Zaloguj się do konta

Nie zabijam, I do not kill

utworzono: 2013/11/15 11:38
Iras1975






To są najbardziej idiotyczne zdjęcia jakie można znaleźć w sieci. Najpierw wleczesz rybę z haczykiem w gardle, męczysz ją podczas holu, po lądowaniu targasz za łodzią ze sznurkiem przewleczonym przez skrzela, a na brzegu całujesz jak żonę??!! Co to ma być?!
Tak jak jeden z kolegów na forum pisał - szukacie w ten sposób rozgrzeszenia i myślicie, że macie po wypuszczeniu czyste sumienie.
Nie napiszę co myślę o takich jak ty, bo nie chcę używać zbyt wielu wulgarnych wyrazów. Ten wątek to ślepa uliczka kolego. Hitler też nie zabijał, ty też pewnie nie, dla ciebie zabijają rzeźnicy, a ty masz czyste "łapki".

Żałosne.
[2013-11-16 10:03]

tonyrebeliant1

A ja uwazam,ze w Polsce ryby powinno sie wypuszczac. Nie dla przyszlych pokolen,ale dla wlasnego zdrowia. Dlaczego? Mieszkam w Szwecji i mowi sie tu duzo o zanieczyszczeniu wod metalami ciezkimi, zwlaszcza rtecia.Skad rtec w wodzie? odpowiedz jest banalna ,z zanieczyszczonego  powietrza Oficjalnie ostrzegaja ,przed zjadaniem ryb z Baltyku, jako wyjatkowo niezdrowych. Kazde wieksze jezioro jest przebadane pod wzgledem zawartosci metali ciezkich w wodzie. Czesto normy sa przekroczone,zwlaszcza w rejonach mocniej zaludnionych. Rtec akumuluje  sie w cialach ryb. Nietrudno sie domyslec ,ze najwiecej jej odklada sie w watrobie ryb drapiznych. Oczywiscie znajda sie tacy ktorzy z uporem maniaka beda twierdzic ,ze frytki z plotek zlowionych w Zbiorniku Wloclawskim to najzdrowszy pokarm dla prawdziwego mezczyzny Ja osobiscie radzilbym sie odrobinke zastanowic.  [2013-11-16 10:39]

ryukon1975






To są najbardziej idiotyczne zdjęcia jakie można znaleźć w sieci. Najpierw wleczesz rybę z haczykiem w gardle, męczysz ją podczas holu, po lądowaniu targasz za łodzią ze sznurkiem przewleczonym przez skrzela, a na brzegu całujesz jak żonę??!! Co to ma być?!
Tak jak jeden z kolegów na forum pisał - szukacie w ten sposób rozgrzeszenia i myślicie, że macie po wypuszczeniu czyste sumienie.
Nie napiszę co myślę o takich jak ty, bo nie chcę używać zbyt wielu wulgarnych wyrazów. Ten wątek to ślepa uliczka kolego. Hitler też nie zabijał, ty też pewnie nie, dla ciebie zabijają rzeźnicy, a ty masz czyste "łapki".

Żałosne.

 


 

Nie może go nic boleć bo leży na markowej macie a ona przecież znieczula tylko nie wiem kogo rybę czy "wędkarza".:)

[2013-11-16 10:58]

JKarp

Wstyd doprawdy robić docinki o markowych matach a samemu łowić tylko na bardzo markowy sprzęt...
[2013-11-16 11:15]

centrogres

Jeżeli nie podobają ci się zdjęcia z uwalniania ryb, wcale nie musisz na nie patrzeć, spodziewałem się właśnie z twojej strony takich komentarzy, twoja antypatia i złośliwość wobec innych co widać na tym forum nie ma umiaru.Jeżeli chodzi o sumy, po wyholowaniu przed wypuszczeniem sum musi odpocząć, dlatego tzw. przez ciebie sznurki, są to linki z amortyzatorem gumowym na których sum dochodzi do siebie przed uwolnieniem, tym samym widać twoją wiedzę w połowach suma Sum ze zdjęcia został złowiony stacjonarnie, ta linka to tzw amortyzator żeby sum mógł dojść do siebie po ciężkim holu.W twojej wypowiedzi padło słowo Hitler, jest to najbardziej obraźliwe słowo , widać tu twoją słabość, niedojrzałość, widać w twej wypowiedzi jak bardzo cię ktoś skrzywdził.   Wszystkich masz za leszczy sam nie jesteś nikim innym. Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą, może wtedy porozmawiamy o zasadach. [2013-11-16 11:40]

Taki delikatny,bon ton . Byle rybce krzywdy nie zrobić. To pytam PO JAKĄ HOLERĘ ŁOWISZ I BÓL JEJ SPRAWIASZ.Ja oficjalnie powiadam że łowie bo lubię się najeść świeżek rybki. Łowię tyle ile potrzebuje. to znaczy że nigdy limitów nie przekraczam. A kaleczenie i wypuszczanie wymiarowych karpi, jak ostatnio nad wodą widziałem u maniaka. 79 karpi złowionych i wypuszczonuch w jeden dzień - okaleszonych haczykiem i wymęczonych holem ,uwarzam za barbażyństwo. [2013-11-16 11:50]

Iras1975

Jak zwykle tanie chwyty odwracające uwagę od własnej osoby. Gdzie napisałem, że wszystkich uważam za leszcze? Odnoszę się tutaj do skopiowanego zdjęcia, wątku i zachowań jakie prezentujesz, założyłeś wątek więc miej jaja i przyjmij krytykę.
Jak założę swój podobny wątek, to wtedy będziesz mógł(inni też) rozpisywać się na temat który w nim poruszę. Ok? A póki co zbierz resztki myśli i spróbuj odnieść się precyzyjniej do tego, co napisałem wyżej.. chyba, że nie potrafisz przyznać racji?
[2013-11-16 11:57]

centrogres

Nadal nie rozumiecie mojego przesłania, nie uważam się za takiego świętoszka, pierwszego swojego złowionego suma zabrałem, czego żałuje do dziś dnia (PO CO KOMU TYLE TŁUSTEGO NIEDOBREGO MIĘSA), od jakiegoś czasu dojrzałem do tego żeby złowione przeze mnie sumy wracały z powrotem do wody, nie jestem przeciwnikiem jeżeli ktoś zabiera złowione ryby do zjedzenia i robi to zgodnie z regulaminem, ja jadam rybę morską kupioną z wiadomego pochodzenia, przyjmuję każda krytykę pod swoim adresem, Irku nie używaj nigdy publicznie słowa Hitler, jest to najbardziej obraźliwe słowo. [2013-11-16 12:17]

Arcymisiek

Masz racje, nie zabijaj. Ja niestety z racji tego, że jestem częściowo drapieżny, dam czasami rybce w łeb. Ale wszystko z umiarem.
Propagowanie zasady "No kill", uważam że ma uzasadnienie wtedy, kiedy chcemy chronić  ryby u nas rzadkie, wiekowo późno przystępujące do tarła.
No kill w odniesieniu do hodowlanego karpia, karasia, czy też innego wysokoplennego żarłoka ma się tak, jak ochrona kurczaka, lub indyka brojlera w polskim lesie.
[2013-11-16 12:25]

Iras1975

Nadal nie rozumiecie mojego przesłania, nie uważam się za takiego świętoszka, pierwszego swojego złowionego suma zabrałem, czego żałuje do dziś dnia (PO CO KOMU TYLE TŁUSTEGO NIEDOBREGO MIĘSA), od jakiegoś czasu dojrzałem do tego żeby złowione przeze mnie sumy wracały z powrotem do wody, nie jestem przeciwnikiem jeżeli ktoś zabiera złowione ryby do zjedzenia i robi to zgodnie z regulaminem, ja jadam rybę morską kupioną z wiadomego pochodzenia, przyjmuję każda krytykę pod swoim adresem, Irku nie używaj nigdy publicznie słowa Hitler, jest to najbardziej obraźliwe słowo.


Dałem porównanie zachowań, ale nie nazwałem ciebie wprost jego imieniem. Ty zaś określiłeś mnie leszczem.. no cóż.. możesz nazywać mnie nawet krąpiem i jak tylko zechcesz.
Następnym razem zastanów się kilka razy, zanim założysz podobny wątek.
Osobiście również wypuszczam ryby, ale nie robię z tego tematu dnia, robię to dla siebie i uważam, że robienie sobie reklamy tego typu wątkami jest bardzo kiepskim pomysłem.
Wypuszczajcie sobie te swoje ryby, ale nie afiszujcie się z tym do tego stopnia. To, że nie zabijasz, wcale nie znaczy, że postępujesz właściwie.
Takie jest moje zdanie w tym temacie.
[2013-11-16 12:30]

Jędrula

Nadal nie rozumiecie mojego przesłania, nie uważam się za takiego świętoszka, pierwszego swojego złowionego suma zabrałem, czego żałuje do dziś dnia (PO CO KOMU TYLE TŁUSTEGO NIEDOBREGO MIĘSA), od jakiegoś czasu dojrzałem do tego żeby złowione przeze mnie sumy wracały z powrotem do wody, nie jestem przeciwnikiem jeżeli ktoś zabiera złowione ryby do zjedzenia i robi to zgodnie z regulaminem, ja jadam rybę morską kupioną z wiadomego pochodzenia, przyjmuję każda krytykę pod swoim adresem, Irku nie używaj nigdy publicznie słowa Hitler, jest to najbardziej obraźliwe słowo.


Dałem porównanie zachowań, ale nie nazwałem ciebie wprost jego imieniem. Ty zaś określiłeś mnie leszczem.. no cóż.. możesz nazywać mnie nawet krąpiem i jak tylko zechcesz.
Następnym razem zastanów się kilka razy, zanim założysz podobny wątek.
Osobiście również wypuszczam ryby, ale nie robię z tego tematu dnia, robię to dla siebie i uważam, że robienie sobie reklamy tego typu wątkami jest bardzo kiepskim pomysłem.
Wypuszczajcie sobie te swoje ryby, ale nie afiszujcie się z tym do tego stopnia.
To, że nie zabijasz, wcale nie znaczy, że postępujesz właściwie.
Takie jest moje zdanie w tym temacie.



Widzę się woda zagotowała , tak jak przypuszczałem . W każdym razie Irek ma sporo racji .


[2013-11-16 14:03]

zbynio 33

razi, razi no kill.:) piękne zdjęcia i gratki rybek.
[2013-11-16 14:31]

centrogres

Nadal nie rozumiecie mojego przesłania, nie uważam się za takiego świętoszka, pierwszego swojego złowionego suma zabrałem, czego żałuje do dziś dnia (PO CO KOMU TYLE TŁUSTEGO NIEDOBREGO MIĘSA), od jakiegoś czasu dojrzałem do tego żeby złowione przeze mnie sumy wracały z powrotem do wody, nie jestem przeciwnikiem jeżeli ktoś zabiera złowione ryby do zjedzenia i robi to zgodnie z regulaminem, ja jadam rybę morską kupioną z wiadomego pochodzenia, przyjmuję każda krytykę pod swoim adresem, Irku nie używaj nigdy publicznie słowa Hitler, jest to najbardziej obraźliwe słowo.


Dałem porównanie zachowań, ale nie nazwałem ciebie wprost jego imieniem. Ty zaś określiłeś mnie leszczem.. no cóż.. możesz nazywać mnie nawet krąpiem i jak tylko zechcesz.
Następnym razem zastanów się kilka razy, zanim założysz podobny wątek.
Osobiście również wypuszczam ryby, ale nie robię z tego tematu dnia, robię to dla siebie i uważam, że robienie sobie reklamy tego typu wątkami jest bardzo kiepskim pomysłem.
Wypuszczajcie sobie te swoje ryby, ale nie afiszujcie się z tym do tego stopnia. To, że nie zabijasz, wcale nie znaczy, że postępujesz właściwie.
Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Poczytaj troszkę swoich wypowiedzi na temat innych kolegów, doskonałych pasjonatów wędkarstwa a zobaczysz jak dużo jest w twoich wypowiedziach ironii ,zawiści, nie potrzeba mi popularności przez to co robię bo robię to dla siebie. Każdy komentarz jest dla mnie na wagę złota, ponieważ piszę dużą pracę na temat zachowań w wędkarstwie, moja przemiana też tam będzie opisana.Pozdrawiam wszystkich pasjonatów wędkarstwa.

[2013-11-16 15:13]

rafalwedkuje

A ja dla odmiany jak konkretnego zahaczę to zabieram do kuchni. Wielu mi podziękuje że eliminuje okazy z dużą zawartością rtęci metali i etc...
W kuchni mojej żony gośćmi są  sandacz ,szczupak ,okoń ,lin i karp. Pozostałych nie zapraszam.Pewnie jak bym się poznał z Pane sumem to był by honorowym gościem. 
Najgorzymi wędkarzami są ci co nie szanują innych wyznań i przekonań.  Szanujmy się wzajenie i nie szkalujmy innych.  Wszyscy jesteśmy CZŁONKAMI PZW i takiż regulamin nas obowiązuje.



[2013-11-16 21:40]

Iras1975

..."Poczytaj troszkę swoich wypowiedzi na temat innych kolegów, doskonałych pasjonatów wędkarstwa a zobaczysz jak dużo jest w twoich wypowiedziach ironii ,zawiści, nie potrzeba mi popularności przez to co robię bo robię to dla siebie. Każdy komentarz jest dla mnie na wagę złota, ponieważ piszę dużą pracę na temat zachowań w wędkarstwie, moja przemiana też tam będzie opisana.Pozdrawiam wszystkich pasjonatów wędkarstwa."...



Koniecznie opisz w tej pracy zachowania ludzi ze spaczoną psychiką na punkcie C&R, obłudę, zakłamanie itp zjawiska. Zanim zaczniesz, postaraj się o wsparcie osoby biegłej w j.polskim(z pewnością będzie pomocna). Pamiętaj też o umieszczeniu tej pracy na blogu.. chętnie przeczytam.

Połamania pióra.
 

 

[2013-11-16 21:56]

Roxola

Robercie @centrogres, masz pasję, zasady i podzieliłeś się pięknymi zdjęciami z niezwykłymi okazami, których szczerze gratuluję. Zdjęcia oglądam z przyjemnością i podziwiam...  Brawo!


[2013-11-16 22:00]

ryukon1975

Wstyd doprawdy robić docinki o markowych matach a samemu łowić tylko na bardzo markowy sprzęt...

 

 

 

 

 

 

Maty u mnie nie ma. Jest sprzęt i sprzęt a te wszystkie maty, worki do przechowania ryb którym zwykli się szczycić ci którzy wszystko wypuszczają nie służą do niczego innego jak do znęcania się nad rybami. W jakim celu kłaść rybą na macie i trzymać ją potem kilka godzin w worze aby na końcu wypuścić. Tylko ryba wie ile ją to kosztuje cierpienia prawie jak kopanie psa. Więc albo zabijam albo wypuszczam nie bawiąc się kosztem ryby w rozkładnie kramu nikomu nie potrzebnych pierdółek na brzegu.



 

[2013-11-17 07:18]

JKarp

Niektórym nie potrzebne a niektórym potrzebne.Jedni czerpią przyjemność z jedzenia tego co się złowiło a inni z wypuszczania.Więc żeby rybę wypuścić bez zadawania jej urazów używa się mat, worków, płynów do odkażania.A złośliwe dopiski w " dobrym stylu " są niczym innym jak próbą odwrócenia uwagi od tego, że samemu się ryby zabiera ( co oczywiście jest zgodne z przepisami ) tylko czy konieczne?
Pewnie inaczej byś podchodził do tematu łowiąc nie samemu na dużej rzece w której są ryby do łowienia np w Zegrzu lub innym przełowionym przez rybaków jeziorze ( albo i nie ) gdzie złowienie okazu jest kwestią i przypadku i umiejętności oraz ilością czasu spędzonego nad wodą.
JK [2013-11-17 08:04]

Szanuję tutejszych użytkowników, ale jak widzę co poniektórzy to zwykłyZatem jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia oprócz inwektyw i twierdzenia że "moja racja jest racja najmojsza", to mam prośbę. Skończcie. [2013-11-18 17:54]

ryukon1975

Szanuję tutejszych użytkowników, ale jak widzę co poniektórzy to zwykłyZatem jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia oprócz inwektyw i twierdzenia że "moja racja jest racja najmojsza", to mam prośbę. Skończcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czyli która racja jest mocniejsza / Zdrowa populacja różnych gatunków w różnym wieku czy 30 staruszków z jednego dwóch na hektar niezdolnych do rozmnożenia i życia czyli takich które po wyholowaniu na brzeg zdychają ze zmęcznia?

Nie kończcie tylko powiedz jak to zrobić dobrze?



 

[2013-11-18 18:04]

Zielan

Z góry przepraszam, ale powstrzymać się nie mogę. Kolego regnok tu jeszcze przesiadują



Każdy ma swoją racje, a tam gdzie dwóch polaków tam trzy zdania. Czytając te wywody, zastanawiam co to komu w rzeczywistości da?  Szkoda nerwów na wirtualne niesnaski :) Wypijcie po małym :) [2013-11-18 19:26]

Z góry przepraszam, ale powstrzymać się nie mogę. Kolego regnok tu jeszcze przesiadują



Każdy ma swoją racje, a tam gdzie dwóch polaków tam trzy zdania. Czytając te wywody, zastanawiam co to komu w rzeczywistości da?  Szkoda nerwów na wirtualne niesnaski :) Wypijcie po małym :)

Amen. Ciechan Wyborny dla kolegi! [2013-11-18 21:07]

Iras1975

Dla kolegi Ciechan Wyborny, a dla autora wątku karp po niemiecku.. ewentualnie po żydowsku. Może być kupiony w markecie(wcześniej ubity), żeby sobie rączek krwią nie splamić.

Zamiast kończyć temat, lepiej/mądrzej było go nie zaczynać, ale jak widać co niektórzy jeszcze do tego etapu wędkarskiej świadomości nie dorośli. Miałem wrażenie, że tylko młodsi użytkownicy szukają taniej popularności i podejmują żenujące próby zwrócenia na siebie uwagi.

[2013-11-18 21:50]

Czytam nie dowierzam że dorosły facet taki wątek zakłada... Łowca sumów przeistoczył się w doskonale znany nam w Polsce gatunek: polityka-populistę.

@centrogres chcesz to wypuszczaj, chcesz to zabieraj lecz nie obrażaj ludzi postępujących inaczej.

Moim zdaniem wątek do kosza, szkoda aby przez taką bzdurę posypały się bany.
[2013-11-18 22:09]

Dla kolegi Ciechan Wyborny, a dla autora wątku karp po niemiecku.. ewentualnie po żydowsku. Może być kupiony w markecie(wcześniej ubity), żeby sobie rączek krwią nie splamić.

Zamiast kończyć temat, lepiej/mądrzej było go nie zaczynać, ale jak widać co niektórzy jeszcze do tego etapu wędkarskiej świadomości nie dorośli. Miałem wrażenie, że tylko młodsi użytkownicy szukają taniej popularności i podejmują żenujące próby zwrócenia na siebie uwagi.


@Iras, kto zaczął sadzić się do kogo? Autor do Ciebie? Sam wiesz najlepiej. Skończ robić bezsensowny ferment. [2013-11-18 22:24]