Zaloguj się do konta

Nie jestem pewien jaka to ryba ?

utworzono: 2012/10/11 10:06
unit88

Witam serdecznie,
jestem nowym wędkarzem. Swoją przygodę zacząłem miesiąc temu. Jak do tej pory nie mam większych sukcesów. Złowiłem za to kilka małych ryb które oczywiście wypuściłem. Po pierwsze były zbyt małe a po drugie kto by to miał obrobić i przygotować. Moja prośba to pomoc w ustaleniu gatunku "ryb" jakie złapałem ostatnio. Po to abym w przyszłości wiedział co łowie. Zamieściłem tutaj 4 zdjęcia różnych ryb i proszę o pomoc w ustaleniu ich tożsamości

[2012-10-11 10:06]

covent

Dobra rada - kup sobie kieszonkowy atlas ryb slodkowodnych i będziesz mial frajdę w rozpoznawaniu poszczególnych gatunków. [2012-10-11 10:37]

jacenty75

Bardzo dobra rada kol. covent, niemniej jednak przystępując do wędkowania powinieneś znać (przynajmniej z grubsza) gatunki, wymiary i okresy ochronne ryb które moga trafić na Twój haczyk bo te co widać na foto w siatce to raczej nie należą do rzadko poławianych gatunków. [2012-10-11 11:17]

89krzysztof

ten większy to leszcz, ta mniejsza to płotka. O ile dobrze widzę, bo troszkę światło się odbija. [2012-10-11 11:27]

Zionbel

J abym obstawial KRĄPIA i płoteczke.Zion Bell [2012-10-11 11:38]

Angel Sport Fishing

Z pewnością ten większy to leszcz ma czarną tylną płetwę a to mniejsze to płotka. [2012-10-11 11:43]

Romuald55

Ależ Kolego!Jedną z podstaw wędkarstwa jest umiejętność rozróżniania gatunków ryb.Nic Cię nie tłumaczy!W dobie internetu odrobina chęci wystarczy żeby nie zadawać na forum tak niepoważnych pytań.Wystarczy poszukać. [2012-10-11 12:00]

Wonski79

I tak wracamy do tematu egzaminów na karty wędkarskie. Jak ja zdawałem na kartę od ojca dostałem atlas ryb i na wyrywki byłem przez niego odpytywany, jaka to ryba, jaki ma wymiar ochronny itp.
A tu proszę młody człowiek idzie na ryby łowi nieznane mu gatunki. Nie zjadł, wypuścił. Nikt go nie skontrolował.
A jakby poszedł na grzyby i nazbierał muchomorów albo innych trujących psiaków?
Na szczęście nie ma u nas piranii, jadowitych płaszczek i węgorzy elektrycznych i tym podobnych bo mogło by być nieciekawie.
Przy takiej nieznajomości skończyć się to może mandatem ale na twoim miejscu młody człowieku, weź atlas ryb i przestudiuj żeby w przyszłości przez swą nieznajomość ryb nie zarobić kary i nie stracić np. sprzętu.

[2012-10-11 15:53]

przemo1980

większa rybka to mały leszcz, a ta mniejsza to płoć
[2012-10-11 21:17]

Jack14

"Uni88" podstawa to rozpoznawanie ryb jak nie znasz "gatunku" danej ryby to ją musisz wypuścić zaraz po wyłowieniu.

Dlaczego?

Odpowiedz na to pytanie powinieneś znać .

Pozdrawiam.

[2012-10-12 17:26]