Zaloguj się do konta

Nielegalne opłaty pobierane przez PZW

utworzono: 2012/03/12 17:15

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

cierpliwy1

PZW podpisuje porozumienia z PSR, Policją, Strażą miejską i leśną o współpracy. W zamian muszą przeznaczyć fundusze

-każde koło ma fundusze na inwestycje

-Każdy krzyczy że nie może wędkować w innym okręgu. Byliście na zebraniu zadbaliście by władze waszego koła podpisali porozumienie z tym okręgiem?

A nasze składki są tak niskie że PZW, ma za mało funduszy by więcej patroli PSR było.

Przytoczyłem kilka fragmentów z twoich postów .


Artur ja Cię bardzo proszę nie pisz już na ten temat.Pozdrawiam
[2012-03-14 19:37]

ryukon1975

Fanatyzm w ślepym dążeniu do podniesienia statusu PZW przez czyny społeczne bijący z niektórych wypowiedzi jest przerażający.Niestety to ślepa uliczka.
Takie rządy już były.
Wstąp do partii a w sobotę przyjdź na czyn społeczny.

Jednak wystarczy przeczytać kilka artykułów na stronie głównej jakie piszą członkowie zarządów kół."Na sprzątanie przyszło 4 osoby".:)To fakty.I nic ich nie zmieni bo gdyby zarząd koła do czegoś zmuszał mnie i innych kolegów z mojego koła to po roku zostałby tylko zarząd.
Więc władze patrzą bardziej realnie jak niektórzy koledzy.

Tak jak napisano "Jazda na zebrania....." tak ja napiszę.
Tylko mi się nie obrażać! Bo nie do tego dążę.
[2012-03-14 20:04]

Artur z Ketrzyna

Fanatyzm w ślepym dążeniu do podniesienia statusu PZW przez czyny społeczne bijący z niektórych wypowiedzi jest przerażający.Niestety to ślepa uliczka.
Takie rządy już były.
Wstąp do partii a w sobotę przyjdź na czyn społeczny.

Jednak wystarczy przeczytać kilka artykułów na stronie głównej jakie piszą członkowie zarządów kół."Na sprzątanie przyszło 4 osoby".:)To fakty.I nic ich nie zmieni bo gdyby zarząd koła do czegoś zmuszał mnie i innych kolegów z mojego koła to po roku zostałby tylko zarząd.
Więc władze patrzą bardziej realnie jak niektórzy koledzy.

Tak jak napisano "Jazda na zebrania....." tak ja napiszę.
Tylko mi się nie obrażać! Bo nie do tego dążę.

O to właśnie mi kolego chodzi. Że każdy krytykuje władze PZW, ale nie widzi jak sam wypełnia swoje obowiązki jako członek tego zrzeszenia. Wymaga by ktoś stawał na wyżynach swoich możliwości. Ale on, już nie musi się stosować do uczciwego wypełniania swoich obowiązków jako członek, nawet w 1/2 tego nie robi.

Zacytuję tu Jezusa;
"Kto jest bez grzechu, niech pierwszy żuci kamień"

no i jeszcze jeden cytat;
"Najpierw ujrzyj kołek w swoim oku, zanim wytkniesz drzazgę w obcym"

Tak więc koledzy, który co do joty stosował się do statutu i obowiązków członka PZW?
Bo nawet ja, nie mogę powiedzieć o sobie że jestem wzorowym członkiem PZW.
[2012-03-15 09:08]

Artur z Ketrzyna

PZW podpisuje porozumienia z PSR, Policją, Strażą miejską i leśną o współpracy. W zamian muszą przeznaczyć fundusze

-każde koło ma fundusze na inwestycje

-Każdy krzyczy że nie może wędkować w innym okręgu. Byliście na zebraniu zadbaliście by władze waszego koła podpisali porozumienie z tym okręgiem?

A nasze składki są tak niskie że PZW, ma za mało funduszy by więcej patroli PSR było.

Przytoczyłem kilka fragmentów z twoich postów .


Artur ja Cię bardzo proszę nie pisz już na ten temat.Pozdrawiam

Człowieku, jak byś dokładnie przeczytał moje wcześniejsze wypowiedzi to byś wiedział co ci odpowiem.
Co do; " -każde koło ma fundusze na inwestycje".

Owszem ma, ale ile tych funduszy nie wpływa? Ilu wędkuje (kłusuje) bez wymaganych opłat. Jakie są wytyczne, co do podziału funduszy (jaka część i z jakiego tytułu można na co przeznaczyć)?
Ile osób było na zebraniu, by zaproponować na co przeznaczyć te fundusze? Czy wogóle ktoś starał się zatrzymać fundusze w danym kole i przeznaczyć je na coś?

Ci co byli na zebraniu, zaproponowali swoje propozycje, i uchwalili budżet. Mieli takie prawo i z niego skorzystali. Ty nie byłeś i żądasz od nich by inaczej rozporządzali funduszami. Dałeś im wolną rękę, to nie mniej do nich pretensji.
Pamiętaj że na takim zebraniu, uchwały ustala się większością głosów. Tak więc większość uczestników była za tym by te środki zostały tak przeznaczone, nie inaczej. A jeśli zostało to naruszone to taka uchwała jest nie ważna według prawa.

Na zebraniu było xx członków z YYY, wszyscy byli zawiadomieni prawidłowo. Ponieważ nie wstawiła się wymagana ilość członków, termin został przesunięty i wszyscy powiadomieni prawidłowo (tam gdzie zarząd koła, obwieszcza swe ogłoszenia). I w majestacie prawa, takie zebranie jest ważne, nawet jeśli większość się nie wstawiła. Uchwalili że pieniądze przeznaczą na zawody wędkarskie, bo tak uważali, a przynajmniej większość z nich. Uchwałę podjęli i zastosowali się do niej. Pamiętaj że nie wykorzystanie środki z budżetu danego koła przechodzą do zarządu głównego, który sam zdecyduje na co je przeznaczy. Jak też każde koło może wnioskować o przeznaczenie większej części funduszy na jakiś cel, jak też starać się o dofinansowanie z Ogólnego Funduszu PZW. Jak też samo może pozyskiwać dodatkowe środki.

Tak więc, nie chcą Cię obrazić, proszę zastanów się nad tym co chcesz napisać, zrób rachunek sumienia, zapoznaj się z problematyką jak i zaczerpnij informacji co i jak funkcjonuje na jakich zasadach i dlaczego jest tak nie inaczej. Zanim będziesz próbował kogoś wyśmiać czy wytknąć mu błędy.
Bo ja potrafię przyznać się bo błędu, podejście do jakiegoś problemu, jeśli ktoś udowodni mi że się mylę...
[2012-03-15 09:48]

bluehornet

Panowie - dość - te sprawy załatwia się na zebraniach sprawozdawczych Kół , a nie na forum , można zobligować Zarządy Kół do wystosowania konkretnych propozycji do ZO PZW  . [2012-03-15 12:53]