Niedziałający wobbler?

/ 12 odpowiedzi

Kupiłem podobno łowny wobbler. Problem w tym że bez względu na sposób prowadzenia pływa sobie po powierzchni.

O co tu chodzi?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith

Bo to jest typowy popper, wyłącznie powierzchniowy. Taki "bulgotek" na ryby żerujące przy powierzchni. (2015/11/02 14:16)

Sith

Wysłałem Ci na PW kompendium wiedzy na temat popperów. (2015/11/02 14:34)

skobry

Niestety wyskakuje tylko reklama apartamentów... (2015/11/02 14:47)

Artur z Ketrzyna

Link działa, i pokazuje stronkę jakiegoś niby sklepu:
ATILO Klaudia Tanasiewicz
Wolica, ul Centralna 24
05-830 Nadarzyn

Dla mnie tali opis pod poperem, niewiadomo jakiego pochodzenia, mówi sam za siebie.
Omijać takie wynalazki.

Wobler pływający przeznaczony do połowów metodą spinningową .
Bardzo skuteczny, jaskrawe barwy zapewniają dobrą widoczność pod wodą. Grzechotka dodatkowo pobudza drapieżnika do działania. Wobler schodzi na ok. 2,5m Długość: 9cm Waga: 9g

(2015/11/02 15:16)

skobry

Niestety wyskakuje tylko reklama apartamentów...

To było do Sitha-odnośnie tego co mi przysłał na pw...
                                    (2015/11/02 15:55)

Sith

http://www.wedkarstwotv.pl/artykuly/1175-woblery-powierzchniowe-poppery?catid=38%3Awedkarstwo-spinningowe (2015/11/02 16:46)

Artur z Ketrzyna

Łukasz, poperek, jak to wobler powierzchniowy, ma pływać po powierzchni wody. Ty zaś sposobem prowadzenia, nadajesz mu odpowiednią pracę.
On ma wzburzać wodę ryjkiem i robić lekkie zamieszanie na jej powierzchni, lekkie jego poszarpywanie powinno też spowodować  ze będzie lekko chodził na boki. (2015/11/02 17:40)

luxxxis

Omyłkowo zamieścili pod poperem opis innego woblera,tak bywa...Sam poper jednak ciekawy na majowo czerwcowe szczupaki,trochę mały ale na bezrybiu i rak ryba....Swoją drogą dopowiem że albo ja mam pecha albo moje popy są omijane przez duże szczupaki,mam ich wiadro,łowię nimi od h....a czasu i nigdy nie dały mi nic powyżej 80-tki...może ten model tak ma? czort wie...bedę je jednak woził nadal bo a nuż.....:) (2015/11/02 17:43)

skobry

Na tej aukcji akurat zdjęcie takie...że nie skumałem.Więcej rzeczy u nich kupowałem i tak z rozpędu wyszło. Rzeczywiście chyba tylko na wiosennego szczupaka można próbować... (2015/11/02 18:59)

Sith

Mam kilka popperów, niestety albo nie umiem wykorzystać ich "walorów", albo tam gdzie łowię - rybki nie lubią "rozrabiaczy", bo jeszcze nie miałem szczęścia złowienia czegokolwiek na te "bulgotki" ;-( (2015/11/03 06:10)

kaban

W lecie na małych i mocno zarośniętych zbiornikach bywa niezastąpiony podparty w moim wydaniu plecionką (żyłka tu jak dla mnie odpada) bo zasięg rzutu i "koszenie" zielska też trzeba wziąć pod uwagę. (2015/11/03 12:36)