Zaloguj się do konta

NIE KUPOWAĆ PSEUDO - WĘDEK OKUMA NA ALLEGRO

utworzono: 2009/07/15 20:02

Witam serdecznie Kolegów .Chciałbym ze szczerego serca przestrzec wszystkich wędkarzy kupujących sprzęt na ALLEGRO ( do których ja sam się nie zaliczam , starając sie kupować potrzebny sprzęt wędkarski w sklpie czyli miejscu typowym do zawierania transakcji ) i pokrótce wypowiedzieć się na temat pewnej nieuczciwiej i do głębi bulwersującej mnie aukcji .Ostatnimi czasy zauważyłem wzrost popularności wędzisk nie tyle bazarowych co podrabianych i skrajnie tandetnych pseudowęglowych kijaszków opatrzonych nazwą OKUMA . Wędka tego typu sprzedawana jest na ALLEGRO przez zwykłego oszusta o pseudonimie NOSTRADAMUS . Wspomniany delikwent - w bezczelny sposób nazywa zwykły bazarowy niesort "prawdziwą węglówką " czym może niektórych wędkarzy wprowadzić w błąd i zwyczajnie wyłudzić pieniądze gdyż oferowany przez niego kij jest wart co najwyżej połowę proponowanej ceny (49.99 ) . Opis produktu wprawdzie nie jest zbyt przekonywujący jednakże są jeszcze wędkarze dający się nabrać na tego rodzaju nieuczciwe fortele i haniebne praktyki będące w rzeczywistości zwykłym przestępstwem . Skoro już jesteśmy przy temacie podrabianych wędek OKUMA to stosunkowo niedawno bo w ubuiegłym tygodniu Policji i Służbom Granicznym udało się przechwycić transport tandetnych i podrabianych wędeczek OKUMA ,które jednak z OKUMĄ nie miały i nie mają nic wspólnego gdyż OKUMA produkuje niewielką ilość specjalistycznych wędzisk nie przenikajacych na rynek europejski .Drodzy Koledzy - jesli daliściesię nabrać przez tego bezczelnego oszusta i małostkowego krętacza - to współczuje Wam i jednocześnie radzę porzucić zainteresowanie ofertami tego typu .... Korzystając z najlepszej po temu okazji - chciałbym również zwrócić uwagę na niski poziom bezpieczeństwa aukcji zawieranych na największym chyba portalu aukcyjnym w Polsce - które spsiał do reszty i już dawno sięgnął bruku zrzeszając w swoim gronie wszelkiej maści oszustów obliczonych na naiwność innych .Pozdrawiam i nie nie dajcie się nabrać przez polskich cwaniaków dopuszczających się zwykłego szalbierstwa na swych rodakach !!!!! Pozdrawiam . [2009-07-15 20:02]

http://www.allegro.pl/item680658707_najlzejsza_na_ryku_wedka_weglowa_okuma_2_7m.html OTO strona użytkownika sprzedającego węglówki OKUMY . Węglówka - dobre mi sobie , wolałbym już chyba łowić na sześciokątny obrzyn niż na wędkę kupioną u Polaka oszukującego innych Polaków ...... [2009-07-15 20:23]

Waldi Fish

Czyżby nie była najlżejsza? A ważyłeś ją? Hehe! [2009-07-16 00:02]

kajko11

Witam. Nie zgodzę się z kolegą w sprawie Allegro. Oszukanym można zostać wszędzie, także w sklepie wędkarskim ( w zeszłym roku miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze). Na Allegro kupuję od kilku lat i nie narzekam . Kupuję u sprawdzonych sprzedawców, przed zakupem sprawdzam opinie o kontrahencie. U rzetelnych Allegrowiczów nie ma też problemu z reklamacją sprzętu. Nie każdego stać na wydanie kilkuset złotych na markowy sprzęt w sklepie. Sam mam kilka wędzisk i kołowrotków kupionych na bazarze i w internecie. Po kilku latach intensywnego użytkowania nadal spisują się bez zarzutów . Pozdrawiam. [2009-07-16 07:53]

mateo17slawa

ja tez sie z kolega nie zgodze ja kupuje sprzet na allegro i nie raz zostałem oszukany ale tak samo i w sklepach oszukuja .dlamnie to jest troche dziwne [2009-07-16 13:19]

Witam . Koledzy - odnoszę wrażenie że kompletnie nie zrozumieliście mojej wypowiedzi . Przeczytajcie opis wędki "OKUMA " oferowanej na ALLEGRO przez niejakiego NOSTRADAMUSA- i pomyślcie czy taka aukcja jak również inne jej podobne oferty są uczciwe i intratne dla grupy niezbyt zamożnych wędkarzy ( do której należy chyba większość z nas ) ?Pozdrawiam . [2009-07-16 15:33]

W przypadku ALLEGRO często bywa tak - że opinie , komentarze pozytywne wraz z infantylnym tytułem SUPER SPRZEDAWCY , zdają się psu na budę - gdy cieszący się dobrą opinią sprzedawca ( a do takich należy ów oszust sprzedający chłam ) - wciska zwykłą lipę wędkarzowi nie mającemu dużych funduszy na swe hobby .Pozdrawiam . [2009-07-16 15:58]

Rozumiem Twoje rozżalenie Kolego. Jednakże obiektywnie patrząc na towar - od razu widać, że to tandetny szmelc. Może to jest znak dla Ciebie, żeby inwestować w pewniejszy sprzęt? A to, że obrażasz portal allegro to inna sprawa. Jak koledzy wcześniej wspomnieli - zawiera się tam wiele rzetelnych transakcji. Jeśli dentysta wyleczy Ci zdrowy ząb, to zwymyślasz dentystów i sam będziesz blombował? Generalnie pozytyw taki, że uprzedzasz kolegów przed pewnym użytkownikiem allegro. Ale z drugiej strony, jakie masz dowody? Możesz konkurencji robić koło d... . Możesz, ale nie musisz. A w kwestii wędki, to co okazało się konkretnie nieprawdą? Zdaje się nie napisałeś... Pozdro [2009-07-17 17:25]

margor1976

bardzo dużo kupuję na allegro i jest ok, jeszcze nigdy nikt mnie w bambuko nie zrobił, raczej sobie chwale , a kupuję wszystko, od części do samochodu, zabawki dla dziecka, i oczywiście sprzęt wędkarski, kupuje bo jest zawsze taniej. pdk [2009-07-17 18:03]

NA ALLEGRO JEST TANIEJ GDYŻ SPRZĘT WĘDKARSKI DOSTĘPNY NA AUKCJACH TEGO PORTALU TO ZWYKŁA TANDETNA ZBIERANINA LUB PRODUKTY , KTÓRYCH SPRZEDAWCY PO PROSTU CHCĄ SIĘ POZBYĆ . WBIJCIE SOBIE DO GŁOWY JEDNĄ PODSTAWOWĄ ZASADĘ I ZELAZNĄ LOGIKĘ JAKĄ RZADZI SIĘ HANDEL A TAKŻE CAŁY NASZ (WYSTAWIONY NA NIEKOŃCZACĄ SIĘ AUKCJĘ ) - ŚWIAT : NIKT NIKOMU NIE DAJE NICZEGO ZA FRAJER A JEŻELI DAJE TO MA W TYM JAKIŚ BLIŻEJ NIEOKREŚLONY CEL . BARDZO CZĘSTO BYWA ZE HANDLOWIEC OFERUJĄCY SPRZĘT PO WYJĄTKOWO NISKIEJ CENIE KIERUJE SIĘ INTENCJA DALEKĄ OD RZETELNOŚCI I CHĘCI UZYSKANIA OBUPÓLNEJ SATYSFAKCJI . WRACAJĄC DO TEMATU WĘDEK OKUMA - TO DAJĘ SŁOWO ZE ZALOZYŁEM ÓW WĄTEK TYLKO I WYŁĄCZNIE PO TO BY UCZULIĆ CO NIEKTÓRYCH ( SZCZEGÓLNIE STAROMODNYCH ) WĘDKARZY NA AUKCJE TEGO RODZAJU GDYŻ SĄ ONE ZWYKŁYM OSZUSTWEM . PISZĄC O AUKCJI NIE MIAŁEM I NIE MAM ŻADNYCH INNYCH INTENCJI JAK TYLKO PRÓBY UKAZANIA ŚMIESZNOŚCI A PRZEDE WSZYSTKIM NIEUCZCIWYCH INTENCJI WIELU SPRZEDAWCÓW UHONOROWANYCH NA ALLEGRO TYTUŁEM SUPER SPRZEDAWCY . NIEDOBRZE MI SIĘ ROBI GDY SŁYSZĘ TEN TYTUŁ , W RÓWNEJ MIERZE NIE CIERPIĘ RÓWNIEŻ WSZELKIEGO RODZAJU KRĘTACZY PRÓBUJĄCYCH ZAROBIĆ NA OSOBACH NIEZBYT ZAMOŻNYCH . [2009-07-17 18:26]

NA ALLEGRO JEST TANIEJ GDYŻ SPRZĘT WĘDKARSKI DOSTĘPNY NA AUKCJACH TEGO PORTALU TO ZWYKŁA TANDETNA ZBIERANINA LUB PRODUKTY , KTÓRYCH SPRZEDAWCY PO PROSTU CHCĄ SIĘ POZBYĆ . WBIJCIE SOBIE DO GŁOWY JEDNĄ PODSTAWOWĄ ZASADĘ I ZELAZNĄ LOGIKĘ JAKĄ RZADZI SIĘ HANDEL A TAKŻE CAŁY NASZ (WYSTAWIONY NA NIEKOŃCZACĄ SIĘ AUKCJĘ ) - ŚWIAT : NIKT NIKOMU NIE DAJE NICZEGO ZA FRAJER A JEŻELI DAJE TO MA W TYM JAKIŚ BLIŻEJ NIEOKREŚLONY CEL . BARDZO CZĘSTO BYWA ZE HANDLOWIEC OFERUJĄCY SPRZĘT PO WYJĄTKOWO NISKIEJ CENIE KIERUJE SIĘ INTENCJA DALEKĄ OD RZETELNOŚCI I CHĘCI UZYSKANIA OBUPÓLNEJ SATYSFAKCJI . WRACAJĄC DO TEMATU WĘDEK OKUMA - TO DAJĘ SŁOWO ZE ZALOZYŁEM ÓW WĄTEK TYLKO I WYŁĄCZNIE PO TO BY UCZULIĆ CO NIEKTÓRYCH ( SZCZEGÓLNIE STAROMODNYCH ) WĘDKARZY NA AUKCJE TEGO RODZAJU GDYŻ SĄ ONE ZWYKŁYM OSZUSTWEM . PISZĄC O AUKCJI NIE MIAŁEM I NIE MAM ŻADNYCH INNYCH INTENCJI JAK TYLKO PRÓBY UKAZANIA ŚMIESZNOŚCI A PRZEDE WSZYSTKIM NIEUCZCIWYCH INTENCJI WIELU SPRZEDAWCÓW UHONOROWANYCH NA ALLEGRO TYTUŁEM SUPER SPRZEDAWCY . NIEDOBRZE MI SIĘ ROBI GDY SŁYSZĘ TEN TYTUŁ , W RÓWNEJ MIERZE NIE CIERPIĘ RÓWNIEŻ WSZELKIEGO RODZAJU KRĘTACZY PRÓBUJĄCYCH ZAROBIĆ NA OSOBACH NIEZBYT ZAMOŻNYCH .SPIDERLING - PROSZĘ NIESNUĆ INSYNUACJI JAKOBYM ( JAK TO UJĄŁEŚ ) ROBIL KONKURENCJI KOŁO D...POZDRAWIAM ZRAKDĘW . [2009-07-17 18:31]

NA ALLEGRO JEST TANIEJ BO WIĘKSZOŚĆ WĘDEK TO ZWYKŁA ZBIERANINA NIEWIADOMEGO POCHODZENIA . ZWRÓĆCIE UWAGĘ CHOCBY NA TAKIE KIJE JAK BROWNING AGRESSOR TELE LAKE bądź też inne niepewne produkty - sprzedawane już jednak za całkiem pewną sumę pieniędzy .... [2009-07-17 18:34]

Hmmm, nie bardzo wiadomo z kim się rozmawia... [2009-07-17 22:40]

margor1976

no nie bardzo, jakaś nowa postać, ........nikt nie każe kupować tandetnego sprzętu, można kupować sprzęt markowy, i po sprawie, a wędki a 30 zł to można kupić na bazarze, oszczędza się na przesyłce, nie trzeba allegro. [2009-07-18 08:42]

szczupak97

Rzeczywiście!!! Nie raz się spotkałem z taką sytuacją... Kapnąłem sie gdy spojrzałem na ceny i zdjęcia!!! Mój kuzyn kupił taką wędkę za ponad 30 złotych a po kilku wypadach byliśmy pewni, że to jest zwykła podróba dobrej firmy! [2009-07-18 11:20]

mlakolak

na bazarze to se możesz kupić okiume a nie okume i nie jaxon tylko jakson! :/ lub imbro
[2010-01-10 00:13]

krisskowron

Dwa razy kupiłem wędki na allegro i po dwakroć się zawiodłem. Pierwszy raz wędka zupełnie nie pasowała do opisu, za drugim razem trafił mi się egz, którego - gdybym go oglądał naocznie w sklepie wędkarskim - na pewno bym nie wybrał (złe rozmieszczenie przelotek, kiepsko zakleszczony klips gumowy dolnika). Oczywiście "chcącemu nie dzieje się krzywda", co więcej mogłem reklamować, domagać się wymiany na inny egzemplarz, odstąpić od umowy sprzedaży itd itd. Tyle tylko, że to wszystko oznacza upływ czasu, stratę nerwów i dalszych pieniędzy (koszty wysyłki). Doszedłem do wniosku, że skoro mogę kupić te same modele wędek, kołowrotków i innego sprzętu w sklepie wędkarskim to zakup internetowy nie ma sensu, choćbym nawet miał zaoszczędzić te 10-20 zł. W internecie zawsze ale to zawsze kupujemy kota w worku, gdyż zakupiony towar obejrzeć możemy dopiero po uiszczeniu ceny. W sklepie tradycyjnym zawsze dokonać mogę i dokonuję szczegółowych oględzin sprzętu, czasem nawet wybieram między kilkoma egz tego samego modelu i nigdy nie kieruję się opinią sprzedającego. Jak mi coś nie pasuję to grzecznie dziękuję i idę do następnego. I jeszcze jedno - jeśli idę do sklepu to zawsze z gruntu wiem co chcę kupić i między czym mam ewentualnie wybierać, wcześniej szukam specyfikacji m.in. w internecie, zadaje pytania na forum, orientuję się opinią znajomych wędkarzy etc. Jeśli Ktoś idzie dokonać zakupu sprzętu i tak do końca nie wie czego chce, tj. czy akcja ma być sztywna, średnia a może miękka, a dł. 2,40 a może 2,70, ma być czysty węgiel a może z domieszką "czegoś tam", to faktycznie wcześniej czy później "da się nabić w butelkę" a przynajmniej nie będzie zadowolony do końca z zakupu, do tak naprawdę decyzję za niego podejmie sprzedawca, a nie on sam. Poza tym wszystkim okazuje się ostatnio, że te same modele wędek czy kołowrotków w "moim" sklepie są ostatnio nieco tańsze (albo przynajmniej w tej samej cenie) niż w ramach ofert internetowych, jak doda się do tego koszty wysyłki, to odpowiedź dla mnie jest oczywista - kupuj w sklepie nie w internecie. Ale to - zastrzegam - tylko i wyłącznie moje zdanie, jeśli Ktoś z powodzeniem kupuje w internecie, to gratuluję i cieszę się. pozdr.

[2010-01-10 11:07]

erykom

od dawna kupuje na allegro i nikt mnie nie oszukal.ale sprzetu wedkarskiego tj. wedek i kolowrotkow nigdy nie kupie na allegro.zakupy robie w sklepie internetowym  i tam wszystko jest zgodne z opisem i jestem zawsze zadowolony z zakupow.dobry sprzet i za niewielkie pieniadze rowniez mozna kupic porzadny sprzet.uzywam tylko sprzetu renomowanych firm... [2010-01-10 11:29]

Kto założył temat i kto się wypowiada : Zrakdęw , czy Mars B ?
[2010-01-10 11:53]

Zastanawia mnie Zrakdęw dlaczego jako Zrakdęw piszesz zwykłymi literkami a jako marsB drukowanymi:)?
[2010-01-10 12:39]

Założył temat i wypowiada się Zrakdęwmarsb. Z przykrością stwierdzam, że te dwie osoby to tylko efekt rozdwojenia jaźni. Zawiodłem się, ponieważ pomimo kilku zgrzytów w przeszłości, ostatnimi czasy całkiem rzeczowo rozmawiało mi się z Kolegą Zrakdęw.

Cóż.... bywa i tak.

Nie wiem wszak czemu miało to służyć.

[2010-01-10 12:42]

Adresy IP się różnią, choć i ten i ten kolega ma internet w tpsa, a z tego co się orientuje to adres IP nie jest tam stałą rzeczą. Więc wyraźnego potwierdzenia jeśli chodzi o te cyferki nie ma. Lepiej niech się wypowie sam założyciel tematu.
[2010-01-10 12:50]

Styl pisania to typowy Zrakdęw . Zawiodłem się srogo , ponieważ zawsze liczyłem się ze zdanie Zrakdęwa. [2010-01-10 12:55]

                                                                                                                           
Ha ha ha, jak już robisz takie numery z kilkoma kontami to mógłbyś się trochę postarać i zerknąć czasem z którego profilu piszesz. Faktycznie Koledzy mają prawo czuć się zawiedzeni, bo mi to osobiście tita. Zastanawiam się jak by można było zabezpieczyć stronę portalu przed kilkakrotnym logowaniem tej samej osoby ale chyba to jest niemożliwe. 
[2010-01-10 13:16]

ayem

kupowałem czasami na allegro i jestem zadowolony , czasami przedmioty są tańsze bo sprzedawcy nie rozliczają się za sprzedany przedmiot tak samo jak w sklepie , a z tego co  zauważyłem to tu także doszło do małej manipulacji  na portalu (nie wiadomo kto w końcu temat założył). Nie dajmy się zwariować w sklepie sprzedawca także wciśnie kit jak zobaczy , że ma do czynienia z niedoświadczonym jeszcze wędkarzem jak i na allegro .
[2010-01-10 13:41]

Kolego Rycerzu - zdumiewa mnie Twoja naiwność . Czy ty naprawdę nie jesteś w stanie przyjąć do wiadomości faktu iż ktoś posiada brata ? Powinieneś 2 razy zastanowić się zanim cokolwiek napiszesz aby wypowiedziane przez Ciebie słowa nie przybrały kształtu kompromitujących Twą osobę - bredni . Zresztą ośmieszyłeś się nie tylko niniejszą wypowiedzią . Twoje węszenie godne psa policyjnego i paranoidalne domysły jakie snujesz - twierdząc jakobym był z użytkownikiem marsb ( czyli moim bratem !)  - jedną i tą samą osobą na nikim  nie zrobią wrażenia . Co się natomiast tyczy wypowiedzi na temat 'WĘDEK OKUMA " oraz sprzętu Shimano  to reczywiście zdarzyło mi się omyłkowo zamieścić komentarz w czasie kiedy na portalu zalogowany był mój brat na swoim komputerze . Myślę że wypowiedziałem się w tej sprawie wystarczająco jasno i więcej na ten temat dyskutować nie zamierzam . Na odchodnego mam dla kol Rycerza zagadkę godną mitycznego Sfinksa a brzmi ona tak :JEŻELI MARSB I ZRAKDĘW jest jedną  I TA SAMA OSOBĄ  to  CIEKAWE W JAKI SPOSÓB  JEDNOCZESNIE ODPIERAŁEM ATAKI ZGROMADZONYCH TUTAJ OSÓB - UŻERAJĄC SIĘ Z WIADOMOŚCIAMI PRYWATNYMI ? W czasie kiedy pisał mój brat - nawiązałem  "miłą " korespondencję z niejakim Panem Spokojnym . Doprawdy  ciekawe to i smakowite zjawisko zwane przez parapsychologów  "bilokacją " [2010-01-10 13:43]