Niedrogi sprzęt wyczynowy

/ 10 odpowiedzi
Od przyszłego roku(wiem że to trochę za wcześnie na rozmyślanie nad przyszłym sezonem ale zanim skompletuje cały sprzęt za rozsądną cenę to trochę czasu minie)  chciałbym rozpocząć przygodę z wędkarstwem wyczynowym jak na razie chciałbym kupić tyczkę która by nie była za droga tak do 800zł(to będzie moja pierwsza tyczka jak dotąd łowiłem na bata 8m) głównie będę łowił na rzece warcie i wolni płynącym kanale , może od czasu do czasu na jeziorze , najlepiej żeby tyczka była dość wytrzymała ... Najlepijej gdyby była nowa nie jestem przekonany do tyczek używany z tego choćby powodu że kolega taką zakupił i stan ze zdjęć z stanem rzeczywistym bardzo się różniły...Może takie pytania już się pojawiały więc podajcie chociaż link
rad13


jeśli chcesz nową tyczkę to musisz mieć przynajmniej 1000+ na goły kij. Kije jakie przychodzą mi do głowy to robinson magnus 1100 za kij i może jeszcze york rapid ok 1000,lub zdecyduj się na tanią 11 do nauki plusy mała cena eksploracji tanie topy i dobry serwis
Jeśli planujesz starty w zawodach dojdą jeszcze dodatkowe topy 200 - 300zł za sztukę jeśli zawody będą się odbywać nad jeziorami lub na małych uciągach dojdzie do tego zestaw uklejówek przynajmniej 3 szt plus baty 2 - 3 sztuki i raczej konieczny kombajn z balkonem i przynajmniej jedną półką.
Co do tego że za wcześnie na kompletowanie sprzętu to właśnie teraz jest najlepsza okazja na rabaty w sklepach i dobre używki (2013/09/29 10:50)

to tylko ja


Co do batów to mam 2szt 4m i 8m .A może jednak coś z używanych tyczek mógł byś polecić. Na początku właśnie zastanawiałem się nad 2 tyczkami nad maver jurassic carp oraz mikado matrix 11m .Bo jeżeli mam kupić nową tyczke a ma to być przysłowiowy "banan" to może lepiej przekonać sie do tyczki używanej??? Co do kosza napotkałem stronę  http://www.kosze.wedkarskie.prv.pl/  chodzi o ten 1 kosz ponadstandardowy czy może poszukać coś znanej firmy np. maver (2013/09/29 13:24)

rad13


co do podestu sam mogę polecić trapera ultra w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego (często widziałem go na zawodach trochę porozmawiałem i wychodzi z tego że jest dobry jak na tą cenę)jak byś przejrzał dział sprzedam na wyczyn forach znalazł byś kilka ofert po 500 złotych za ten kosz (starszych). co do tych koszy co podałeś w linku nie polecał bym
Słyszałem że dużo marek robi podesty w jednej fabryce więc płaci się duża za markę i ,,naklejkę renomowanej firmy''.
Co do wędzisk wybierz takie gdzie masz tanie topy i dużą dostępność elementów,jednak ceny z dobrą jakością raczej nie pogodzisz.
Jakbym sam kupował teraz tyczkę wybrał bym najpewniej sensas do 1000 był na allegro sensas 104 13m z kartą joker
Co do batów gdy ja łowię na zawodach mam pod ręką parę 6m batów(ograniczenie do 6 metrów na zawodach towarzyskich)  i dwie uklejówki 2,5 i 3,5m (2013/09/29 19:09)

to tylko ja


Dzięki wielkie za pomoc (2013/09/30 16:02)

to tylko ja


Aaa i jeszcze jedno jaką byście polecili tyczkę 11m tak jak wcześniej napisałem głównie będę łowił na rzece...??? (2013/09/30 16:31)

rad13


zależy w co celujesz jeśli coś taniego to rozpatrz wędziska mikado almaz mlt nie wiem jak z pracą tych kijów ale wyglądają obiecująco(jak na tą cenę) lub york rapid zbiera możliwe opinie
podaje jedną z obiecujących ofert z allegro
http://allegro.pl/tyczka-york-rapidpro-1100-i3588547069.html (2013/09/30 17:52)

to tylko ja


ok jeszcze raz wielkie dzięki ..za tak dokładną pomoc (2013/10/01 16:03)

to tylko ja


Opłaca sie zainwestować w tę tyczke???

http://allegro.pl/show_item.php?item=3814412663

(2013/12/30 17:10)

rad13


jeśli rozglądasz się za używanymi  to na chwilę obecną możliwa jest ta  jurassica w packu (duży nie jest ale zawsze) tylko musiał byś się rozejrzeć za topami do niej oraz jakie są możliwości jej naprawy w razie uszkodzenia serwis mavera (wymiana elementu) druga jaka wpadła mi w oczy to ta garbolino jeśli cena nie dojdzie do 900-1000 to można o niej pomyśleć reszta jak wcześniej (2013/12/30 20:42)