Nie mogę zaciąć dużego leszcza

/ 45 odpowiedzi
Witam,mama taki problem otóż łowie metodą gruntową na stawie w którym leszcze dobrze biorą na białego robaka,łowie na styropianową bąbkę podwieszaną na żyłce.Gdy widzę że sygnalizator idzie w górę to zacinam i tu rodzi się mój problem z zacięciem.Małe sztuki po 30-35 cm zacinają się bez problemu ale gdy weźmie większy to po zacięciu przez chwile czuje rybę na wędce i nagle się spina.Używam haczyk nr.10 Gamakatsu a przynęta to 2-3 białe i zawsze wystawiam grot haka na zewnątrz.Za pomoc dziękuje i pozdrawiam.
bednar14

A jakiego modelu haczyków używasz? (2012/08/27 23:59)

spinningista1

Spróbuj użyć innego modelu haczyka lub mocno zniżyć pingponga (2012/08/28 09:28)

halski021

Może zacinasz za mocno?Spróbuj bez zacięcia.Jak widzisz branie,bierzesz kija do ręki i jak wędka zaczyna się wyginać powoli ściągaj.Ja tak wędkuję,uważam że jest to skuteczny sposób.Nauczył mnie tego kolega wiele lat temu.Jeżeli to nie poskutkuje,to próbuj inaczej,na pewno znajdziesz sposób na to jak postępować:) (2012/08/28 09:42)

michalmroczek1988

zaloz wiekszy haczyk np 8 napewno poskutkuje ja lowie na 6 ale i przynet uzywam wiekszych np. rosowke (2012/08/28 10:07)

MlodyLin15

zaloz wiekszy haczyk np 8 napewno poskutkuje ja lowie na 6 ale i przynet uzywam wiekszych np. rosowke

Zmiana chaczyka na większy naprawdę powinna pomóc, ale może spróbuj trochę twardszego lub bardziej miekkiego chaka musisz próbowac (2012/08/28 10:50)

Roger 1

Witam.
Hak 8 jak poprzednicy piszą, będzie ok. I jasna sprawa nie zacinac zbyt mocno, tylko szybciej podnieść wędkę i sciągać.

Pozdrawiam i powodzenia

(2012/08/28 11:43)

Bernard51

Jeżeli Ci sie marzy duży leszcz to zalóż hak 1-2 i na niego robaki kompostowe 5-7 i czekaj na branie ( na lowisku na którym przytgotowales do polowu leszcza) ?? (2012/08/28 12:01)

adrianek19921

dziwne,bo duży leszcz teoretycznie powinien być twój;) ja łowię na hak nr 4-6 i są dobre:) (2012/08/28 12:04)

adrianek19921

dziwne,bo duży leszcz teoretycznie powinien być twój;) ja łowię na hak nr 4-6 i są dobre:) (2012/08/28 12:04)

Kiler1906

no właśnie haczyk haczyk i jeszcze raz haczyk zmień na większy i spróbuj wtedy ;]
powinno to pomóż (2012/08/28 12:31)

krychu26

Kolego, ja tak miałem, jak łowiłem na rosówki, lecz łowiłem karpie metodą spławikową. Cały spławik szedł w dół, ja zacinałem, a tu ani rosówki ani ryby ( też chwilę czułem opór). Okazało się, że ryba ciągnęła za robaka a nie za całość, i dlatego moje zacięcia były puste. Być może w twoim przypadku duże leszcze (małe są nieostrożne i łapią wszystko) ciągną za robaki a nie za całość tj. za robaki z hakiem. Możesz to rozwiązać stosując inną przynętę, ja zmieniłem na kukurydzę. Lecz jeśli u ciebie biorą tylko na białe, to możesz spróbować zaromatyzować inną przynętę zapachem białego robaka. 

Pozdrawiam!

(2012/08/28 12:49)

Artur18181

20-30cm leszcza to ja łowie na hak nr 8!
Zmień na hak nr 6-8 i jak masz branie a sygnalizator idzie do góry i od razu opada to nie zacinaj(ryba bierze i najprawdopodobniej wypluwa lub wylatuje jej z gęby przynęta) (2012/08/28 13:09)

1piter11

stosuj klipsa na włosie i metodę samozacięcia pprzy takim rozwiązaniu leszcz zasysa najpierw klips na który założsz do kilkunastu robaków a potem HAK , zacięcie 100% murowane sam na to łowię i mam skuteczność murowaną
http://allegro.pl/tandem-baits-klips-do-bialych-robakow-rozm-m-10s-i2577260689.html
masz 3 rozmiary kup sobie każdy z nich i kombinuj
Witam zawszę się interesowałem tymi klipsami ale powiedz mi jak to jest na feedera jak masz normalny koszyczek i długi przypon może próbowałeś. Jak tak to napisz czy to działa i bardziej chodzi mi o rzeki. Z góry dziękuję i pozdrawiam:))
(2012/08/28 13:44)

użytkownik103891

klipsy stosuję na zestwach samo zacinających na leszcza na jeziorze wiązanie metodą węzeł bez węzła ale myślę że na rzece też się sprawdzi musisz tylko dać trochę luzu na żyłce żeby ryba dobrze zassała białe na klipsie + HAK wtedy powinna też się zaciąć a ty jej poprawisz jak zauważysz branie na szczytówce ;--))))  (2012/08/28 20:36)

JKarp

klipsy stosuję na zestwach samo zacinających na leszcza na jeziorze wiązanie metodą węzeł bez węzła ale myślę że na rzece też się sprawdzi musisz tylko dać trochę luzu na żyłce żeby ryba dobrze zassała białe na klipsie + HAK wtedy powinna też się zaciąć a ty jej poprawisz jak zauważysz branie na szczytówce ;--)))) 

CześćJarek jak dasz na rzece ( nurt jak czasem patrzyłem bardzo duży ) ten luz? Każdy luz żyłki zabiera prąd rzeki.Na rzece trzeba też uważać żeby Magot Klips nie wpadł w ruch śmiegiełkowy w nurcie ( trzy robaki białe prawie zawsze powodują skręcenie przyponu ).JK (2012/08/28 21:40)

użytkownik103891

TO OBEJRZYJ SOBIE JOHNA WILSONA JAK NA MIELONKĘ NA WŁOSIE ŁOWIŁ BRZANY , NIE KOMBINUJ JUŻ Z GÓRY I NIE ZAKŁADAJ CZARNYCH SCENARIUSZY BO TO PROWADZI DO PARANOI 
LUZ MOŻNA DAĆ NA FEEDERZE ZALEŻY JAKI JEST NURT I GDZIE BĘDZIE ŁOWIŁ NIE WSZĘDZIE ŁOWI SIĘ LESZZCZE NA BARDZO MOCNYM UCIĄGU , NAWET JEŻELI TO UWAŻAM ŻE KLIPS BĘDZIE DOBRY MOŻNA SPRÓBOWAĆ I JAK DOBRZE ZAWIĄŻE PRZYPON TO NIC NIE BĘDZIE 
ŚMIGIEŁKOWAĆ ;-)))) PRZEZ TE KOMBINACJE Z TYMI KARPIAMI SZUKASZ DZIURY W CAŁYM NA KAŻDYM KROKU 
POZDR   (2012/08/28 22:02)

1piter11

klipsy stosuję na zestwach samo zacinających na leszcza na jeziorze wiązanie metodą węzeł bez węzła ale myślę że na rzece też się sprawdzi musisz tylko dać trochę luzu na żyłce żeby ryba dobrze zassała białe na klipsie + HAK wtedy powinna też się zaciąć a ty jej poprawisz jak zauważysz branie na szczytówce ;--)))) 

CześćJarek jak dasz na rzece ( nurt jak czasem patrzyłem bardzo duży ) ten luz? Każdy luz żyłki zabiera prąd rzeki.Na rzece trzeba też uważać żeby Magot Klips nie wpadł w ruch śmiegiełkowy w nurcie ( trzy robaki białe prawie zawsze powodują skręcenie przyponu ).JKDzięki panowie za odpowiedź bo każda jest dla mnie cenna ale myślę że jak spróbuję to dowiem się więcej a o wynikach dam znać:))A pytałem dla tego bo tam gdzie łowię na rzece Warcie miałem okazję złapać pięknego karpia a że moją ulubioną metodą jest feeder to staram się go tak dostroić żeby mieć więcej takich ryb na wędce.
(2012/08/28 22:08)

1piter11

TO OBEJRZYJ SOBIE JOHNA WILSONA JAK NA MIELONKĘ NA WŁOSIE ŁOWIŁ BRZANY , NIE KOMBINUJ JUŻ Z GÓRY I NIE ZAKŁADAJ CZARNYCH SCENARIUSZY BO TO PROWADZI DO PARANOI 
LUZ MOŻNA DAĆ NA FEEDERZE ZALEŻY JAKI JEST NURT I GDZIE BĘDZIE ŁOWIŁ NIE WSZĘDZIE ŁOWI SIĘ LESZZCZE NA BARDZO MOCNYM UCIĄGU , NAWET JEŻELI TO UWAŻAM ŻE KLIPS BĘDZIE DOBRY MOŻNA SPRÓBOWAĆ I JAK DOBRZE ZAWIĄŻE PRZYPON TO NIC NIE BĘDZIE 
ŚMIGIEŁKOWAĆ ;-)))) PRZEZ TE KOMBINACJE Z TYMI KARPIAMI SZUKASZ DZIURY W CAŁYM NA KAŻDYM KROKU 
POZDR  Nie ma co się denerwować też widziałem jak łowią na rzece na włos ale niestety na filmikach ale uważam że to jest dobry kierunek i można z tym wiele zdziałać i dzięki że jest ktoś kto to popiera pozdrawiam
(2012/08/28 22:16)

JKarp

POZDR  

CześćJa nie kombinuje - ja dużo łowię :-) Oglądam mało filmów a dużo łowię. Nie wyskakuj tu z mielonką i brzanami bo skaczesz jak motyl z kwiatka na kwiatek zmieniając tematy. Jak dasz ten luz? Opisz mi to - bo ja wiem, że nawet najmniejszy prąd wody naciąga ( wyostrza ) żyłkę. Co zatrzyma napór wody? Tak - jak jeszcze nie widziałeś jak trzy białe robaki w nurcie lub przy ściąganiu zestawu nie kręcą się jak śmigła skręcając przypon to spróbuj. Załóż trzy białe w poprzek na haczyk i sprawdź a dopiero potem mów.I nie krzycz bo to nieobyczajne tak krzyczeć.JK (2012/08/28 22:42)

użytkownik103891

na feedera łapałem wiele leszczy nawet około 3 kg na białe nic mi nie śmigiełkowało trzeba zawiązać dobry zestaw ja łapałem an paternoster i dostosowac do miejsca a Ty już widzisz same przeszkody  (2012/08/28 22:46)

danon1973

Co do śmigiełkowania białych robaków, to się zgodzę z JKarp. Mi też nie raz się zdarzało, że jak miałem na haczyku 2-3 białe to śmigiełkowały jak ściągałem zestaw i wyciągałem z wody. Można temu trochę zapobiec, zakładając dwa białe odwrotnie... tzn jednego z "dupkę" drugiego za "pyszczek" ;). (2012/08/28 23:45)

JOPEK1971

Duży leszcz bierze zdecydowanie,na pewno się uwiesi. (2012/08/29 01:16)

getka

oim zdaniem winien jest haczyk załóż większy spokojnie leszcz sie ich nie obawia ja łowiłem leszcze na zestawy sumowe z pijawką na haku i w głowę zachodziłem jak sie zacinały na tak wielkie haki. (2012/08/29 07:33)

użytkownik103891

bo zestaw feederowy z białymi czy to z kukurydzą trzeba umieć zwijać a nie kręcić jak młynkiem do kawy . Ja jak sciągam zestaw feederowy to spokojnie podnoszę zestaw z dna kij wysoko do góry i ściągm żyłkę poprzez unoszenie kija pionowo do góry wtedy zwijam żyłkę opuszczając kij w kierudnku wody i znowu unoszę kij do góry pionowo ziwjam opuszczając i nic nie ŚMIGEIŁKUJE hahahaha w podobny sposób ściagał zestaw karpiowy ten koleś na filmach KORDY można sobie pooglądać , na jeziorze jak źle ściągmy zezstaw feeferowy też może się skręcać dlatego nie kręcimy kołowrtkiem jak opętani tylko spokojnie jak mówiłem
pozdr 
Janusz widać że z praktyką masz mało do czynienia , więcej u Ciebie filozofii i teorii   (2012/08/29 08:11)