitymacji no i oczywiście Karty (to chyba wiesz dlaczego nie ma?), ale łowi pod opieką dorosłego z Kartą Wędkarską. Artykuł i kto do ukarania. "

" Pytam tych wszystkich speców od prawa- na jakiej podstawie prawnej i czym ma być ktokolwiek ukarany w powyższym przypadku? Opiekun? ZA CO? Artykuł! Dziecko? ZA CO? Artykuł!"

.......na co od nich nie uzyskałem ANI RAZU jednoznacznej odpowiedzi, poza bzdurnymi bełkotami i obrażaniem mnie i moich kompetencji jako strażnika i komendanta. Mało tego, @boloo miał również odpowiedź z-cy komendanta PSR w Olsztynie, zresztą bzdurnej z którą ja się nie zgadzałem, jak się okazało prawidłowo. 

[2012-10-03 16:55]

Piotr 100574

Przepraszam zachowałem się jak gówniarz i więcej się to nie powtórzy :))))))))))))))))))a o co chodzi????
[2012-10-03 17:12]

MASTINO

Przepraszam zachowałem się jak gówniarz i więcej się to nie powtórzy :))))))))))))))))))a o co chodzi????

Piotrek, przecież nie Ty :) ale przeprosiny przyjmuję :))))))))))))) Watpię, żeby rzeczywiście te konkretne osoby miały odwagę cywilną. 

[2012-10-03 17:22]

bluehornet

Gwoli ścisłości ..

http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=4642

[2012-10-03 18:00]

Roxola

Panie MASTINO oczekuje Pan przeprosin zwłaszcza od Roxoli, a to niby dlaczego?To nie ja obrażałam Pana teorię na ominięcie prawa, to nie ja będę się wykłócała przy dziecku ze strażnikiemo lukę w przepisach, dzięki której nie będzie odpowiadała osoba dorosła niespokrewniona, bo dziecka nie można ukarać.Podał Pan przykład wędkowania z córką, czyli też nie do końca właściwy, aby ukarania uniknąć. cyt." Jeśli zatem w opisywanej sprawie osobą pełnoletnią, pod której opieką wędkował nieletni, był rodzic sprawujący władzę rodzicielską, ukaranie tej osoby mandatem na podstawie art. 105 Kodeksu wykroczeń, w związku z popełnieniem przez nieletniego wykroczenia z art. 27a ust. 1 pkt 2 lit. b) ustawy o rybactwie śródlądowym, jest jak najbardziej możliwe."http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=4642
Napisałam post na stronie trzeciej tego wątku :" Jeżeli ja się zaplątałam i udowodnisz mi mój błąd, to przyznam Ci rację i w tym błędzie nie będę ślepo tkwić." To nie ja napisałem, że piszesz bzdury. Nie ja jestem anonimowym Userem, bez przynależności do Koła co nie znaczy, że można mnie obrażać z wpisaniem nazwy mojego Koła. Czy jestem działaczem ? ....nawet nie, raczej aktywistą i wędkarzem. A co ma do tego to że jestem sędzią wędkarskim ? 
Przyznaję że MASTINO miał rację w tym wątku.
Nigdy nawet się nie zastanawiałam jak prawo ominąć,  dlatego też nie odważyłabym się kogokolwiek obrażać, tak jak obrażono mnie. Byłam ciekawa zakończenia tej sprawy, ponieważ jak napisałam również w tym wątku  "człowiek uczy się przez całe życie"
Pojechałeś MASTINO....A Moderatorowi gratuluję stronniczości i braku reakcji.
[2012-10-03 18:48]

Zander51

Po  kilku postach w tym wątku trafnie oceniłem sprawę i wiedziałem, kto ma rację. Ale czy to ma oznaczać, że muszę z nią się przebijać jak ze zniczem na igrzyska olimpijskie ? Mastin, myślałem, żeś rozumniejszy. Ale ty koniecznie musiałeś swoje udowodnić. Czym udowodniłeś, że jesteś konfliktowy człowiek a na pewno nie kandydat na kompana do wspólnego towarzystwa...
[2012-10-03 18:58]

JKarp

CześćSpokojnie doczytajcie do końca :-)
To, że Czarek napisał :"  Możliwość ukarania osoby, pod której opieką nieletni popełnił wykroczenie, przewiduje natomiast Kodeks wykroczeń. Art. 105 KW stanowi, iż kto przez rażące naruszenie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej dopuszcza do popełnienia przez nieletniego czynu zabronionego przez ustawę jako przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie lub wykroczenie skarbowe i wskazującego na demoralizację nieletniego, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Jeśli zatem w opisywanej sprawie osobą pełnoletnią, pod której opieką wędkował nieletni, był rodzic sprawujący władzę rodzicielską, ukaranie tej osoby mandatem na podstawie art. 105 Kodeksu wykroczeń, w związku z popełnieniem przez nieletniego wykroczenia z art. 27a ust. 1 pkt 2 lit. b) ustawy o rybactwie śródlądowym, jest jak najbardziej możliwe.

Jeżeli osobą, pod której opieką wędkował nieletni, był ktoś inny niż rodzic (np. wujek, dobry znajomy rodziców), brak jest moim zdaniem podstaw do ukarania takiej osoby mandatem.

Oczywiście można rozważyć, czy oddanie dziecka mającego zamiar wędkować pod opiekę osobie niemającej uprawnień do wędkowania stanowi rażące naruszenie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej, o którym mowa w art. 105 Kodeksu wykroczeń, czy też nie." 

nie jest niestety wykładnią prawa. Moim zdaniem - hm... powinno się ukarać wujka bo niby dlaczego nie karać jak brak jest możliwości skontrolowania czy nie zabili jakiejś ryby i nie wyrzucili jej do wody a był to sum 140cm? Oczywiście moim zdaniem;-)))

Za to w następnym zdaniu napisał wyraźnie:

Oczywiście można rozważyć, czy oddanie dziecka mającego zamiar wędkować pod opiekę osobie niemającej uprawnień do wędkowania stanowi rażące naruszenie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej, o którym mowa w art. 105 Kodeksu wykroczeń, czy też nie."  

Masz Maciek odpowiedź - należy rozważyć a nie, że nie można ukarać. Oczywiście, że można ukarać tylko napisałbym to w ten sposób:

Jak chciałbyś ukarać to masz już paragraf :-))) czyli: art.105 Kodeksu Wykroczeń. Masz artykuł - to tak na przyszłość - zechcesz możesz się powołać.

Poza tym normalny rodzic powinien zapytać czy ten wujek może sam wędkować ? Bo skoro nie ma zezwolenia to przecież wiadomo, że nie może. 

Nie wyszło tak jak mówisz - takie jest moje zdanie. Żeby dokładnie zrozumieć o co chodzi w tej wykładni należy koniecznie wziąć pod uwagę ostatnie zdanie.

W związku z powyższym moim zdaniem można ukarać a powyższa opinia jest tak jasna jak wieczór za oknem w tej chwili ;-) 

JK

[2012-10-03 18:58]

MASTINO

Podałem przykłąd z córką? Problem z czytaniem? Napisałem dośc wyraźnie chyba, podając przykład hipotetyczny z "wujkiem"? A dlaczego moderator miałby reagować? Złamany został w jakimś miejscu regulamin? 

To ci przypomnę twoje teksty:

str. 1 #518610

Nie prawda, musi być członkiem i młody wędkarz łowi w ramach jego limitu i stanowiska, to jak może nie być członkiem PZW ? Musi mieć opłacone składki.

str. 2 #518880

Cóż, człowiek całe życie się uczy i nowych rzeczy dowiaduje...

6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską...

To z RAPR i moja interpretacja jest taka, jak w poprzednim moim poście... i wolę jednak te moje bzdury.

Kolejne twoje bzdety str. 3- #519099

A ja ci odpowiedziałem na to tak:

MASTINO
Nie pisz mi jak interpretujesz cokolwiek po przecinku, czy bez, tylko podaj mi artykuł prawa obligujacy do ukarania albo NIEŁOWIĄCEGO dorosłego z samą Kartą, albo łowiącego dziecka do 14 lat pod opieką dorosłego Z KARTĄ. Czekam i czekam a tylko puste filozofowanie dostaję w odpowiedziach "fachowych". Nie wklejaj mi wciąz tego samego tylko odpowiedz mi. Podstawa prawna do ukarania i ukarania kogo. Słucham.

Odpowiedzi oczywiście nie otrzymałem...............

str. 5 #522208

Czytałam na forum odpowiedź Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSR M.Olszewskiego
została ona jednak bardzo szybko usunięta.
Czyżby też była nieprawdziwa, podobnie jak moja ?

[2012-10-03 19:07]

MASTINO

Po  kilku postach w tym wątku trafnie oceniłem sprawę i wiedziałem, kto ma rację. Ale czy to ma oznaczać, że muszę z nią się przebijać jak ze zniczem na igrzyska olimpijskie ? Mastin, myślałem, żeś rozumniejszy. Ale ty koniecznie musiałeś swoje udowodnić. Czym udowodniłeś, że jesteś konfliktowy człowiek a na pewno nie kandydat na kompana do wspólnego towarzystwa...

Teraz się okaże że wiedziałeś ale nie odzywałeś się.  Aha.............. Ilu jeszcze się znajdzie tajemniczych Don Pedrów?

Tak zander, to znaczy, że ty sam powinieneś to wiedzieć lepiej niż inni krzykacze, że to w edukacji wędkarskiej młodzieży jest ważne, aby kupa pewnych siebie niedouczonych wędkarzy nie wprowadzała w błąd dzieciaków chcących wędkować.

[2012-10-03 19:11]

Zander51

Znudziły mnie tutaj takie dyskusje i obiecałem co niektórym, że nie będę w takich "debatach" brać udziału...
[2012-10-03 19:13]

Zander51

Na "moim" terenie, które ma pod opieką moje koło a którego ja jestem prezesem wszystkie dzieci mogą łowić, byleby były pod opieką dorosłej osoby. I nikt im dupy nie będzie zawracać, dopóki ja jestem prezesem !
[2012-10-03 19:16]

MASTINO

Janusz, to mało wyraźna jest dla Ciebie również odpowiedź PRAWNIKA WW??? To kto ma Tobie i pozostałym to napisać? Prokurator Generalny?

"Jeżeli osobą, pod której opieką wędkował nieletni, był ktoś inny niż rodzic (np. wujek, dobry znajomy rodziców), brak jest moim zdaniem podstaw do ukarania takiej osoby mandatem."

[2012-10-03 19:18]

Piotr 100574

Znudziły mnie tutaj takie dyskusje i obiecałem co niektórym, że nie będę w takich "debatach" brać udziału...

moge się przyłączyć ???????założymy grupę ;nie wypowiadających się" ???????????????
[2012-10-03 19:18]

Zander51

Piotr, ja już się nie wypowiadam. Ale jak ktoś pastwi się nad bliską mi osobą...
[2012-10-03 19:22]

MASTINO

Po  kilku postach w tym wątku trafnie oceniłem sprawę i wiedziałem, kto ma rację. Ale czy to ma oznaczać, że muszę z nią się przebijać jak ze zniczem na igrzyska olimpijskie ? Mastin, myślałem, żeś rozumniejszy.
Ale ty koniecznie musiałeś swoje udowodnić. Czym udowodniłeś, że jesteś konfliktowy człowiek a na pewno nie kandydat na kompana do wspólnego towarzystwa...

Nie SWOJE , tylko nie chcę żeby dzieci i ich opiekunowie tracili możliwość wypoczynku nad wodą  z wędką w małych dłoniach, właśnie przez takie brednie jak te tutaj pisane przez w/w osoby. To, że walczę o prawdę i poprawną interpretację prawa w gronie wędkarzy, to kwalifikuje mnie do miana "konfliktowego"? Bo nie zgadzam się z bzdurami laików i próbuję wędkującym dzieciakom uświadomić co mogą a czego nie? Jakoś specjalnie nie zabiegam o wspólne towarzystwo. Mam tutaj swoje towarzystwo i ono mi w zupełności tu wystarcza.

[2012-10-03 19:26]

JKarp

Janusz, to mało wyraźna jest dla Ciebie również odpowiedź PRAWNIKA WW??? To kto ma Tobie i pozostałym to napisać? Prokurator Generalny?

"Jeżeli osobą, pod której opieką wędkował nieletni, był ktoś inny niż rodzic (np. wujek, dobry znajomy rodziców), brak jest moim zdaniem podstaw do ukarania takiej osoby mandatem."

CześćHm Maciek nich pomyślę - prawnik nie może ( nie powinien ) używać zwrotu "moim zdaniem " lecz na postawie xxxx KW art,,,,Paragraf itp. Tak działa prawnik. Odpowiedzialność za małoletniego spoczywa na rodzicach a w dalszej momencie opiekunach którym powierzono dziecko. To oni odpowiadają prawnie i cywilnie za to co ten człowiek zrobił lub robi.
Jeszcze raz ostatnie zdanie:
JK [2012-10-03 19:29]

MASTINO

Ha! Widzisz. sęk w tym, że nie ma de'facto NIGDZIE jasnego artykułu prawa regulujacego tę kwestię, ZABRANIAJĄCEGO tego robić. O tym właśnie próbowałem przekonać większość krzykaczy, którzy obrażali moje kompetencje. Dlatego jedynym słusznym podejściem jest stara zasada "Co nie jest zabronione, jest dozwolone"...i stąd to "moim zdaniem" u Pana Szczepaniaka. Znowu przyczepiasz się do tekstu, który zaznaczasz uparcie na czerwono jako wykładnię tego. NIE, ten artykuł dotyczy RO DZI CÓW, a ja podałem dość wyraźnie przykład WUJKA! Ile razy trzeba to będzie każdemu z osobna napisać? Nic to, grunt żeby dzieci i ich opiekunowie z Kartą Wędkarską to zrozumieli, inni nie muszą, bo to istne kopanie się z koniem. [2012-10-03 19:41]

Piotr 100574

ja napiszę tylko tyle że niepotrzebnie wrzuciłeś Maciek pewne osoby do jednego wora z pieniaczami takimi jak człowiek o 4 nazwiskach ,wiesz o kim mówię :)))))powinieneś też co niektóre osoby przeprosić
[2012-10-03 19:47]

Zander51

Panowie dajcie już spokój. Zwyciężył zdrowy rozsądek, czyli stanowisko Mastino i moja polityka od 12 lat. Dajcie dzieciakom łowić i nie czepiajcie się ich a pomóżnie w nauce wędkowania. I kończcie ten temat
[2012-10-03 19:53]

Piotr 100574

Panowie dajcie już spokój. Zwyciężył zdrowy rozsądek, czyli stanowisko Mastino i moja polityka od 12 lat. Dajcie dzieciakom łowić i nie czepiajcie się ich a pomóżnie w nauce wędkowania. I kończcie ten temat

szacun za tę wypowiedź ,pozdrawiam
[2012-10-03 19:57]

MASTINO

ja napiszę tylko tyle że niepotrzebnie wrzuciłeś Maciek pewne osoby do jednego wora z pieniaczami takimi jak człowiek o 4 nazwiskach ,wiesz o kim mówię :)))))powinieneś też co niektóre osoby przeprosić

Ja mam przepraszać za to, że te "pewne osoby" mnie obrażały? Kto na przykład jest do przepraszania przeze mnie Twoim zdaniem Piotrek i za jakie moje słowa? @Drona66? @szkarlupnie3? @cierpliwego1? Kogo? Przeczytaj całe 9 stron wątku.

[2012-10-03 19:58]

MASTINO

I te słowa sa kwintesencją całego "problemu". Bo właśnie o spokojne wędkowanie dzieci walczyłem sam z tyloma osobami na tym wątku i uświadamiałem RÓWNIEŻ takim strażnikom SSR "niedajsię" jak @Pittbul, że nie mają siebie i SSR ośmieszać jak spotkają się z czymś takim na patrolach...

[2012-10-03 20:04]