Zaloguj się do konta

Nielegalne wędkowanie ?

utworzono: 2012/08/09 14:46

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

MASTINO

Ma uprawnienia do wedkowania (gdyby np nagle zachcialo mu sie pokazac dzieciakowi jak zarzucic prawidlowo wedke) ? NIE. Bo nie wolno mu tej wedki zarzucac. Gdyby mial te uprawnienia, moglby to legalnie zrobic.



Właśnie to wyżej napisałem. Uprawnienia (Kartę) ma, ale nie zapłacił "haraczy" na PZW, więc dotknąć wędki mu nie wolno. Do momentu w którym nie dotknie wędki dziecka, prawo go nie rusza. Weźmie wędkę, dostanie pajdę za wędkowanie bez zezwolenia. Bez wędki w jego ręku podstaw do kary NIE MA, weźmie wędke-złamie prawo. I tu przychodzi moment wyboru- albo płacisz składkę jak Ci się może zachcieć dziecku pokazać jak zarzucić prawidłowo, albo nie dotykasz wędki dziecka jak sobie pod Twoja opieką łowi. Ale "paragrafu" za bezczynną obserwację-opiekę UPRAWNIONEGO nad dzieckiem-wędkarzem NIE MA. 



[2012-08-10 16:54]

Uprawnienia na wodach PZW to Karta + zezwolenie. To jest prostsze :) [2012-08-10 16:54]

pawelz

Karta wędkarska daje uprawnienia tylko na wędkowanie w wodach nie prywatnych i nie PZW. Czyli na łowiskach należących do skarbu Państwa. Chyba że się mylę :)


Nawet na wodach Skarbu Panstwa na ktorych "rzadzi sie" RZGW sama karta nie wystarczy. Tez nalezy miec dodatkowe oplaty (zezwolenie) od RZGW.
[2012-08-10 16:55]

szkarlupnia3

Dokument "Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką w wodach PZW".

... ostatnia strona dokumentu ...

Pkt 1 "Zezwolenie niniejsze UPRAWNIA do wędkowania w wodach użytkowanych przez ... "

[2012-08-10 16:59]

borsuk 6x9

te całe przepisy to sa tak pochrzanione że rzygać się chce. sprawdzaj czy to wody pzw pzsru czy inne. a jeśli tak to czy to okręg pcimski czy może już wąchocki. wolałbym zapłacić 500 złotych na rok i łowić na terenie całego kraju z wyłączeniem jakichś specjalnych łowisk czy prywatnych. [2012-08-10 17:02]

MASTINO

Nawet nie zauważacie jak odbiegacie od meritum. Mowa jest o wędkowaniu dzieciaczka pod opieką dorosłego z Kartą Wędkarską, ale bez opłat, a nie jakie kto i gdzie ma mieć kwity. Zapytałem dość wyraźnie i poprosiłem o podanie mi podstawy prawnej do ukarania za wędkowanie dziecka pod opieką dorosłego z Uprawnieniem (Kartą Wedkarską). Bo jak stary chce wędkować, to jest proste jak świński ogon, ze MUSI mieć zezwolenie czyli dokonane opłaty oprócz posiadania Uprawnień w postaci Karty Wędkarskiej, bo inaczej strażnik mu sypnie z art. 7, 27 ustawy. Opisuję i wyjaśniam:

Art. 7. 1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą.

2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej "kartą wędkarską" lub "kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

Art. 27. 1. Kto:

1) dokonuje amatorskiego połowu ryb bez posiadania dokumentów lub zezwolenia, o których mowa w art. 7 ust. 2, uprawniających do takiego połowu,

2) dokonując amatorskiego połowu ryb narusza zakazy określone w art. 8 ust. 1 pkt 1-4 i pkt 11-13,

3) narusza przepisy art. 2, art. 3, art. 9, art. 10 ust. 2 oraz art. 11, art. 13 ust. 2, art. 16 i art. 20 ust. 1 i 2 oraz 4 i 5,

Nie wiem jak można interpretować to inaczej i słowo UPRAWNIENIA dowalać do każdego świstka jaki się ma przy sobie. Uprawnia do łowienia Karta Wędkarska. Mało jasno? Jak tak, to uważam że dalsze klarowanie wam tego jest kopaniem się z koniem.



[2012-08-10 17:13]

MASTINO

Dokument "Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką w wodach PZW".

... ostatnia strona dokumentu ...

Pkt 1 "Zezwolenie niniejsze UPRAWNIA do wędkowania w wodach użytkowanych przez ... "



Dwuznaczność słowa "Uprawnia", czyli zezwala, upoważnia, ale nie oznacza w tym wypadku KWALIFIKACJI, przeszkolenia, wyedukowania, etc. Jeeeezu. 



[2012-08-10 17:17]

Dokument "Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką w wodach PZW".

... ostatnia strona dokumentu ...

Pkt 1 "Zezwolenie niniejsze UPRAWNIA do wędkowania w wodach użytkowanych przez ... "



Dwuznaczność słowa "Uprawnia", czyli zezwala, upoważnia, ale nie oznacza w tym wypadku KWALIFIKACJI, przeszkolenia, wyedukowania, etc. Jeeeezu. 



ale nie chodzi tu o kwalifikacje, tylko możliwość wędkowania pod opieką osoby dorosłej z uprawnieniami. Uprawniona osoba to taka, która posiada karte wędkarską i stosowne zezwolenie. 

[2012-08-10 17:33]

MASTINO

Dokument "Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką w wodach PZW".

... ostatnia strona dokumentu ...

Pkt 1 "Zezwolenie niniejsze UPRAWNIA do wędkowania w wodach użytkowanych przez ... "



Dwuznaczność słowa "Uprawnia", czyli zezwala, upoważnia, ale nie oznacza w tym wypadku KWALIFIKACJI, przeszkolenia, wyedukowania, etc. Jeeeezu. 



ale nie chodzi tu o kwalifikacje, tylko możliwość wędkowania pod opieką osoby dorosłej z uprawnieniami. Uprawniona osoba to taka, która posiada karte wędkarską i stosowne zezwolenie. 



Uprawniona, to już ta bez niebieskiego tekstu........ Miej samo zezwolenie, a przecież możesz mieć będąc członkiem koła i opłacając składki, ale bez wpisanego nr Karty bo jej nie masz.... to UPRAWNIONYM do wędkowania NIE BĘDZIESZ NO! Wkleiłem frgment tego dotyczący z Ustawy, poczytaj nomenklaturę.




[2012-08-10 17:43]

cierpliwy1

Jak nie masz karty żaden skarbnik nie sprzeda ci zezwolenia.
Jeszcze nie słyszałem żeby skarbnik postąpił inaczej [2012-08-10 18:04]

MASTINO

Jak nie masz karty żaden skarbnik nie sprzeda ci zezwolenia.
Jeszcze nie słyszałem żeby skarbnik postąpił inaczej




No to słuch do korekty. Nieraz dzieci do 14 roku zanim dostaną Kartę opłacają składki żeby być już członkiem PZW i dostają zezwolenie z adnotacją- DO WPISANIA PO OTRZYMANIU DOKUMENTU. W moim kole jest takich trójka, 14 lat kończą jesienią i zimą a już chciały być w PZW. 

[2012-08-10 18:21]

dzieci tak, ale to do 14 roku życia i musza wtedy wędkować z osobą posiadającą karte. Nie dostaniesz się do związku mając skończone 14 lat bez karty wedkarskiej.Widze że kombinujesz jak wyjść z sytuacji... [2012-08-10 18:35]

MASTINO

dzieci tak, ale to do 14 roku życia i musza wtedy wędkować z osobą posiadającą karte. Nie dostaniesz się do związku mając skończone 14 lat bez karty wedkarskiej.Widze że kombinujesz jak wyjść z sytuacji...



O czym ty piszesz? Gdzie i z jakiej sytuacji mam wyjść? Przecież teraz napisałeś dokładnie to, co ja piszę od kilkunastu postów. Do jakiego związku się nie dostaniesz nie mając Karty? Bo nie piszesz chyba o PZW. Wciąż piszę w kontekście dziecka do 14 roku. Przecież piszę jak ksiądz krowie na rowie, że DO 14 ROKU ŻYCIA, a nie mających skończone 14. Czytasz ze zrozumieniem? Poczytaj dokładnie forum na te tematy, popytaj w Okręgach a dowiesz się, ze multum dzieciaków ma już legitymacje członków PZW w kołach PZW, a nie ma jeszcze Karty bo dostaną ją dopiero po 14-tych urodzinach. Egzaminy mają zdane, opłaty zrobione, znaczki w swoich legitymacjach już mają i czekają na wydanie Karty. Wczoraj się urodziłeś?





[2012-08-10 19:49]

Roxola





No to słuch do korekty. Nieraz dzieci do 14 roku zanim dostaną Kartę opłacają składki żeby być już członkiem PZW i dostają zezwolenie z adnotacją- DO WPISANIA PO OTRZYMANIU DOKUMENTU. W moim kole jest takich trójka, 14 lat kończą jesienią i zimą a już chciały być w PZW. 

_________________________________________________________________________________________
I właśnie ta młodzież może iść na ryby z opiekunem, który posiada jedynie kartę wędkarską, bez zezwolenia.Są zrzeszeni, są członkami-uczestnikami, mają zezwolenia i wówczas łowią według tego punktu regulaminu.
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach  własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej,  posiadającej kartę wędkarską.
A wracając jeszcze do młodzieży niezrzeszonej.
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej,  posiadającej kartę wędkarską...
Jakim sposobem osoba nieposiadająca zezwolenia ma stanowisko i dzienny limit ?"..wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu.. "     -  to jest całość.
To proste
Młody jest zrzeszony (członek uczestnik) = opiekun bez zezwolenia ale z Kartą Młody nie jest zrzeszony = opiekun z zezwoleniem i Kartą
Mowa cały czas o wodach PZW.




[2012-08-10 19:58]

MASTINO

Nie pisz mi jak interpretujesz cokolwiek po przecinku, czy bez, tylko podaj mi artykuł prawa obligujacy do ukarania albo NIEŁOWIĄCEGO dorosłego z samą Kartą, albo łowiącego dziecka do 14 lat pod opieką dorosłego Z KARTĄ. Czekam i czekam a tylko puste filozofowanie dostaję w odpowiedziach "fachowych". Nie wklejaj mi wciąz tego samego tylko odpowiedz mi. Podstawa prawna do ukarania i ukarania kogo. Słucham. [2012-08-10 20:13]

Nie pisz mi jak interpretujesz cokolwiek po przecinku, czy bez, tylko podaj mi artykuł prawa obligujacy do ukarania albo NIEŁOWIĄCEGO dorosłego z samą Kartą, albo łowiącego dziecka do 14 lat pod opieką dorosłego Z KARTĄ. Czekam i czekam a tylko puste filozofowanie dostaję w odpowiedziach "fachowych". Nie wklejaj mi wciąz tego samego tylko odpowiedz mi. Podstawa prawna do ukarania i ukarania kogo. Słucham.


Wlaśnie Ty starasz sie interpretować prostu zapis. Osoba z uprawnieniami to osoba z karta wedkaska i stosownym zezwoleniem. I z taką osobą osoba do 14 lat może wętkować, lub być pod jej opieką. I nie ma co mieszać w tym zapisie, z resztą wiele osób już napisało praktycznie to samo. Wiec nie masz racjo i źle że starasz sie interpretować zapis który dla wszystkich jest jasny.
[2012-08-10 20:24]

szkarlupnia3

Nie pisz mi jak interpretujesz cokolwiek po przecinku, czy bez, tylko podaj mi artykuł prawa obligujacy do ukarania albo NIEŁOWIĄCEGO dorosłego z samą Kartą, albo łowiącego dziecka do 14 lat pod opieką dorosłego Z KARTĄ. Czekam i czekam a tylko puste filozofowanie dostaję w odpowiedziach "fachowych". Nie wklejaj mi wciąz tego samego tylko odpowiedz mi. Podstawa prawna do ukarania i ukarania kogo. Słucham.




post #518998, druga strona tego wątku.
[2012-08-10 20:25]

MASTINO

I znowu sama sobie zaprzeczasz. Zaplątałaś się na dobre sugerując się wypowiedziami bez zaplecza artykułów prawa dostosowanymi do tego konkretnego przypadku. 

Twoim zdaniem- "Młody jest zrzeszony (członek uczestnik) = opiekun bez zezwolenia ale z Kartą  " - I wtedy młody BEZ UPRAWNIEŃ (bez Karty) ma swoje stanowisko, tak? 

Twoim zdaniem- "Jakim sposobem osoba nieposiadająca zezwolenia ma stanowisko i dzienny limit ? "-  A jakim cudem osoba bez uprawnień (Karty) może mieć swoje stanowisko, limity itd? Zezwolenie nie upoważnia do przywilejów związanych z posiadaniem własnego stanowiska i limitów. Bez Karty każdy kwit jest niczym. A to, że takowe zostają wydawane przed uzyskaniem Uprawnień (Karty Wędkarskiej) to już kwestia furtki i braku przeszkód w prawie wędkarskim, statusie PZW, RAPR.

 


[2012-08-10 20:29]

Iras1975

" Bez Karty każdy kwit jest niczym."

Teoretycznie tak. Masz rację. Ale w praktyce łowisz z samym pozwoleniem i wszystko jest ok. Osoba wydająca zezwolenia bez karty wędkarskiej nie dopuści do tego, by jakieś "strażniczenie" popsuło interes.

Pisać, to sobie możecie do woli. A jest, jak jest.:)

[2012-08-10 20:42]

MASTINO

szkarlupnia, to, ze ty sam se tak wypunktowałeś to według własnego widzimisie, to absolutnie nie ma odzwierciedlenia w art.27, bo tam NIE MA MOWY o pozwalaniu czy niepozwalaniu. Można ukarać  tylko osobę dorosłą, pełnoletnią za fakt wędkowania bez uprawnień. A w tym wypadku każdy Sąd odrzuci zarzut czynności dokonanej przez pozwanego jako osoby fizycznie dokonującej czynu-czyli wędkującej. Wstąpisz do straży np PSR, przejdziesz ileś tam szkoleń, będziesz zapoznawał się z artykułami prawa na codzień, wtedy próbuj punktować sobie prawo według i ustaw i innych regulacji prawnych dotyczących tego i innych aspektów dotyczących wędkarstwa, a tymczasem te swoje punkty sobie włóż w buty. 

dron66 , wkleiłem również i m.in. tobie punkty ustawy mówiące wyraźnie z jakim dokumentem jest osoba UPRAWNIONA do wędkowania, a ty dalej po swojemu. Już oszczędź sobie. 

[2012-08-10 20:44]

Roxola

Jeżeli ja się zaplątałam i udowodnisz mi mój błąd, to przyznam Ci rację i w tym błędzie nie będę ślepo tkwić.
Czy nie zastanowiło Cię jeszcze, dlaczego nikt nie poparł Twojej teorii ?

[2012-08-10 20:45]

szkarlupnia3

pomyśl Ola, że ten ktoś był tu do niedawna moderem, kasował i blokował wszystko jak leci co nie po jego myśli
[2012-08-10 20:50]

MASTINO

pomyśl Ola, że ten ktoś był tu do niedawna moderem, kasował i blokował wszystko jak leci co nie po jego myśli



Argumentów zabrakło z braku wiedzy to wyjeżdżasz z takimi tekstami? No tak, dyskusja przerosła wiedzę. Płaskie to było.



[2012-08-10 21:00]

szkarlupnia, to, ze ty sam se tak wypunktowałeś to według własnego widzimisie, to absolutnie nie ma odzwierciedlenia w art.27, bo tam NIE MA MOWY o pozwalaniu czy niepozwalaniu. Można ukarać  tylko osobę dorosłą, pełnoletnią za fakt wędkowania bez uprawnień. A w tym wypadku każdy Sąd odrzuci zarzut czynności dokonanej przez pozwanego jako osoby fizycznie dokonującej czynu-czyli wędkującej. Wstąpisz do straży np PSR, przejdziesz ileś tam szkoleń, będziesz zapoznawał się z artykułami prawa na codzień, wtedy próbuj punktować sobie prawo według i ustaw i innych regulacji prawnych dotyczących tego i innych aspektów dotyczących wędkarstwa, a tymczasem te swoje punkty sobie włóż w buty. 

dron66 , wkleiłem również i m.in. tobie punkty ustawy mówiące wyraźnie z jakim dokumentem jest osoba UPRAWNIONA do wędkowania, a ty dalej po swojemu. Już oszczędź sobie. 


Nie wiem, może faktycznie RAPR jest za skomplikowanie napisany. Ale wlasnie mój chrześniak 12 lat przeczytal to i odpowiedz: Osoba uprawniona to osoba z karta wędkarską i zezwoleniem na dane łowisko lub łowiska. Tak samo potwierdzają to inni znajomi, wiec pozostaje zadzwonic do PSR. I jak myślicie jaka jest odpowiedź? [2012-08-10 21:02]

MASTINO

Osoba uprawnioną do wędkowania w naszym kraju jest osoba POSIADAJĄCA KARTĘ WĘDKARSKĄ........ Widzisz coś dalej wymienione z kwitów? To se nie dopisuj i małego chrześniaka w to nie wciągaj, bo to za trudne dla dziecka a dla ciebie niemęskie.  [2012-08-10 21:15]