Zaloguj się do konta

Nieczułe ryby

utworzono: 2013/01/26 20:18
kucus22

..."Brytyjscy naukowcy, publikując swoje najnowsze wyniki badań, zakończyli dyskusje nad tematem, czy wędkarstwo jest okrutnym sportem. Okazało się, że ryby nie czują bólu nawet wtedy, gdy szamoczą się na haczyku wędki. Według uczonych ryby posiadają tylko znikomą ilośc receptorów bólowych, a nawet jeśli byłoby odwrotnie, ich słabo rozwinięta kora mózgowa nie byłaby wstanie odebrac i przetworzyc tak skomplikowanego bodzca, jakim jest ból. Zachowanie ryb, które wcześniej mogło sugerowac, że czują one ból, to tylko instynktowna reakcja na zagrożenie. Jak wynika z obserwacji, ryby po złowieniu i ponownym wypuszczeniu do wody kontynuowały swoje poprzednie aktywności i były w stanie przeżyc tak długo, jak osobniki, które nie zostały nigdy złowione"...  /Angora nr.4 2013r./
   Ciekawe fakty dla pasjonata wędkarstwa:) Zatem możemy spac spokojnie, jesteśmy niewinni:):)
[2013-01-26 20:18]

Naukowcy odkryli Amerykę:))) My wędkarze od dawien dawna doskonale wiemy że ryby odczuwają ból o niebo słabiej niżli np. ptaki czy ssaki. Przecież zdarza się złapać tą samą rybę podczas tej samej zasiadki. I nie jest to wcale taka niespotykana sprawa. Tylko trzeba je pierw wypuszczać:)
Ale że nie doczuwają bólu całkowicie jakoś się nie zgodzę. Ból to jest jedną z podstawowych form ochrony własnego życia. Bez niego ryby rozbijały by sie o różne przeszkody podwodne, niereagowały na trucizny i chemikalia, choroby. Nie unikały by miejsc dla nich niebezpiecznych. Poza tym żaden jajogłowy nie wmówi mi że ryba np. porządnie dziabnięta nożem będzie za parę minut zachowywać się jak całkowicie zdrowa, że będzie pobierać pokarm czy trzeć się. Bo to wierutna bzdura. Prawda leży jak zwykle po środku.
P:)
[2013-01-26 21:17]

Iras1975

Kiedyś szczypaliśmy leszczom płetwy ogonowe i łowiliśmy za chwilę te same. Szupak kiedyś na czystej wodzie brał mi(na żywca) ok 7 razy i w końcu odpłynął. Karpia złowiłem ok 12,5kg. a za jakiś czas kolega Przemo ;) złowił go 2x w odstępie 2 tygodni.

Czasem te same ryby siadają na haczyk wiele razy.

[2013-01-26 21:58]

rysiek38

Też miałem podobny przypadek ze szczupłym ,stał na łące moczarki przy głazie -byłogo idealnie widać ,dziabnął woblerka od razu ,po wypyszczeniu odpłynął w to samo miejsce wziął jeszcze 3 razy i zawsze wracał do tego kamienia.Wszystko to w czasie ok godz
[2013-01-26 22:45]

luxxxis

..."Jak wynika z obserwacji, ryby po złowieniu i ponownym wypuszczeniu do wody kontynuowały swoje poprzednie aktywności i były w stanie przeżyc tak długo, jak osobniki, które nie zostały nigdy złowione"...  /Angora nr.4 2013r./
   Ciekawe fakty dla pasjonata wędkarstwa:) Zatem możemy spac spokojnie, jesteśmy niewinni:):)

To człowiek w takim razie również nie odczuwa bólu,idziesz ulicą,wali w ciebie samochód,potem szpital ze dwa tygodnie,wychodzisz,gnaty się zrastają,idziesz znowu do roboty,żona znowu ci daje zupę i bleczy żeś mało zarobił.Standard powraca,wszystko jest na swej stałej nędznej drodze,zachowujesz się tak samo jak przed wypadkiem bo co masz zrobić?
Wypadłem ja kiedyś z 1 piętra,na jakieś pustaki,skórę podczas lotu wnet całą zostawiłem na elewacji,dalej w tym siedzę,w budowlance znaczy się-to ja kużwa Terminator jestem?
Ciekawe...:) Niech te angole zmniejszą nieco dawki  albo zmienią dilerów,obecni ich oszukują:)
[2013-01-27 09:32]

Bernard51

Nie wiem jak z odczuwaniem bólu u ryb i ptaków napewno zwierzęta jak i my(ssaki)odczuwamy.
Mialem przypadek z karpiem ok 60+, podbierajac mlody uslyszal u siebie dzwiek sygnalizatora szybko walnąl podbierak na ziemię i pobiegl do wedki-nie zdązylem zareagowac a zestaw byl dość mocny to pod wplywem cieżaru troche karp ucierpial przy wąsie uśmiech sie poszeżyl. Ale że byl jasny prawie zloty zaznaczylem na ogonie nożyczkami i poplynąl .jakie bylo moje zdziwienie ze po 5-6 dniach wylowilem go ponownie i rana pieknie zalana i prawie o polowe mniejsza.Jest powiedzenie ze "goi sie jak na psie"to u ryb też nie wolniej ,a może szybciej ?
[2013-01-27 09:34]

ryukon1975

..."Jak wynika z obserwacji, ryby po złowieniu i ponownym wypuszczeniu do wody kontynuowały swoje poprzednie aktywności i były w stanie przeżyc tak długo, jak osobniki, które nie zostały nigdy złowione"...  /Angora nr.4 2013r./

To człowiek w takim razie również nie odczuwa bólu
,idziesz ulicą,wali w ciebie samochód,potem szpital ze dwa tygodnie,wychodzisz,gnaty się zrastają,idziesz znowu do roboty,żona znowu ci daje zupę i bleczy żeś mało zarobił.Standard powraca,wszystko jest na swej stałej nędznej drodze,zachowujesz się tak samo jak przed wypadkiem bo co masz zrobić?
Wypadłem ja kiedyś z 1 piętra,na jakieś pustaki,skórę podczas lotu wnet całą zostawiłem na elewacji,dalej w tym siedzę,w budowlance znaczy się-to ja kużwa Terminator jestem?
Ciekawe...:) Niech te angole zmniejszą nieco dawki  albo zmienią dilerów,obecni ich oszukują:)

Człowiek nie odczuwa bólu kolego Luxxxis.:)
Wiem po sobie jak miałem wypadek to w szpitalu dostałem tydzień darmowego odlotu i nie pamiętam by mnie cokolwiek bolało.
Ci angole pewnie na tym samym jadą.
Następnym razem jak będę u lekarza to zapytam jak się to nazywa i fundniemy to wszystkim z bólami,niestety łagodzi tylko bóle fizyczne nie te głębsze.:)
[2013-01-27 10:36]

JKarp

CześćKrzysztof to ketonal ;-)JK [2013-01-27 13:29]

Ryby nie czują bólu, bo jak kiedyś złowiłem "krumpia" to się uśmiechał...
[2013-01-27 21:43]

Bernard51

On sie uśmiechal do Ciebie ,bo przynętę zjad a Ty go i tak wypuścisz !
[2013-01-28 06:10]

On sie uśmiechal do Ciebie ,bo przynętę zjad a Ty go i tak wypuścisz !

Czyli w pewnym sensie śmiał się ze mnie że mnie wykiwał... eh to już ryby robią mnie w balona
[2013-01-28 10:05]

kucus22

a złowił ktoś z kolegów, koleżanek brzane? One się nie uśmiechają ale wydają takie dzwięki jakby piszczały ze strachu:)
[2013-01-28 11:38]

Bernard51

podejrzewam ...i...to bez bólu.
Ale kto by cie mial robić w balona?
Ryby jak i my ich bez "rozbłysków"kochamy
[2013-01-28 11:44]

a złowił ktoś z kolegów, koleżanek brzane? One się nie uśmiechają ale wydają takie dzwięki jakby piszczały ze strachu:)

To widocznie ryby odczuwają strach a nie ból:)
[2013-01-28 12:15]

ryukon1975

Gdy człowieka wrzucić dziś do wody to też się będzie darł jak opętany, dlaczego to nie wiem.Pewnie z jednego jak i drugiego powodu czyli i bólu i strachu.
Głos brzany słyszałem wielokrotnie i nikt mi nie wmówi że ryby głosu nie mają.:)
Może dlatego że siedzą cicho wiele osób myśli że można je poniewierać bezkarnie i nie mają żadnych oporów bo np. kopany pies będzie piszczał albo i ugryzie jak duży.:)
[2013-01-28 12:30]

kucus22

Głos brzany słyszałem wielokrotnie i nikt mi nie wmówi że ryby głosu nie mają.:)

Heh mam podobne refleksje za każdym razem gdy uda mi się "wąsatą damę" złapac:)
Dlatego jest to rybka którą obecnie z podwójną satysfakcją wypuszczam:) zresztą i tak potem mnie wyrzuty biorą jak ten płacz sobie przypomnę;)

[2013-01-28 13:13]

yba

Ja też w tej chwili nie odczuwam bólu mimo że mam złamane żebra a nie odczuwam dlatego bo nafaszerowałem się ketonalem.
[2013-03-20 21:39]

jezier

Są dużo silniejsze farmaceutyki niż ketonal.
Miałem kiedyś taki przypadek że siedziałem na pomoście i spokojnie łowiłem małe płoteczki, widzę że spławik nurkuje więc zacinam, ryby nie ma, nie całej, samo oko na haczyku, zdziwiłem się ale łowię dalej, za jakąś godzinę złowiłem płoć bez oka :D
[2013-03-20 21:58]

cinek123

a ja na rybkach nerki przeziebilem i ketonal to w dupe idzie. bol nie mija ani dupy ani nerek. a ryby czekaja...
[2013-03-20 22:00]

Hurra ! - to już można wypier.... te wszystkie gadżety jak maty , worki do przechowywania , nylonowe siatki i te płyny odkażające ranki po haczyku - i z powrotem wrócić do sprawdzonej , poręcznej i uniwersalnej drucianej siateczki !  [2013-03-20 22:08]

Jakub Woś

Oglądałem niedawno program w którym naukowcy dowiedli że ryby czują ból. Oczywiście dużo słabiej niż ssaki. Dodatkowo ich pamięć jest krótkotrwała i po ok 5 sek zapominaja już o tym bólu. Dlatego biorą już po chwili ponownie ale ból czuja.
[2013-03-20 22:17]

kucus22

Hurra ! - to już można wypier.... te wszystkie gadżety jak maty , worki do przechowywania , nylonowe siatki i te płyny odkażające ranki po haczyku - i z powrotem wrócić do sprawdzonej , poręcznej i uniwersalnej drucianej siateczki ! 

?! Ktoś to zasugerował?? :)
[2013-03-20 23:15]

Ja też w tej chwili nie odczuwam bólu mimo że mam złamane żebra a nie odczuwam dlatego bo nafaszerowałem się ketonalem.

a nie metanolem:)?
[2013-03-20 23:29]

cinek123

pawulonem :)
[2013-03-20 23:57]

misiu86

jak już bierzecie ten ketanol to nie przestawać bo zacznie boleć zwłaszcza wątroba... [2013-03-21 01:14]

Bernard51

jak już bierzecie ten ketanol to nie przestawać bo zacznie boleć zwłaszcza wątroba...

Ale po metanolu nie dość że nic nie boli to jest sie jeszcze "HEPYY"

[2013-03-21 06:33]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia