Zaloguj się do konta

Nici i woreczki PVA

utworzono: 2011/07/20 20:40
FLO92

Witam. Co sądzicie o woreczkach i niciach PVA?? Lepiej łapać z czyms takim czy nie ?? Prosze o wszelkie odpowiedzi bo próbuje łapac karpia ale nie moge strzelam kulkami 2 tyg i 1 karp. Moze to w czyms pomoze
[2011-07-20 20:40]

Stosuję nici do nadziewania peletu i kulek (w całości lub krojonych) a siatki Do kruszonych kulek i drobnego peletu.czasami mocze w boosterze lub w oleju rybnym.
woreczków nie stosuję. [2011-07-20 20:48]

FLO92

i lepsza sa efekty czy lapac lepiej normalnie bez takich rzeczy??
[2011-07-20 20:51]

filus81

ja również stosuje tak samo jak Jarek11  .necenie punktowe z pva to świetne rozwiązanie!!!
[2011-07-20 20:56]

FLO92

a latwo i szybo sie ten woreczek zaklada i ile kulek w niego wlozyc ? [2011-07-20 21:22]

Witam.

Oj poruszyłeś temat rzekę. Osobiście jestem zakochany w siateczkach PVA. Kruszysz kuleczi i pelecik, zaczepiasz na haczyk i heja do wody. Plusem jest to, że masz zanęcone idealnie punktowo, a przynęta jest na samym środku.

Ile kulek włożyć. To już zależy od ciebie i od wędziska, jak dużo jest w stanie wyrzucić na tą odległośc na której chcesz łowić. Ja zakładam z siateczki takie "paróweczki" 10-12cm.

Pytasz również o efekty. Jeśli wszystko zrobisz dovbrze, szczęście dopisze to efekty będą.


A i jeszcze pytanie do ciebie: Co masz na myśli gdy mówisz: ŁOWIĄC NORMALNIE?? Metoda, a może klasyk z cięzarkiem i rakieta??

Pozdr.

[2011-07-20 22:26]

JacekLbn

Witam.
Tak jak koledzy mówią nić czy worek to świetne rozwiązanie. Wszytko zależy od wędziska a przy tym odległości na jakiej łowisz. Nić- gruby pelet z otworami lub sam nawiercasz + kulka również nawiercana, siatka pva-  różnego rodzaju ziarna, drobny pelet oraz może być tak j.w tylko bez nawiercania. Bardzo dobry sposób punktowego zanęcania a o to nam chodzi. Rzucając kobrą lub strzelając procą zanęcasz spory obszar, więc ryba tam chodzi. Stosując pva zwabiasz ją do haka:) Jedynym pewnym rozwiązaniem oprócz pva jest wywożenie zanęty. Tylko to też temat rzeka :) Pozdrawiam
[2011-07-21 10:15]

FLO92

lowiac normalnie mam na mysli sano strzelanie proce i lowienie po prostu z kulka na wlosie bez zadnych opcji pva. wiec co jest wg was lepszym rozwiazaniem?? a lepiej w woreczek wlozyc cale kulki czy pokruszone ?
[2011-07-21 10:38]

iro

Materiały PVA są o tyle dobre że nęcisz punktowo bezpośrednio pod przynetę i hak. Ale jak nie masz wyników po dwóch tygodniach nęcenia to przynyną najprawdopodobnie jest cos innego moze to być smak, nęcenie, dno, jakosć kulek, zestaw końcowy...  [2011-07-21 10:51]