Nie mandat, lecz wyrok.

/ 111 odpowiedzi / 3 zdjęć

Tytuł z Wiadomości   Wędkarskich ,aż skóra cierpnie.

Znowu bubel prawny, tak samo jak w     poprzednich zapisach innej ustawy dotyczy uwzględnienia  podrywki.Nasi ustawodawcy lubią poprawiać swe  nie przemyślane zapisy,a zatwierdzający zapomnieli sprawdzić co podpisują .I tak to wszystko zapłaci podatnik.

Dziś ,zmiana np. kamizelki a w niej pozostawione  zezwolenia i w razie kontroli przez  PSR już mamy wyrok sądowy pewny.Jak zakładach pracy tyle razy się  byśmy mylili ,to  szef już by powiedział  dowidzenia.

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

MYSZKA86


Witam, własnie 3 tygodnnie temu zostałem ofiarą tego beznadziejnego przepisu, w czrnowie nad narwia zostałem skontrolowany przez policje i zabrano mi wedke z kołowrotkiem warta jakies 700 zł naszczescie chwile wczesniej zwinolem drugoa wedke. W momencie kontroli łowiłem na jeda i normalnie sprawa przesłuchanie konfiskata, nastepny przykład na bezmyslnosc i brak wykształcenia naszych ustawodawców to chore i beznadziejne czekam teraz na wyrok sądu a ze sprzętem moge sie najprawdopodobniej porzegnać.
Jeśli ktś coś wie więcej na ten temat to proszę o jakiś znak.
Pozdrawiam. (2011/04/26 14:20)

JaroDaw


Trochę chaotycznie napisaliście i trzeba się domyślać o co Wam chodzi. Kolega @Szprot coś o nowym przepisie ( czyżby chodziło o ustawę z zeszłego roku ?)Kolega @Myszka86 za coś ukarany, ale za co ?  (2011/04/26 14:39)

Jędrula


Trochę chaotycznie napisaliście i trzeba się domyślać o co Wam chodzi.  Kolega @Szprot coś o nowym przepisie ( czyżby chodziło o ustawę z zeszłego roku ?) Kolega @Myszka86 za coś ukarany, ale za co ?                                                Trochę ? :)                
(2011/04/26 14:44)

JaroDaw


Trochę chaotycznie napisaliście i trzeba się domyślać o co Wam chodzi.  Kolega @Szprot coś o nowym przepisie ( czyżby chodziło o ustawę z zeszłego roku ?) Kolega @Myszka86 za coś ukarany, ale za co ?                                                Trochę ? :)                
Ostatnio to forum robi się detektywistyczne .  ;))))

(2011/04/26 14:53)

Mianko


Przeczytałem to z 5 razy i nadal nie wiem o co chodzi. Tragiczna składnia wyrazów zdezorientuję człowieka przy czytaniu tego.
Weźcie ze 2 spokojne oddechy a potem piszcie powoli bez nerwów, na pewno porozmawiamy o tym problemie jaki chciałeś opisać Panie autorze tematu. (2011/04/26 15:54)

MYSZKA86


Podczas kontroli nie miałem przy sobie dokumentów- konfiskata sprzętu, sprawa śadowa w sądzie grodzkim itp...
art. 27 ust.1 pkt.2 a i b ustawy o rybactwie śródlądowym.
Nie ma tam mowy o czymś takim za brak uprawnień podczas kontroli, i wątpie ze to jest ustawa z zeszłego roku, bo teraz też jest artykuł w WW na ten temat. (2011/04/26 17:15)

u?ytkownik57785


Podczas kontroli nie miałem przy sobie dokumentów- konfiskata sprzętu, sprawa śadowa w sądzie grodzkim itp...
art. 27 ust.1 pkt.2 a i b ustawy o rybactwie śródlądowym.

Nie ma tam mowy o czymś takim za brak uprawnień podczas kontroli, i wątpie ze to jest ustawa z zeszłego roku, bo teraz też jest artykuł w WW na ten temat.No tak. I co? Nie miałeś dokumentów, więc nie byłeś uprawnionym do wędkowania, czyli kłusowałeś. Kłusowałeś, więc do wyjaśnienia sprzęt został zabezpieczony i sprawa skierowana została do rozpatrzenia przez Sąd, bo zapewne odmówiłeś przyjęcia mandatu karnego. No i co w tym dziwnego?

(2011/04/26 17:23)

MYSZKA86


Nie ma już mandatów jest pdrazu sprawa  w sądzie i konfiskata sprzętu. (2011/04/26 17:35)

MYSZKA86


Nie ma już mandatów jest odrazu sprawa  w sądzie grodzkim  i konfiskata sprzętu.
(2011/04/26 17:39)

u?ytkownik57785


Nie ma już mandatów jest odrazu sprawa  w sądzie grodzkim  i konfiskata sprzętu.
A skąd taka teza? Nie słyszałem o zmianie prawa w tej kwestii, a staram się być z tym na bieżąco.

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego informuje, iż w dniu 27 listopada 2010 r. zaczyna obowiązywać nowa Ustawa o Rybactwie Śródlądowym.1. Ustawa jest bardziej restrykcyjna niż poprzednia.

2. Ustawa wprowadza nowy dokument uprawniający do amatorskiego połowu ryb

- ZEZWOLENIE NA AMATORSKI POŁÓW RYB-

3.Ustawa wprowadza regulacje prawne umożliwiające nakładanie mandatów karnych za wykroczenia ustawowe oraz te zawarte w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb a w szczególności;

• za brak przy sobie dokumentów wędkarskich.....

...........


Zgodnie z obowiązującym prawem gdy osoba łowiąca ryby niezgodnie z przepisami odmówi przyjęcia mandatu Państwowa Straż Rybacka i inne uprawnione organy są zobowiązane do zatrzymania sprzętu służącego do połowu ryb oraz dokumentów wędkarskich i skierowania sprawy do Sądu.

Sąd uznając winę obowiązkowo orzeka; przepadek sprzętu, zatrzymanie dokumentów na co najmniej rok oraz kary dodatkowe w postaci grzywny i nawiązki w wysokości od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb. W razie ukarania Sąd orzeka o podaniu orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości, na koszt ukaranego.
(2011/04/26 17:48)

piterku


Witam panowie proponuję przeczytać artukuł na stronach PZW pod tytułem Nakładanie mandatów przez strażników P.S.R. , na tej samej  stronie zamieszczony jest równiez  plik PDF od Minirtra Rolnictwa i Rozwoju Wsi kierowany Komendantów Państwowej Strazy Rybackiej , który to dosyć szczegółowo opisuje postępowanie Strazników PSR.  (2011/04/26 19:47)

MYSZKA86


Proponuje też przeczytać artykuł w nowych WW oraz ustawę
Art. 27a. 1. Kto:
1) (skreślony),
2) dokonuje połowu ryb bez upoważnienia, o którym mowa w art. 5,
3) narusza zakazy określone w art. 8 ust. 1 pkt 1-10 i ust. 2, z zastrzeżeniem art. 27 ust. 1 pkt 2,
4) narusza zakazy określone w art. 10 ust. 1, art 14 ust. 2 oraz art. 19 ust. 1
- podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W razie skazania za przestępstwa określone w ust. 1 orzeka się:
1) nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego uprawnionego do rybactwa w wysokości określonej przez sąd,
2) przepadek narzędzi lub innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa, a także przedmiotów pochodzących bezpośrednio lub pośrednio z przestępstwa.
3. Orzeczenie o przepadku , o którym mowa w ust. 2 pkt 2, może dotyczyć również przedmiotów nie stanowiących własności sprawcy.

Podczas braku dokumentów przy kontroli policja przedstawia właśnie takie zarzuty.
JESZCZE RAZ POWTARZAM, ZE JESTEM OFIARĄ TEJ USTAWY. (2011/04/26 20:27)

u?ytkownik57785


.....Policja i PSR...... Jesteś ofiarą swojej sklerozy, a nie ustawy. Następnym razem nie zapomnisz zabrać dokumentów uprawniających do wędkarstwa. Za błędy się płaci. Dura lex, sed lex..... (2011/04/26 20:41)

zibik33


Jestem ciekawy jak sąd do tego podejdzie . jestem za egzekwowaniem prawa , ale czy nikomu nie zdarzyło się np jechać samochodem bez dokumentów , bo np zostały w innej kurtce . Jezeli w w/w przypadku wszystko było opłacone to bym był za oddaniem sprzętu , ewentualnie zapłaceniem drobnego " gapowatego" . Szkoda że od razu angażowane są do tego sądy i na głupoty idą nasze podatki . Czytając posty od wprowadzenia nowego regulaminu mówiłem sobie , że wpisywanie daty łowienia przy wejściu na łowisko to nic wielkiego i nie ma o co kruszyć kopii , ale po tym jak na ostatniej nocce " przymuliło " mnie trochę i przypomnialem sobie o wpisie o 6 rano stwierdziłem , że kontrola i mandać w tym momencie by były trochę przegięciem , zwłaszcza , że wszystkie poprzednie wpisy były na bieżąco . Ryby wypuściłem , łowisko posprzątałem , wpisu nie zrobiłem i 200 na dzień dobry by było . Chyba przepisy jak zwykle nie są dopracowane we wszystkich kwestiach , a szkoda . nadmieniam , że po ostatnich wizytach nad Wisłą 200 zł za śmieci to mało , 500 to by było minimum bo wygląda to tragicznie i w 90 % śmiecą sami wędkarze , np pozbierane 9 puszek po kukurydzy na 2 metrach kwadratowych ;-( . Pozdrawiam . (2011/04/26 20:52)

u?ytkownik57785


Jest to nowość. Niedługo każdy bedzie o tym pamiętał. Nasz naród był, jest i będzie niezdyscyplinowany i jak sie po łapach nie da, to nie będzie nikt się stosował. A co do kar za śmiecenie, to zgadzam się w 1000%.  (2011/04/26 20:57)

Romuald55


Czas najwyższy być odpowiedzialnym za swoje postępowanie.Gdybyś jechał samochodem bez dokumentów odpowiedzialność była by taka sama.Auto na lawetę i na parking do tego mandat lub sąd.Prawo jest prawem i trzeba pamiętać jak się wychodzi z domu co trzeba mieć przy sobie.Bezpowrotnie skończyły się czasy "małej szkodliwości społecznej",relikt demokracji ludowej. (2011/04/26 21:02)

zibik33


Co racja to racja , jak możemy coś ominąć to omijamy ;-) trzeba tylko mieć nadzieję , że  zdrowy rozsadek zwycięży i to po każdej ze stron ! ;-) (2011/04/26 21:07)

zibik33


Romuald55 , nie tak do końca , bo często policja czeka na dostarczenie dokumentów przez kogoś np z rodziny i jeżeli wszystko jest ok to kończy się  na pouczeniu. I właśnie o taką wyrozumiałość mi chodzi , tylko ten jest nieomylny który nic nie robi i nie ma to żadnego związku z brakiem odpowiedzialności . Musimy rozgraniczyć celowe łamanie przepisów prawa a zwykłe roztargnienie . (2011/04/26 21:16)

MYSZKA86


Wiesz, jak zapomne prawa prawa jazdy to dostaje mandat 50 zl, ale samochodu mi nie zabieraj. To jest porostu debilizm usawodawcy. (2011/04/26 21:28)

MYSZKA86


zeby tak wszyscy domniemani stroze prawa bzli zdyscyplionowani, najczesciej sa to najwieksi klusownicy itp.... (2011/04/26 21:33)

hub


Witam.
Wynika z tego ze kazdy wedkarz to potencjalny bandyta  . Samo wypisywanie rejestru jest idiotyzmem w koncu nie kazdy musi umiec pisac.
Czy podczas opacania skladek ktos pyta o umiejetnosc pisania?
Pozdrowinka
Biurokracja znow w modzie (2011/04/26 21:33)

MYSZKA86


jak jade samochodem bez PL to dostaje tzlko mandat, a ubespieszenia nie trzeba teraz ze soba wozic. Nie masz racji i samochodu nie zabieraja (2011/04/26 21:34)

piterku


Widzicie panowie różnica polega na tym że jak kierowaca w trakcie konrtoli nie posiada przy sobie prawa jazdy to Policjant ma mozliwość sprawdzenia czy takowe posiada i wówczas kończy sie 50 zł. i jedziemy dalej. A PSR lub SSR nie ma żadnej możliwosci sprawdzenia w trakcie kontroli czy zapominalski wędkarz faktycznie posiada Kartę Wędkarską. A co do karania za zaśmiecanie na łowiskach to jestem za i nie trzeba koniecznie 200 zł. , smiało można 500zł. gdyż znowelizowany taryfikator mandatowy przewiduje takie rozwiazanie. (2011/04/26 21:50)

zibik33


Zaraz zacznie się  niezdrowa dyskusja , zabierają czy nie zabierają , wstawiają mandaty , czy pouczają itd. Wg mnie to po prostu niedopracowanie prawa i tyle , bardziej ustawowawcy idą na żywioł niż przemyślą wszystko do końca . Bardziej skupiamy sie nad przypadkowym złamaniem przepisów niż nad prawdziwymi problemami - kłusownictwem  , zaśmiecaniem i zatruwaniem naszych łowisk itd. Do tego nasze sądy i zakres kar jest raczej kiepski a prace w celu polepszenia tego stanu ida raczej opornie jak nie w odwrotnym kierunki np likwidacja PSR !!! (2011/04/26 21:52)