Zaloguj się do konta

Nestorzy wędkarstwa

utworzono: 2013/09/26 14:21
Zibi60

Zniesmaczony dotychczasowym działaniem - a właściwie jego brakiem - Redakcji i Moderatorów, postanowiłem założyć zamkniętą grupę pod nazwą "Nestorzy wędkarstwa". Do dyskusji zapraszam najbardziej doświadczonych koleżanki i kolegów. Marzy mi się spokojna dyskusja, wspomnienia, wymiana doświadczeń, między wędkarzami z jednego pokolenia. Żebym nie wyszedł na wroga młodzieży, spieszę napisać, iż podoba mi się ich wiek, ciekawość; tylko irytują powtarzane w kółko podobne pytania o oczywiste rzeczy, a internetowa anonimowość dodaje im pewności graniczącej z butą.
Nie wypaliła propozycja odseparowania pokoju dla młodych, lub czasowej karencji dla nowo wstępujących, może ta koncepcja się przyjmie ?.
W anonsie założycielskim napisałem:
"Zamknięta grupa dla najbardziej doświadczonych, najpoważniejszych, osób po 50-tce. Dwupokoleniowa różnica stanowi barierę w merytorycznej dyskusji. Forum opanowali młodzi, początkujący adepci wędkowania, a nie każdego "rajcuje" codzienne czytanie postów: "Jak złowić karasia, czy okonia ?", czy "fachowe" odpowiedzi wędkarzy z kilkumiesięcznym stażem. Kryterium wieku jest jedynym wyznacznikiem przyjęcia do zamkniętej grupy, liczę na poważne decyzje."
Zdaję sobie sprawę z braku możliwości weryfikowania wieku, ale liczę na poważne potraktowanie chęci przystąpienia. Wystarczy, aby chętny określił, iż jest w wieku 50+, jeśli spotkam sie z przekrętami, poradzę sobie posiadając narzędzie moderacji zamkniętej grupy. Jeśli jest ktoś chętny do wspólnego moderowania - serdecznie zapraszam.
[2013-09-26 14:21]

Zander51

Wiek niby się zgadza, ale czy spełniam pozostałe kryteria ? Jakby co, to zgłaszam akces do tej grupy...
[2013-09-26 16:33]

adler

Witajcie.

Dzięki Zbyszku za inicjatywę i wytrwałość. 

Więc także dołączam do grupy. Myślę że będę przydatny, pomocny. Jak na razie grupa z lekka ruszyła, 

Pozdrawiam "Nestorów".

[2013-09-26 17:00]

Zibi60

Witam dwóch pierwszych, najodważniejszych !
[2013-09-26 18:00]

irex

Widzę Panowie,że osiągając pewien wiek człowiek potrzebuje więcej spokoju nie tylko w normalnym życiu ale i w dyskusjach na forum.Gratuluję pomysłu.
[2013-09-26 18:10]

JKarp

CześćJak to napisałem do Zbyszka w PW miło będzie pogadać na tematy poważne i nie poważne z poważnymi Koleżankami i Kolegami.
JK [2013-09-26 18:18]

Zibi60

Witam kolejnych kolegów Irka i Janusza. Racja, potrzeba spokoju przyświecała założeniu grupy. Tematyka: co komu do głowy, wszelkie problemy postaramy się pomóc rozwiązać.
Jesteśmy po takim stażu wędkarskim, że oczekujemy od wędkowania innych doznań jak np. młodzi adepci tego pięknego hobby. Mamy inne poglądy na wędkarstwo, zweryfikowane przez wieloletnie łowienie. Żeby ktoś nie pomyślał, że jedynie słuszne ! W grupie rówieśników łatwiej jest prowadzić rzeczową, merytoryczną dyskusję, wiedząc, że interlokutorem jest osoba w konkretnym wieku. Chciałbym jeszcze na samym początku zaznaczyć, iż zwrot "KOLEGA" jest normą wśród wędkarzy i będzie u nas.
[2013-09-26 18:31]

Jędrula

A czy ja z moim 28 - śmio letnim stażem wędkarskim mogę przystać do tej grupy ? :) [2013-09-26 21:30]

cierpliwy1

Nie wiem co wniosę do szanownej grupy seniorów ,ale przynajmniej spróbuje .Doświadczenia mam sporo ,tylko jestem trochę leniem i nie chce mi się pisać.Serdecznie pozdrawiam "STARSZAKÓW" [2013-09-27 10:36]

Bernard51

Jesteśmy po takim stażu wędkarskim, że oczekujemy od wędkowania innych doznań jak np. młodzi adepci tego pięknego hobby. Mamy inne poglądy na wędkarstwo,

Przypuszczam że  mogło by to być mottem tej grupy.
Pozdrawiam szanownych i szacownych seniorów.
[2013-09-27 15:02]

Zander51

To powiedzcie koledzy jak suszyć grzyby ? Piekarnik odpada, bo płomień jakiś się pojawia. Za oknem zimo...
[2013-09-27 16:26]

JKarp

CześćMirek na nitkę i na kaloryfer a potem nad kuchnią gazową.JK [2013-09-27 16:44]

Zander51

Też tak pomyślałem. Ale wkur..jąca robota. Połowa spada. Dwie godziny i dopiero dwa sznurki...
[2013-09-27 17:28]

JKarp

Bo gruba nitka załatwia sprawę lub cienki sznurek.JK [2013-09-27 18:16]

jogi

Witam wszystkich Członków Grupy. Mój wiek pozwala mi na wstąpienie w Wasze szeregi i dziękuję że przyjęliście mnie do swojego grona. Staż wędkarski mam spory (lata siedemdziesiąte) ale nie mam żadnych nadzwyczajnych osiągów. Taki sobie zwyczajny skromny człowieczek który lubi posiedzieć z wędką nad wodą w gronie doświadczonych wędkarzy. Wiedzy nigdy nie ma za dużo. Mam nadzieję że tu też dowiem się ciekawych rzeczy. Działam w kole społecznie (SSR oraz członek zarządu). To chyba tyle na mój temat. Pozdrawiam wszystkich członków tej Grupy. [2013-09-27 18:28]

Zibi60

Witam szanowne grono, ale Was przybyło podczas mojego wędkowania.
Suszenie grzybów - najładniejsze (zachowują swój kolor) są po ususzeniu w suszarce z nawiewem. Nabyłem w markecie taką trzypiętrową. Grzybki wstawiam na kilka godzin i później do worków i "dojrzewają na kaloryferach.
Suszenie w piekarniku jest za szybkie i grzyby tracą kolor.
[2013-09-27 19:47]

irex

Witam szanowne grono, ale Was przybyło podczas mojego wędkowania.
Suszenie grzybów - najładniejsze (zachowują swój kolor) są po ususzeniu w suszarce z nawiewem. Nabyłem w markecie taką trzypiętrową. Grzybki wstawiam na kilka godzin i później do worków i "dojrzewają na kaloryferach.
Suszenie w piekarniku jest za szybkie i grzyby tracą kolor.

Witam.Zbyszku jeśli masz piekarnik elektryczny to ustawiasz go na 40-50 st. zostawiasz lekko uchylone drzwiczki i grzybki powoli ale ładnie się suszą.Układam je na kratkach ze starej lodówki.Pozdrawiam
[2013-09-27 21:12]

Zibi60

Pamiętam, tak suszyli rodzice. Pudełko zapałek blokowało zamknięcie drzwiczek piekarnika. Grzyby były zawsze bardzo ciemne, ale może tamten piekarnik nie posiadał wentylatora ? Poza tym, kilka dni po suszeniu nie można piec ciasta :)
Podsumowując: można w piekarniku, na kaloryferach, na piecu kaflowym, na powietrzu i w specjalnych suszarkach - mamy szeroki wybór.
Proponuję część grzybków przetrzymać w zamrażarce (tylko szczelnie zapakować, bo ich intensywny zapach przejdzie na inne potrawy) - całkiem inny smak.
[2013-09-28 04:54]

Bernard51

Jednak ja dla mnie najlepszy grzyb jest suszony na słońcu ,zachowuje barwę i intensywny zapach,rozwieszam na sznurkach od połódniowej strony do słońca pod zadaszeniem i nie przeszkadza że jest parę dni wilgoć, to jak słoneczko przygrzeje to i tak wyschnie na pieprz
[2013-09-28 05:40]

Zander51

Witam kolegów. Założyłem nowy wątek w naszej grupie i chyba się zawiesił...
[2013-09-28 09:50]

JKarp

CześćWidziałem ale otworzyć tego jakoś nie można.
Zapraszam do składania poparcia ;-)
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,stop-legalnym-klusolom,68880
JK
[2013-09-28 10:50]

Zander51

[2013-09-28 11:42]

Zander51

A tutaj weszło. Sorki Janusz, zaraz odpiszę na Twój post. Udało się z filmikami, choć chciałem założyć nowy wątek. Oglądajcie. Coś fascynującego...
[2013-09-28 11:43]

cierpliwy1

Wspaniałe filmiki doszedłem do 30 -ego .  Sandacz i okoń to moje ryby ,których u nas w Wisełce do niedawna było bardzo dużo ,ale jak zalew pomiędzy Płockiem a Włocławkiem trafił w ręce PZW rybactwo wygrabiło wsio.Obecnie jest bardzo mało okoni a sandacza praktycznie nie ma . [2013-09-28 13:07]

Zander51

Poradzili mi szefowie, by tutaj najpierw wstawić link. Niesamowite filmiki !

[2013-09-28 14:45]