Zaloguj się do konta

Niegocin albo Kisajno gdzie wypożyczę łódź

utworzono: 2012/04/23 10:27
Smok3

Witam wszystkich czytajacych. W dniu od 28kwietnia do 4maja bede w Giżycka. Chcial bym sie dowiedzieć gdzie można wypożyczyć łódź na Niegocinie albo Kisajno?
2. Na którym jeziorze jest większa populacja okonia i szczupaka?
3. Może ktoś z łódeczka będzie łowił na tych jeziorach w maju?
[2012-04-23 10:27]

Artur z Ketrzyna

Łowić tam nie będę, bo łódkę mam gdzie indziej (35 km dalej).
Co do wypożyczenia łódki.
Na jeziorze Niegocin, to na pewno w AZS Wilkasy (4 łódki wędkarskie), jak tez inne ośrodki sportowo rekreacyjne.
Na jeziorze kisajno, miejscowość "Piękna Góra", jest kilka ośrodków wczasowych, jak i COS -obwodnica wylot na Wilkasy, Kętrzyn (wjazd na przeciwko stadionu).
Oba jeziora są tak samo rybne (nic rewelacyjnego, zwykła przeciętność), choć Kisajno ma bardzo dużo podwodnych górek, zatoczek i cypli. Oba te jeziora masz połączone kanałem.

Możesz też skontaktować się z;

Giżyckie Stowarzyszenie Wędkarskie

 

http://gsw.netai.net/

Adres: ul. Moniuszki 26, 11-500 Giżycko, woj. Warmińsko-Mazurskie.

Telefon - 87-428-13-97                   

[2012-04-23 11:26]

Smok3

Wielkie dzieki duzo pożytecznych info. Nastawiam się na okonka da rade połowic? Jak z większa ryba?
[2012-04-23 11:54]

Artur z Ketrzyna

To zależy jakiego masz farta, możesz trafić na całkiem przyzwoite okonie, jak też na stada drobiazgu. Jak już pisałem łowiska są przeciętne, bo niczego innego się nie można spodziewać po jeziorach rybackich. Owszem jak w każdej wodzie pływają okazałe ryby, tylko gorzej z ich namierzeniem. Napewno echosonda by się przydała, do ich namierzenia. Ja tam już bardzo dawno nie wędkowałem, to i nie podpowiem Ci zbyt dużo. Tym bardziej że nie specjalizuję się w połowie okonia na spina. On jest bardziej jako przyłów w pogoni za szczupakiem. Ale jak wypatrzysz żerujące mewy/rybitwy, to warto tam się udać. Bo tak kiedyś z dziadkiem je namierzaliśmy. Tyle że łowiliśmy je metodą spławikową.
Napewno wirówka srebrna radełkowana long "Urala", nr 2-3 będzie dość skuteczna, jak i kopyta czy twistery.

[2012-04-23 13:31]

Smok3

Dziekuje:) Dobre i takie info. Jest wiosna wiec raczej przy brzegu bedzie ryba:) A kanał Łuczański)? Mozna coś wiosna większego trafić?
[2012-04-24 09:57]

Artur z Ketrzyna

Dziekuje:) Dobre i takie info. Jest wiosna wiec raczej przy brzegu bedzie ryba:) A kanał Łuczański)? Mozna coś wiosna większego trafić?

Nie wędkowałem, na nim. Ale jak to wiosną, pewnie coś ciekawego trafisz i tam,.
Pamiętam jak na przełomie kwietnia i maja, zabrałem syna na kanały ryńskie. Dzieciak tak połowił okonia że aż miło, łowił przy wylocie.
[2012-04-24 18:36]

Smok3

Dzieki za info. Postaram się zdać relacje jak było po majówce:)  Zobaczymy jak będzie.
[2012-04-25 10:11]