Zaloguj się do konta

Nie mogę złożyć wędki :(

utworzono: 2012/04/25 20:22
okonilowca

Witam. Mam problem z batem 6m... byłem dzisiaj na rybach i jak rozkładałem wędkę musiałem za mocno pociągnąć jeden segment i gdy chciałem go złożyć to nie idzie :( Próbowałem pomoczyć mydłem w płynie żeby puściło, olejem i nic nie dało :/ Miał ktoś podobny problem? Jak to dziadostwo złożyć? Pomóżcie...
[2012-04-25 20:22]

Fix

WD40 mi pomogło  [2012-04-25 20:33]

kasznka23

ktury element ci sie zacioł
[2012-04-25 20:37]

masz powietrze sprężone, lub gaz do zapalniczki? Spryskaj tak by na maksa schłodzić oba elementy i wtedy spróbuj. [2012-04-25 20:44]

Iras1975

Jest brutalny sposób, ale skuteczny. Ustaw wędzisko pionowo tak żeby dolnik stabilnie opierał się o podłogę, przytrzymaj stopami, chwyć zakleszczony element unieś do góry i energicznie walnij w dół. Nie rób tego jednak ze szczytówką i przy wędkach z przelotkami.

Z grubszymi elementami zawsze wychodzi.

[2012-04-25 20:53]

Jest brutalny sposób, ale skuteczny. Ustaw wędzisko pionowo tak żeby dolnik stabilnie opierał się o podłogę, przytrzymaj stopami, chwyć zakleszczony element unieś do góry i energicznie walnij w dół. Nie rób tego jednak ze szczytówką i przy wędkach z przelotkami.

O ile to te grubsze elementy, powinno też zadziałać :)

[2012-04-25 21:12]

mauy1985

O ile to te grubsze elementy, powinno też zadziałać :)

tez kiedyś tak mi sie zakleszczyło....waliłem do oporu i udało sie... złamać wedke :/

[2012-04-25 21:47]

krzychu64

Na składania trzeba teflon stosować by się nie zakleszczały.
Co do składania zakleszczonego bata opisałem sprawdzony sposób na priv.
Walenie kijem o podłoże i trzaskanie jest NIEDOPUSZCZALNE
[2012-04-25 21:48]

Iras1975

"tez kiedyś tak mi sie zakleszczyło....waliłem do oporu i udało sie... złamać wedke :/"

Coś musiałeś krzywo trzymać.

[2012-04-25 21:58]

comtrol

Kolega ma rację!! - Smarować teflonen - jest taki środek w aerozolu Algoflon 64 (oczywiście może być inny) - właściwie do wszystkiego - przy okazji nie ma zapachu i nie brudzi. Ja nim smaruję nawet zamki błyskawiczne w torebkach mojej żony!!. Przy odkleszczeniu może pomóc owinięcie składania namoczoną w gotujacej wodzie gorącą ścierką (przez ocieplone  rękawice z gumy - do prac zimowych). Grubszy segment powinien rozgrzać się szybciej i nieco rozlużnić uścisk. Ostrożnie z WD i podobnymi środkami bo mogą reagować z lakierami, opisami, uszczelnieniami itp. Już lepiej olej silikonowy lub zwykły jadalny. Może być też olej wazelinowy do maszun szwalniczych lub czasem dołączany do kołowrotków. Czyli nasmarować - nagrzać - i spróbować złożyć - powodzenia jc [2012-04-25 23:44]

mauy1985

iras1975... po kilku piwkach cały byłem krzywy hehe :) [2012-04-26 00:04]

Iras1975

iras1975... po kilku piwkach cały byłem krzywy hehe :)

Aaa.. to co innego.:) Jesteś w pełni usprawiedliwiony.;)

[2012-04-26 06:39]

krzychu64

No tak. Jak wędka złożona to koledze inni forumowicze już nie potrzebni.

Nawet się nie pofatyguje dać znać, czy skorzystał z naszej pomocy.
[2012-04-27 14:19]

Stosuje się różne sposoby : świeczka , olej mineralny , smar w spray'u z teflonem (  osobiście używam tylko tego środka ) , WD40 , Penetrol ( o ile nie ma ku temu przeciwwskazań )  .... Nigdy nie wali się wędką o podłogę . Nie należy słuchać rad tych , którzy wędkują tylko w Internecie.  Złowią beczkę piwa w grze XXX Coś tam Fishing a w najlepszym przypadku parę karpi w miejskiej sadzawce  i zadowoleni ,że bawią się w "rybaczenie ". Wszelkie stukanie , walenie , siłowe techniki mogą prowadzić tylko do awarii sprzętu . Chyba ,że jest to jakiś bułgarski łup o wadze 0,5 kg - gdzie ścianki blanku mają grubość dobrej wędki sumowej.
[2012-04-27 16:35]

maciek2544

WD40 , lub porządnie namocz wędkę np. w wannie i spróbuj złożyć. [2012-04-27 17:53]