Zaloguj się do konta

Nie lubił wędkarzy, więc strzelał do nich

utworzono: 2012/05/27 13:38
jurek


Policja w Lidzbarku Warmińskim zatrzymała 30-letniego szaleńca, który strzelał z wiatrówki do uczestników zawodów wędkarskich. Jedną z osób niegroźnie trafił w nogę.

Jak poinformowała oficer prasowa policji w Lidzbarku Warmińskim Jolanta Wójcik, mężczyzna, który strzelał do wędkarzy był pijany. Badanie wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.






Policjantka dodała, że mężczyzna strzelał z okna swojego mieszkania do uczestników zawodów wędkarskich, które odbywały się przy fosie lidzbarskiego zamku. Zawody te od lat cieszą się ogromną popularnością i bierze w nich udział spora grupa wędkarzy.

- Podczas wczorajszych zawodów nagle wędkarze zauważyli, że nad ich głowami latają pociski, jedna osoba została trafiona w nogawkę. Na szczęście spodnie były grube i nic poważnego trafionemu wędkarzowi się nie stało - dodała Wójcik.

30-latek został zatrzymany. Dzisiaj będą prowadzone z jego udziałem czynności zmierzające do ustalenia szczegółów m.in. tego, ile strzałów oddał w stronę wędkarzy. - Całość postępowanie będzie zmierzała do ustalenia, czy zachowanie mężczyzny mogło spowodować zagrożenia życia i zdrowia innych osób - powiedziała Wójcik.

Policjantka dodała, że zatrzymany 30-latek nie kwestionował, że strzelał z okna swojego mieszkania. Zapewniał jednak policję, że celował nie w wędkarzy, a w wodę.

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Strzelal-do-wedkarzy-Pociski-lataly-nad-glowami,wid,14464458,wiadomosc.html
[2012-05-27 13:38]

Człowiek po alkoholu jest nieobliczalny :(
[2012-05-27 13:49]

jurek

Może też wędkarz , ale nigdy nie wygrał ?
[2012-05-27 13:51]

adamo0

Gościu pewnie po sprawie dostanie roczek w zawiasach i z 5 stówek do zapłaty i dalej będzie będzie kombinować. Dobrze że miał tylko wiatrówkę!  [2012-05-27 14:49]

Sniper64

Cześć wszystkim
Ta..gość strzelał w wodę..:) Co alkohol nie robi z mózgu..Tam do wędkarzy strzelał, a u mnie do mojego kundla!!! I to trzeźwy gość z sąsiedniego podwórka..znam się na broni i znam odgłosy pocisków czy strzałów wydanych z niej..więc kiedy oddał 2 strzał ...szybko gościa namierzyłem i już sobie postrzelał..teraz będzie strzelał oczami w sądzie..za strzelanie do zwierząt i w miejscu publicznym..tak się zastanawiam ilu takich wariatów ma broń w domach? Broń pneumatyczną i nie tylko można tak łatwo kupić czy załatwić...oby była wykorzystana w dobrym celu.
                                                                                                           Pozdrawiam:)
[2012-05-27 14:56]

Pitbul

Marek chyba najlepiej podsumował temat (a z tą bronią to święte słowa)T. [2012-05-27 21:24]

Iras1975

Gość chyba nie lubił ludzi wychodzących z domu? Siedzi zamknięty w 4 ścianach i mu odpier...a.

Słów brak...

[2012-05-27 21:34]

jurek

No masz rację .
[2012-05-28 11:20]

basiasia

Cześć wszystkim
Ta..gość strzelał w wodę..:) Co alkohol nie robi z mózgu..Tam do wędkarzy strzelał, a u mnie do mojego kundla!!! I to trzeźwy gość z sąsiedniego podwórka..znam się na broni i znam odgłosy pocisków czy strzałów wydanych z niej..więc kiedy oddał 2 strzał ...szybko gościa namierzyłem i już sobie postrzelał..teraz będzie strzelał oczami w sądzie..za strzelanie do zwierząt i w miejscu publicznym..tak się zastanawiam ilu takich wariatów ma broń w domach? Broń pneumatyczną i nie tylko można tak łatwo kupić czy załatwić...oby była wykorzystana w dobrym celu.
                                                                                                           Pozdrawiam:)

To może niech Twój piesek załatwia swoje potrzeby na twoim podwórku.
[2012-05-29 20:06]

florentyna

ale koles :P naprawde ma nasrXXX do łba :)
[2012-05-29 20:14]

 może listy Schindlera sie naoglądał ;) [2012-05-29 20:54]

Roxola

"  .... ilu takich wariatów ma broń w domach?"
Też nad tym myślałam. [2012-05-29 23:31]

Jack14

Faktycznie dobrze, że to tylko wiatrówka bo w okolicy mojej miejscowości to jeden myśliwy zastrzelił jakiemuś rolnikowi krowę na polu i później tłumaczył się "myślałem, że strzelam do dzika". Pozostawiam bez komentarza bo oba zwierzęta są do siebie naprawdę bardzo podobne.

Oczywiście to co napisałem to autentyk i dość głośna sprawa, która oczywiście z racji "pozycji" myśliwego szybko została zamknięta.

Ale ludziska mają pomysły.

Znalazłem jakąś starą wzmiankę na ten temat:

http://www.fakt.pl/Mysliwy-ustrzelil-krowe,artykuly,55237,1.html

[2012-05-30 17:25]

Kilka spostrzeżeń na ten temat : w Polsce każdy tępy burak może kupić sobie wiatrówkę i każdy równie tępy burak - może zostać "wędkarzem" tzn kupić kartę wędkarską wedle oka i dalej robić swoje. Tajemnicą poliszynela jest to ,że 3/4 polskich moczykijów to kłusownicy stawiający węciorki i żaki . To fakt taki sam  - jak to ,że 2X2 jest 4 .Daję głowę ,że nawet na tym forum są obecni ONI . Kto ? Kłusownicy łowiący w majestacie prawa na wędki - aby przykryć swój haniebny proceder.Nie będę oceniał nazbyt surowo opisanej sytuacji , istnieją bowiem takie stany i okoliczności , w których to - każdego porządnego wędkarza - nawiedzają mordercze myśli w stylu " Ach, gdybym miał karabin maszynowy " , siaba daba da " . W istocie musiałbym mieć chyba  karabin maszynowy , by wykończyć głodną , polską watahę pseudo- wędkarzy , którzy kartę mają tylko po to , by nie wzbudzać podejrzeń (*wedle oka).
[2012-05-30 19:15]

Kangur1979

Blake.... Amen..... [2012-05-30 20:10]

czarnybrat

"  .... ilu takich wariatów ma broń w domach?"
Też nad tym myślałam.

Wiatrówka to nie broń - a takich wariatów wcale nie jest tak wielu , po prostu media podchwytują temat bo jest nośny. O gościach rzucających w ludzi kamieniami nie napiszą, a przypuszczam że zdarza się to nieporównywalnie częściej (zagrożenie dla zdrowia i życia identyczne). Po prostu trzeba gościa pociągnąć z paragrafu, i mu się odechce. [2012-05-30 20:21]

piotrum

Kilka spostrzeżeń na ten temat : w Polsce każdy tępy burak może kupić sobie wiatrówkę i każdy równie tępy burak - może zostać "wędkarzem" tzn kupić kartę wędkarską wedle oka i dalej robić swoje. Tajemnicą poliszynela jest to ,że 3/4 polskich moczykijów to kłusownicy stawiający węciorki i żaki . To fakt taki sam  - jak to ,że 2X2 jest 4 .Daję głowę ,że nawet na tym forum są obecni ONI . Kto ? Kłusownicy łowiący w majestacie prawa na wędki - aby przykryć swój haniebny proceder.Nie będę oceniał nazbyt surowo opisanej sytuacji , istnieją bowiem takie stany i okoliczności , w których to - każdego porządnego wędkarza - nawiedzają mordercze myśli w stylu " Ach, gdybym miał karabin maszynowy " , siaba daba da " . W istocie musiałbym mieć chyba  karabin maszynowy , by wykończyć głodną , polską watahę pseudo- wędkarzy , którzy kartę mają tylko po to , by nie wzbudzać podejrzeń (*wedle oka).


[2012-05-30 20:55]

piotrum

Nie mierz wszystkiego swoją miarą... Twoje stwierdzenia są przerażające... Ja nie czuję , że jestem w stadzie "zwyrodnialców" itp. ... będąc wędkarzem... A Ty nim jesteś?  [2012-05-30 20:59]

ryboholik89

Cześć wszystkim
Ta..gość strzelał w wodę..:) Co alkohol nie robi z mózgu..Tam do wędkarzy strzelał, a u mnie do mojego kundla!!! I to trzeźwy gość z sąsiedniego podwórka..znam się na broni i znam odgłosy pocisków czy strzałów wydanych z niej..więc kiedy oddał 2 strzał ...szybko gościa namierzyłem i już sobie postrzelał..teraz będzie strzelał oczami w sądzie..za strzelanie do zwierząt i w miejscu publicznym..tak się zastanawiam ilu takich wariatów ma broń w domach? Broń pneumatyczną i nie tylko można tak łatwo kupić czy załatwić...oby była wykorzystana w dobrym celu.
                                                                                                           Pozdrawiam:)

To może niech Twój piesek załatwia swoje potrzeby na twoim podwórku.


Uważaj jak będziesz załatwiała swoje potrzeby poza swoim domem, żeby ktoś tobie d..y nie odstrzelił.

[2012-05-30 21:20]

lynx

Kilka spostrzeżeń na ten temat : w Polsce każdy tępy burak może kupić sobie wiatrówkę i każdy równie tępy burak - może zostać "wędkarzem" tzn kupić kartę wędkarską wedle oka i dalej robić swoje. Tajemnicą poliszynela jest to ,że 3/4 polskich moczykijów to kłusownicy stawiający węciorki i żaki . To fakt taki sam  - jak to ,że 2X2 jest 4 .Daję głowę ,że nawet na tym forum są obecni ONI . Kto ? Kłusownicy łowiący w majestacie prawa na wędki - aby przykryć swój haniebny proceder.Nie będę oceniał nazbyt surowo opisanej sytuacji , istnieją bowiem takie stany i okoliczności , w których to - każdego porządnego wędkarza - nawiedzają mordercze myśli w stylu " Ach, gdybym miał karabin maszynowy " , siaba daba da " . W istocie musiałbym mieć chyba  karabin maszynowy , by wykończyć głodną , polską watahę pseudo- wędkarzy , którzy kartę mają tylko po to , by nie wzbudzać podejrzeń (*wedle oka).

Mr. Carrington wystrzelanie takiej ilosci podłych wędkarzy wymaga amunicji, która jest dość droga. Lepiej pomyśl o tanszym sposobie a skuteczniejszym /bo możesz nie trafić/. Jest nawet przysłowie - Carrington strzela a Pan Bóg kule nosi.
Mnie kiedys uczono strzelać (sic) ale takich ciagotek jak ty nie mam pomimo wielu różnych przypadków, które widziałem na własne oczy.
Myslę, że ktos z nas powinien sie leczyc. Ja czuję się dobrze a u ciebie co mówia lekarze?
[2012-06-07 23:18]

lynx

Jeszcze jedno Mr Carrington. Czy widziałeś co robi pocisk wychodząc z ciała?
[2012-06-07 23:20]