Nie mogę złożyć wędki :(

/ 14 odpowiedzi
Witam. Mam problem z batem 6m... byłem dzisiaj na rybach i jak rozkładałem wędkę musiałem za mocno pociągnąć jeden segment i gdy chciałem go złożyć to nie idzie :( Próbowałem pomoczyć mydłem w płynie żeby puściło, olejem i nic nie dało :/ Miał ktoś podobny problem? Jak to dziadostwo złożyć? Pomóżcie...
Fix


WD40 mi pomogło  (2012/04/25 20:33)

kasznka23


ktury element ci sie zacioł (2012/04/25 20:37)

u?ytkownik90486


masz powietrze sprężone, lub gaz do zapalniczki? Spryskaj tak by na maksa schłodzić oba elementy i wtedy spróbuj. (2012/04/25 20:44)

Iras1975


Jest brutalny sposób, ale skuteczny. Ustaw wędzisko pionowo tak żeby dolnik stabilnie opierał się o podłogę, przytrzymaj stopami, chwyć zakleszczony element unieś do góry i energicznie walnij w dół. Nie rób tego jednak ze szczytówką i przy wędkach z przelotkami.

Z grubszymi elementami zawsze wychodzi.

(2012/04/25 20:53)

u?ytkownik90486


Jest brutalny sposób, ale skuteczny. Ustaw wędzisko pionowo tak żeby dolnik stabilnie opierał się o podłogę, przytrzymaj stopami, chwyć zakleszczony element unieś do góry i energicznie walnij w dół. Nie rób tego jednak ze szczytówką i przy wędkach z przelotkami.

Z grubszymi elementami zawsze wychodzi.

O ile to te grubsze elementy, powinno też zadziałać :)



(2012/04/25 21:12)

mauy1985


Jest brutalny sposób, ale skuteczny. Ustaw wędzisko pionowo tak żeby dolnik stabilnie opierał się o podłogę, przytrzymaj stopami, chwyć zakleszczony element unieś do góry i energicznie walnij w dół. Nie rób tego jednak ze szczytówką i przy wędkach z przelotkami.

Z grubszymi elementami zawsze wychodzi.

O ile to te grubsze elementy, powinno też zadziałać :)

tez kiedyś tak mi sie zakleszczyło....waliłem do oporu i udało sie... złamać wedke :/

(2012/04/25 21:47)

krzychu64


Na składania trzeba teflon stosować by się nie zakleszczały.
Co do składania zakleszczonego bata opisałem sprawdzony sposób na priv.
Walenie kijem o podłoże i trzaskanie jest NIEDOPUSZCZALNE
(2012/04/25 21:48)

Iras1975


"tez kiedyś tak mi sie zakleszczyło....waliłem do oporu i udało sie... złamać wedke :/"

Coś musiałeś krzywo trzymać.

(2012/04/25 21:58)

comtrol


Kolega ma rację!! - Smarować teflonen - jest taki środek w aerozolu Algoflon 64 (oczywiście może być inny) - właściwie do wszystkiego - przy okazji nie ma zapachu i nie brudzi. Ja nim smaruję nawet zamki błyskawiczne w torebkach mojej żony!!. Przy odkleszczeniu może pomóc owinięcie składania namoczoną w gotujacej wodzie gorącą ścierką (przez ocieplone  rękawice z gumy - do prac zimowych). Grubszy segment powinien rozgrzać się szybciej i nieco rozlużnić uścisk. Ostrożnie z WD i podobnymi środkami bo mogą reagować z lakierami, opisami, uszczelnieniami itp. Już lepiej olej silikonowy lub zwykły jadalny. Może być też olej wazelinowy do maszun szwalniczych lub czasem dołączany do kołowrotków. Czyli nasmarować - nagrzać - i spróbować złożyć - powodzenia jc (2012/04/25 23:44)

mauy1985


iras1975... po kilku piwkach cały byłem krzywy hehe :) (2012/04/26 00:04)

Iras1975


iras1975... po kilku piwkach cały byłem krzywy hehe :)


Aaa.. to co innego.:) Jesteś w pełni usprawiedliwiony.;)

 

(2012/04/26 06:39)

krzychu64


No tak. Jak wędka złożona to koledze inni forumowicze już nie potrzebni.

Nawet się nie pofatyguje dać znać, czy skorzystał z naszej pomocy. (2012/04/27 14:19)

u?ytkownik113041


Stosuje się różne sposoby : świeczka , olej mineralny , smar w spray'u z teflonem (  osobiście używam tylko tego środka ) , WD40 , Penetrol ( o ile nie ma ku temu przeciwwskazań )  .... Nigdy nie wali się wędką o podłogę . Nie należy słuchać rad tych , którzy wędkują tylko w Internecie.  Złowią beczkę piwa w grze XXX Coś tam Fishing a w najlepszym przypadku parę karpi w miejskiej sadzawce  i zadowoleni ,że bawią się w "rybaczenie ". Wszelkie stukanie , walenie , siłowe techniki mogą prowadzić tylko do awarii sprzętu . Chyba ,że jest to jakiś bułgarski łup o wadze 0,5 kg - gdzie ścianki blanku mają grubość dobrej wędki sumowej.
(2012/04/27 16:35)

maciek2544


WD40 , lub porządnie namocz wędkę np. w wannie i spróbuj złożyć. (2012/04/27 17:53)