Niejasności w kartach wędkarskich

/ 36 odpowiedzi
Jack14


@barti28s możliwe, że jednak nie bardzo piszemy o tym samym.

Ja 2 lata temu wędkując na wodach gospodarowanych przez prywatne gospodarstwa rybackie robiłem dokładnie tak samo jak ty.

W zeszłym roku wiedziałem, że jako zrzeszony musiałem posiadać pozwolenie opatrzone hologramem.

W tym roku nie planouję dalekich wypadów ale znalazłem w internecie takie coś:

http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/lista_tematy/1/nasz_sport

Może link będzie pomocny.

(2012/03/30 18:52)

cyprinus m


 

Witam kilka dni temu byłem w kole opłacić wyłącznie składkę członkowską PZW

Pierwszą połowę roku wędkuję w prywatnym gospodarstwie rybackim na rzece Wisła.

I tam uiszczam stosowne opłaty.



Pytam skarbnika dlaczego w zeszłym roku w sierpniu przy opłacaniu pozwolenia na drugą połowę roku policzył mi opłatę za korzystanie ze spiningu , i korzystanie z środków pływających za cały rok 2011r.


Po chwili namysłu skarbnik odpowiada.

Ponieważ opłacającym pozwolenie tylko na połowę roku nie przysługuje wykupienie spiningu i łódki. Ale że my mamy dobre serce to pozwalamy wykupić ale trzeba zapłacić za cały rok.


Przyznam się że w pierwszej chwili mnie zatkało.

Nie wiem czy mam się czuć nobilitowany cz ukarany?

(mam świadka nie byłem sam)


Ps. wśród wędkarzy chodzi pogłoska ze w przyszłym roku nasz okręg wprowadza dodatkową opłatę za korzystanie z podbieraka. Ma to poprowadzić bardziej sportowe podejście do wędkarstwa.

A Rybom też należy się jakaś szansa.

(2012/04/01 18:36)

MASTINO


Marek, a ten Wasz skarbnik-naciągacz nadal przyjmuje wpłaty? No to winszuję. (2012/04/01 19:12)

jogi


To śmierdzi mi jakimś przekrętem albo jakimś wewnętrznym zarządzeniem. Te dodatkowe opłaty muszą być jakoś udokumentowane !!! (2012/04/01 19:49)

cyprinus m


 

W luźnej rozmowie zapytałem skarbnika cze nie lepiej było by wliczyć opłaty za spining do ogólnej opłaty i nie drażnić wędkarzy.

Dostałem odpowiedź : no nie bo ci co nie spiningu ją nie zgodzą się na to.

Odpowiadam A ja w ogóle nie spławi kuje a muszę płacić za spławik.

Odp: no nie sety tak jest ustalone.


(2012/04/01 20:21)

cyprinus m


 

W luźnej rozmowie zapytałem skarbnika cze nie lepiej było by wliczyć opłaty za spining do ogólnej opłaty i nie drażnić wędkarzy.

Dostałem odpowiedź : no nie bo ci co nie spiningu ją nie zgodzą się na to.

Odpowiadam A ja w ogóle nie spławi kuje a muszę płacić za spławik.

Odp: no nie sety tak jest ustalone.


(2012/04/01 20:23)

cyprinus m


Marek, a ten Wasz skarbnik-naciągacz nadal przyjmuje wpłaty? No to winszuję.

 

 

Mam 50lat pamiętam go jak chodziłem do szkoły.

morze jest tam 35lat morze więcej.

przykro mi bo jest zchorowany ma odjętą część  nogi i jeżdzi na wózku.

wsumie  to nigdy nie miałem z nim zatargów .

Poprostu realizuje wytyczne zarządu okręgu.  

(2012/04/01 20:39)

cyprinus m


Marek, a ten Wasz skarbnik-naciągacz nadal przyjmuje wpłaty? No to winszuję.


http://rybanaga.blogspot.com/

Morze jednak coś się zmieni w naszym okręgu .

Chciałbym tego doczekać. pozdrawiam

(2012/04/01 21:01)

cyprinus m


To śmierdzi mi jakimś przekrętem albo jakimś wewnętrznym zarządzeniem. Te dodatkowe opłaty muszą być jakoś udokumentowane !!!


no mam wklejone błyszczące znaczki z hologramem nie do podrobienia. (2012/04/01 21:14)

MASTINO


To śmierdzi mi jakimś przekrętem albo jakimś wewnętrznym zarządzeniem. Te dodatkowe opłaty muszą być jakoś udokumentowane !!!


no mam wklejone błyszczące znaczki z hologramem nie do podrobienia.



Marek, nie o znaczki chodzi, ale o podstawę naliczenia takiej, a nie innej kwoty za takie, a nie inne wędkowanie.

(2012/04/01 21:17)

Romuald55


Art.7 ust.8 ustawy o rybactwie śródlądowym mówi:   Uprawniony do rybactwa za wydanie zezwolenia na uprawianie amatorskiego połowu ryb może pobierać opłatę w wysokości przez siebie ustalonej.
To nie ZG PZW lecz Okręgi są uprawnione do rybactwa i one decydują o wszystkich opłatach za pozwolenie. (2012/04/01 21:33)