Nie przesadzajmy przenęcanie łowisk

/ 30 odpowiedzi
JKarp


Jak to widzę w super prosty sposób. Ryby są głupie, więc trzymają się tam gdzie mają jedzenia pod dostatkiem. Jak ktoś pierdyknie do wody 30 kg zanęty to te ryby będą tam siedzieć. I nie koniecznie muszą się dać złapać, ale tam będą dopóki wszystkiego nie wyżrą.

I teraz wyobraźcie sobie sytuację. Wędkarz 1 siedzi nad wodą z robakami nakopanymi na łące i 1 kg zanęty. Dozuje tą zanętę w sposób oszczędny żeby starczyło na dłużej. Nie dodaje pinek czy ochotki bo to kosztuje. A przecież skoro już zapłacił 200 pln za kartę to jak jeszcze by wydał kasę na zanętę i jej składniki to już mu się to w ogóle nie zwróci.

Wędkarz 2 przyjeżdża nad łowisko, wyjmuje 30 kg zanęty kulki, pellet, atraktory boostery i inne. Na oko jakieś 500 pln w samym jedzeniu. Rozrabia to, wwozi do wody. Niestety jest amatorem, a dużo czytał, oglądał filmy. Robi proste błędy, zły przypon, za późne zacięcie, nie ten smak przynęty do zanęty. Łapie parę sztuk, wypuszcza je i jedzie do domu zadowolony z wyników.

A co ryby? Ryby siedzą tam gdzie mają dużo pożywienia. Czyli nie tam gdzie jest 100 gram tylko tam gdzie jest 30kg.

I teraz sobie sami wyobraźcie który wędkarz co napisze na forum...


Pozdrawiam niszczycieli fauny i flory. Pozdrawiam uczestników wielkiego spisku, mającego na celu ograbienie Bogu ducha winnych wędkarzy i zamienienie wszystkich Polskich jezior w bulgoczące biomasy.

Cześć30KG zanęty tzn pelletów, kulek itp - 500zł he he. 15kg x 60zł= 900zł. 15 x 25zł = 375zł. Razem daje to 1275zł.
A kto zatargałby mi to wszystko czyli 30kg nad wodę, w jaki sposób to przewieźć, czym?A reszta sprzętu? Myślisz, że ja nie mam co nosić i wozić?Kogo stać na wywalenie takiej kasy? Jak masz pisać takie cuda to lepiej idź na ryby.JK (2012/08/21 08:05)

JKarp


Witam w tym wpisie opiszę Wam sprawę która mnie denerwuję mianowicie przenęcanie łowisk.

Często macie tak że jesteście nad wodą, piękna pogoda nie za gorąco nie za zimno ale ryby nie chcą brać? Często jest to wina nas samych nas wędkarzy. Sam byłem świadkiem jak dosłownie nęcono wiadrami . Ryby się przejadają a późniejszym efektem jest brak brań . Moim zdaniem na niektórych łowiskach powinien być zakaz nęcenia albo jakieś ograniczenia np. 1kg, no ale cóż nie moja w tym już głowa.


CześćTy to masz na pewno często bo od maja ;-)
Ryby nie zawsze żerują pomimo wydawałoby się odpowiednich warunków pogodowych.
Jest to często wina wędkarzy bo nie umieją dobrać sprzętu na aktualne warunki panujące na łowisku. JK (2012/08/21 08:11)

stuart


Na ryby wybieram sie bynajmniej kilka razy w tygodniu ...chodziło mi szczególnie o jedno łowisko w moim powiecie czyli" Uciechów" (2012/08/23 14:39)

wobler 1995


Najlepszy sprzęt wędkarski zapraszam , 25% rabatu ! 
SERDECZNIE ZAPRASZAM ! http://daa.pl/3a3qKoleś przestań wrzucać te lipne linki. Robisz to w każdym poście. Masz w tym jakiś cel ??????? 
(2012/08/23 16:43)