Nie bierze nic - rzeka Omulew

/ 46 odpowiedzi
lizak

Byłem wczoraj na rybach nad małą rzeką Omulew. 

1!!!!!!!!!!!!!!!!!musi być ryba

(2010/05/04 18:15)

jaazz7

musi to na Rusi ryba bierze jak chce!! tak to już jest-jedziemy bojowo nastawieni zanęty przynęty i co NIC!!!Wpatrujemy się w spławik wsłuchujemy się w czy może zadzwoni a tu NIC!!!!Ale to nie ważne radość z bycia nad wodą jest większa niż chwilowe niepowodzenie jutro też jest dzień więcej OPTYMIZMU.pozdrawiam (2010/05/04 18:39)

saw

Faktycznie w ciągu długiego majowego weekendu nie brało nic praktycznie, jest dość zimno jak na maj, przynajmniej w moich stronach:) 1-go maja było ciepło i widziałem jak z gruntu coś tam ciągali na drugim brzegu, ja akurat biegałem ze spiningiem, 3 maja pojechałem z feederem a tu jak na złość zimno i padało... nie dogodzisz:) (2010/05/04 20:25)

merfik

U mnie ryby biorą znakomicie płocie 20-30cm.Frajada jak nniewiem::))

(2010/05/04 20:39)

Lewy9

ja byłem i wyciągałem bardzo duzo karpi , a miałem mało czasu. Takie karpie od  25-40 . w poniedziałek złapałem ich 14. :) (2010/05/04 22:15)

wilczy

Heheh racja zawsze jest przyjemność z tego  pobytu na tych rybach.Ale tak poważnie ciężko jest z braniami ponieważ ta pogoda robi swoje,raz jest taka a raza taki zbyt często sie zmienia.Trzeba poczekać aż się ustabilizuje i wtedy powinno coś się ruszyć (2010/05/05 13:19)

Perzan14

czyli szukać spokojnej wody myślę że znajdę takie miejsce nad moją rzeką w niedługim czasie zdam relacje z wypatrywania miejsca może dom fotki rzeki a wy powiecie mi gdzie najlepiej łowić bo ja narzazie nie mam dużego doświadczenia w wędkarstwie (2010/05/05 16:32)

Blitz

Znam to miejsce o którym piszesz kol. Perzan14, od lat łowię w Narwii w różnych miejscach, wybieram zawsze feeder, obciążenie zależnie od tego gdzie łowię, w nurcie lub na granicy nurtu wybieram ciężar 60-100g na koszyku, zakola i cicha woda odpowiednio mniejsze obciążenie, wtedy można liczyć na pięknego leszcza. Ostatnio jednak na wiosne w Narwi i Omulwi są marne wyniki, woda wysoka, ciężko zlokalizować większe sztuki, ja osobiście teraz jeżdżę pod Olsztyn na rybki na jeziora, czekam aż woda w Narwi spadnie i wszystkie "znajome" dołeczki zaroją się od rybek :). Omulew generalnie jest bardzo słaba, wszystko niestety jest przełowione przez okolicznych "mieszkańców" na sieci, ostatnio szczupaka w Omulwi to złapałem jakieś 7 lat temu, od tamtej pory nie widziałem ani jednego(!). Generalnie rzecz biorąc teraz o tej porze roku jak złapiesz coś większego to będzie to prawdopodobnie przypadek, ryba chodzi dziwnie, woda wysoka, niektóre sztuki jeszcze być może nie wytarte i dlatego nie biorą. (2010/05/12 09:19)

JackDaniels732

Ostatnio zasadziłem się na karpia (proteina waniliowa) i też bez efektu. W zasadzie to było ok. 7 osób i nikt nic nie złowił. Pod samym brzegiem pływało kilka niewielkich sztuk (1-1,5 kg) ale nawet jednego brania. A może łowił już ktoś w tym roku amura? "Starzy wyjadacze" z okolicy mówili że jeszcze za wcześnie na amura, ale skoro karp nie bierze... (2010/05/12 20:31)

Perzan14

Elo. Już jestem. Pochodziłem po mojej rzece i znalazłem takie miejsce. Nie wiem czy jest dobre powiedźcie mi czy opłaca się tam nęcić kuku pszenicą z małym dodatkiem konopi. Było by to nęcenie długotrwałe a przed zasiadko zanęta sypka a codziennie ziarno. Czy się opłaca i czy da radę coś tu złowić.To jest małe zakole ze spokojną wodą i prądami wstecznymi obok głównego nurtu.  (2010/05/16 15:52)

u?ytkownik38976

Elo. Już jestem. Pochodziłem po mojej rzece i znalazłem takie miejsce. Nie wiem czy jest dobre powiedźcie mi czy opłaca się tam nęcić kuku pszenicą z małym dodatkiem konopi. Było by to nęcenie długotrwałe a przed zasiadko zanęta sypka a codziennie ziarno. Czy się opłaca i czy da radę coś tu złowić.To jest małe zakole ze spokojną wodą i prądami wstecznymi obok głównego nurtu. 

Jeśli masz uciąg,to proponuję sklejać zanęte na długotrwałe, niech poleżą zanim prąd wody zdąży przenieść. Dodaj też zapach jakiś (czosnek,miód,wanilia itp) ,żeby ściągnąć rybe z dalszej odległości. Ale zawsze ziarna dobrze zaparzaj.

(2010/05/16 16:18)

Perzan14

ziarna będę gotował. A powiedźcie czy ilość małego pojemniczka takiego z 0,5 l wystarczy raz na dzień wiem że to mało ale za to codziennie. Wstawiam zdjęcie mojej miejscówki. (2010/05/16 19:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik38976

Ze wzgledu na poziom wody ,uciąg jest wiekszy ,to i 0,5 litra jest za mało. Staraj sie nęcić więcej i zawsze o stałej porze.  (2010/05/16 20:51)

TWISTER

Ostatnio bardzo slabo biora pewnie przez ta pogode (2010/05/16 23:24)

Perzan14

a jak oceniacie tą miejscówkę na zdjęciu jest to zakole obok głównego nurtu z prągami wstecznymi i jeszcze w którym miejscu nęcić   (2010/05/17 12:36)

Perzan14

sory że post pod postem ale zapomniałem się zapytać Chodzi o to że nie wiem jak zestawić zanętę z ziaren ile ich w mieszance możecie mi napisać procentowo moje ziarna to kukurydza pszenica konopia czasem pęczak, makaron i ziemniaki ale te 3 ostatnie to żadko tak od czasu do czasu (2010/05/17 13:02)

Perzan14

proszę o odpowiedź. BARDZO (2010/05/19 14:52)

stahu89

Zaglądnełem w rejestr połowów no i katastrofa na 11 połowów 3 ryby dwa okonie i jedna płoć. Kaszana na maxa. Łowię jakieś półtorej miesiąca ale ciągle jest zła pogoda. Msle ze to moze byc sprawka tyc bran. Wachnia pogody, teraz powodzie. Ryby wariują w między czasie ryby odbywały tarło wiec to napewno przyczyniło sie że ryby nie brły. teraz udeże na weekend gdzieś na glinianke lub jezioro w okolicach Legnicy moze cos w końcu sie nadzieje. Ostatnio byłem na Kunicach-brań od groma ale złapać nic sie nei chciało może jakaś drobnica sie bawiła. (2010/05/25 20:27)

milki

Woda w Narwi już systematycznie opada i stare miejscówki są w większości już dostępne. W poniedziałek wyciągnąłem szczupaczka około 80cm, miałem tez coś większego, ale hak nie wytrzymał i się wyprostował :D. (2010/06/30 13:42)

adamekwp

moim zdaniem wiatr napewno nie przeszkadzal ja lapie tylko na rasówki i chodze tylko na nocki mialem takie dni ze czekalem 10h i nie az potem 1 branie ale zato konkretne np wegorz 80cm moj najwiekszy ja tez urzywam zanety dragon  (2010/07/03 23:16)

adamekwp

to zalerzy jak lowisz ale jak jest wiatr to poprostu ciezej zobaczyc branie ;p (2010/07/03 23:19)