Zaloguj się do konta

Nie ma to, jak założyć chodowlę!

utworzono: 2011/04/24 11:38
tomeczekxx5

http://wideowtopa.pl/film/3013/hodowca-szczupakow [2011-04-24 11:38]

anatolo

hehe dobre :D
[2011-04-24 11:53]

zbynio5o

To jest przykład człowieka z wizją. I to jest najważniejsze .

A to że jury zachowało sie jak  buraki, to już inna rzecz :(((

[2011-04-24 12:38]

Woa-VooDoo

Zero szacunku dla człowieka z strony jury.
Zjada go stres a ci jeszcze się  wyśmiewają i żartują.

[2011-04-24 13:01]

jerk

sanim zalorzysz posta naócz sie ortografji - tjo ni bjoli!!!
[2011-04-24 15:39]

Panowie z całym szacunkiem dla Was ale bzdury piszecie, że jury to buraki, że sie z niego nabijali. Sam nie mogłem na niego patrzeć z tego prostego powodu iż koleś nie był w ogóle przygotowany. Co z tego że miał pomysł ale jak nawet nie łyknął grama wiedzy na temat hodowli ryb to jak jury miało go inaczej potraktować? Dla mnie to właśnie ten facet był totalną porażką i nieporozumieniem. Bo jak można występować w telewizji i wypowiadać się na temat o którym nie ma się zielonego pojęcia. [2011-04-24 15:41]

zbynio5o

Twierdzisz Tomas że facet poniósł porażke ?   A ja powiem że przegrał pierwszą bitwe

w dążeniu do celu i swoich mażeń. Niestety tak bywa że ci którzy osiągają w życiu sukces

( 1 % ludzi) najczęściej przegrywają małe bitewki aby potem wygrać wojne . Mnie osobiście

podoba sie wizja tego gościa. Dzięki swojemu uporowi i ryzyku może dopiąć tego,

o czym inni tylko w wygodnym domowym fotelu fantazjują.

Gdybym miał sie z niego naśmiewać, to tylko w tym przypadku gdybym zasiadał  w tym towarzystwie biznesowym.  W innym przypadku nie miał bym odwagi.

Chciałbym zobaczyć twój gasnący uśmiech jak za pare lat zawitasz na super eldorado szczupakowe z kompleksem turystycznym a właściciel przywita Cie :

Dzień Dobry Panu, nazywam sie Piotr Nożownik, jaką forme wypoczynku sobie Pan życzy ?

Ja na biznes tak właśnie patrze. Pozdrawiam.

[2011-04-24 17:45]

Artur z Ketrzyna

Panowie z całym szacunkiem dla Was ale bzdury piszecie, że jury to buraki, że sie z niego nabijali. Sam nie mogłem na niego patrzeć z tego prostego powodu iż koleś nie był w ogóle przygotowany. Co z tego że miał pomysł ale jak nawet nie łyknął grama wiedzy na temat hodowli ryb to jak jury miało go inaczej potraktować? Dla mnie to właśnie ten facet był totalną porażką i nieporozumieniem. Bo jak można występować w telewizji i wypowiadać się na temat o którym nie ma się zielonego pojęcia.

Zgadzam się z kolegą całkowicie. Kolega choć chciał założyć jakąś hodowlę szczupaka to wogóle nic nie wiedział na ten temat. Ni lokalizacji, ni wiedzy, ani kosztorysu. Rzucił wizję i sporą sumkę i za to miał dostać dofinansowanie? To poważna inwestycja i powinien być porządnie przygotowany.

U mnie w Kętrzynie swego czasu likwidowali Cukrownie. Starałem się przejąć odstojniki (zdobyć dofinansowanie) w celu założenia tam hodowli ryb. Było tam z 6 dużych stawów z własnym zasilaniem i odpływem wody z rzeki Guber. Wystarczyło spuścić wodę, oczyścić i pogłębić. Potem zarybić i zagospodarować teren -kładki, smażalnie ryb, i stoiska (wiatki) dla klientów.
Cel to hodowla ryb, udostępnianie dla indywidualnych wędkarzy jak i pod zawody wędkarskie, oraz odsprzedaż części odhodowanych ryb. Gatunki jakie mnie interesowały to szczupak, sandacz, sum, amur, lin, okoń, itp.

Dzięki temu przedsięwzięciu prace zdobyło by parę osób, jak i miasto zyskało by na walorach turystycznych. Ale burmistrz jak i ludzie w urzędzie, oraz sam właściciel pracy mnie zbyli. Szkoda bo żebym miał choć 200 000 zł to by wypalił...

[2011-04-24 18:54]

Jack14

O i to jest (albo raczej była) Artur dobra wizja, a co do kolegi z telewizji no cóż strasznie się "zagotował" i odniasłem wrażenie, że g... wie o chodowli ryb.

Jakie wykopywanie nowych stawów i sprzedawanie urobionej ziemi, zakup koparek, a woda do napełnienia zapewne z kranu (porażka).

Przed występem w telewizji należało się dobrze przygotować. Może dysponować już jakąś konkretną lokalizacją, pozwoleniami, wyliczeniami itp.

Ale cóż niech chłopak się stara.

[2011-04-24 19:12]

Twierdzisz Tomas że facet poniósł porażke ?   A ja powiem że przegrał pierwszą bitwe

w dążeniu do celu i swoich mażeń. Niestety tak bywa że ci którzy osiągają w życiu sukces

( 1 % ludzi) najczęściej przegrywają małe bitewki aby potem wygrać wojne . Mnie osobiście

podoba sie wizja tego gościa. Dzięki swojemu uporowi i ryzyku może dopiąć tego,

o czym inni tylko w wygodnym domowym fotelu fantazjują.

Gdybym miał sie z niego naśmiewać, to tylko w tym przypadku gdybym zasiadał  w tym towarzystwie biznesowym.  W innym przypadku nie miał bym odwagi.

Chciałbym zobaczyć twój gasnący uśmiech jak za pare lat zawitasz na super eldorado szczupakowe z kompleksem turystycznym a właściciel przywita Cie :

Dzień Dobry Panu, nazywam sie Piotr Nożownik, jaką forme wypoczynku sobie Pan życzy ?

Ja na biznes tak właśnie patrze. Pozdrawiam.

Tylko aby chcieć rozkręcić jakikolwiek interes trzeba mieć do tego odpowiednią wiedzę a nie sam pomysł. Nie twierdzę, iż kiedyś mu wypali ten biznes ale w tym programie w ogóle nie był przygotowany. Śmiem twierdzić, że ja w tej chwili mam DUŻO wiekszą wiedzę na temat hodowli ryb niż p. Piotr bo od choćby znam sie całkiem nieźle na ichtiologii a to jest podstawą w tym interesie. Tak czy siak życzę mu powodzenia. Niech tylko zacznie zgodnie ze sztuką od początku czyli wiedzy.

[2011-04-24 19:17]

chomik

O tym jury ,zacytuje tylko zdanie z  filmu,,Młode wilki,,
Tak wygląda chamstwo jak się dorwie do pieniędzy.

[2011-04-24 19:25]

roman76

koledzy powiem tak nabijać się to każdy umie ale samemu coś wymyślić i jeszcze publicznie to mówić to rzadko któremu starczyło by odwagi
[2011-04-24 19:28]

Jack14

I tu się kolego mylisz bo oglądałem kilka odcinków tego programu do którego przychodzą ludzie naprawdę z dobrymi pomysłami i profesjonalnymi wyliczeniami. Oni "Wilki" nie rozdają pieniędzy jak popadnie i komu popadnie tylko wybierają ludzi z pomysłami mającymi szansę powodzenia na naszym lub zagranicznym rynku.

ps

Oni nie rozdają pieniędzy tylko inwestują w interesy które mogą przynieść Im zyski, a pośrednio osobom które przedstawiają swoje pomysły.

[2011-04-24 19:32]

miszczunio

Otoz kupic koparki, potem sprzedac koparki. Otoz sprzedac ziemie z wykopow. Otoz kilogram szczupaka kosztuje 20-30zl. Otoz student bankowosci wypowiadajacy sie w ten sposob i przedstawiajacy tak opracowany plan mogl wzbudzic co najwyzej smiech i wlasnie to osiagnal. Otoz to interes ktory w sprzyjajacych warunkach moze przyniesc jakies zyski za kilka lat. Otoz jak bedzie przyducha albo powodz to ryby pójda na straty. Otoz nikt nie wejdzie z nim w ten interes inwestujac tylko swoja kase i biorac 60% zyskow. Otoz te otoz to hit sezonu.
[2011-04-24 19:37]

bodzinski

Otoz kupic koparki, potem sprzedac koparki. Otoz sprzedac ziemie z wykopow. Otoz kilogram szczupaka kosztuje 20-30zl. Otoz student bankowosci wypowiadajacy sie w ten sposob i przedstawiajacy tak opracowany plan mogl wzbudzic co najwyzej smiech i wlasnie to osiagnal. Otoz to interes ktory w sprzyjajacych warunkach moze przyniesc jakies zyski za kilka lat. Otoz jak bedzie przyducha albo powodz to ryby pójda na straty. Otoz nikt nie wejdzie z nim w ten interes inwestujac tylko swoja kase i biorac 60% zyskow. Otoz te otoz to hit sezonu.

a na hit sezonu będziesz pilotem czy myszką bo ja pilotem :)

[2011-04-24 21:10]

miszczunio

Ja bede pilotem ktory bawi sie myszka :)
[2011-04-25 09:39]

mimi127

Pomysł bardzo dobry , tylko trzeba mieć troche jeszcze pojęcia o rybach i warunkach do hodowli danego gatunku. Zbyli go bo za dużo sie motał, prawdopodobnie trema go zjadła a ''szanowne jurry'' też za wiele nie wiedziało o rybkach. Ale to tylko moje zdanie :) [2011-04-25 11:33]

roman76

Pomysł bardzo dobry , tylko trzeba mieć troche jeszcze pojęcia o rybach i warunkach do hodowli danego gatunku. Zbyli go bo za dużo sie motał, prawdopodobnie trema go zjadła a ''szanowne jurry'' też za wiele nie wiedziało o rybkach. Ale to tylko moje zdanie :)

i moje
[2011-04-25 12:06]

Mateusz997Pila

Pomysł bardzo dobry , tylko trzeba mieć troche jeszcze pojęcia o rybach i warunkach do hodowli danego gatunku. Zbyli go bo za dużo sie motał, prawdopodobnie trema go zjadła a ''szanowne jurry'' też za wiele nie wiedziało o rybkach. Ale to tylko moje zdanie :)

Zgadzam się z tym zdaniem. Miał pomysł, poszedł do programu,  niestety go zjadła trema, ale powinni go normalnie wysłuchać a nie odrazu śmiać sie z niego.
Najlepiej ku..wa wybudować kolejną galerię, albo hipermarket i kupować pangi albo inne sprowadzane ryby z zagranicy, bo u nas przecież już nie ma..
Komediodramat.
[2011-04-25 12:28]

mimi127

Zgadzam się z tym zdaniem. Miał pomysł, poszedł do programu,  niestety go zjadła trema, ale powinni go normalnie wysłuchać a nie odrazu śmiać sie z niego.
Najlepiej ku..wa wybudować kolejną galerię, albo hipermarket i kupować pangi albo inne sprowadzane ryby z zagranicy, bo u nas przecież już nie ma..
Komediodramat.

Dokładnie, niedługo staniemy się "pustynią
" betonową kolebką nowej kultury.

[2011-04-25 12:36]

Jack14

"Mateusz" słuchałeś do końca?

[2011-04-28 16:56]

Otóż chłopak zamiary miał dobre, ale nie do końca przemyślał. Otóż trema go też zjadła żywcem, jak te szczupaki. [2011-04-28 17:15]

Idiotyczny pomysł przedstawiony w mega komiczny sposób.
[2011-04-28 17:33]

Koła na nowo nie wymyślił. Szczupaka nie hoduje się ze względu na jego kanibalizm. A nie dlatego że się go ludzie boja bo jest żarłoczny:):):)
[2011-04-28 17:39]

bodzinski

racja szczupak nie lubi rywali
[2011-04-28 17:58]

Chłopak pomyślał:

- Pójdę, a co! Dadzą mi dwa melony zeta i będę kierownik! A co.

Iść żeby walić debila przed takimi rekinami to trzeba mieć cholerka tak skopany baniak, że to aż musi boleć między palcami stóp. Student.... czego....? Kurczę to nie jest możliwe. Ktoś chyba zrobił tego spota specjalnie. Ja bym się na jego miejscu kazał zakopać, a potem wystrzelić na księżyc. Ale debil! Powiadacie wizjoner?

[2011-04-28 17:58]