Nestorzy wędkarstwa

/ 48 odpowiedzi
Zibi60


Zacząłem oglądać z otwartą japą i tak chyba pozostanie do końca. Fantastyczne filmy o rodzimych jeziorowych i rzecznych rybach, dotychczas oglądałem tylko o morskich. (2013/09/28 15:43)

slimko82


Piekne filmy,obejrzalem wszystkie ..: ) Pozdrawiam (2013/09/28 18:01)

Zibi60


Kapitalny odcinek z dużym szczupakiem i ławicą przeróżnych "przekąsek" dla niego. Pewnie tak jak u ssaków, małe rybki wiedziały, że nie jest głodny i nic im nie grozi. Swoją drogą, jak skusić takiego szczupaka do zainteresowania się naszą sztuczną przynętą ? (2013/09/30 09:01)

Zander51


Panowie. Znalazłem 6 pięknych i zdrowych borowików. I nie wiem, co z nimi zrobić. Na marynatę za mało i nie lubię się z tym bawić. Suszyć, czy ugotować i do zamrażarki ? (2013/10/01 16:27)

Zander51


No oczywiście masa innych grzybków ( dwie reklamówki ) . Te gotuję i na patelnię na kilka dni. A podobno byłem na rybach... (2013/10/01 16:29)

JKarp


CześćJa gotuję, studzę i do zamrażarki czyli nic wymyślnego.JK (2013/10/01 16:36)

Zander51


Już mam kilka torebek koźlaków i opieniek. Grzybów masa w tym roku. A co dziwne prawdziwki pojawiły się po opieńkach w tym roku u mnie. (2013/10/01 16:39)

Zibi60


Czyli masz kłopoty bogactwa Mirku. W moich lasach już po prawdziwkach, mroźne noce zrobiły swoje. Dziś nazbierałem całe wiadro opieniek, mniejsze do marynaty, większe suszę. Trafiłem kilka gąsówek nagich, ostatnio rzadko u mnie występują. Jutrzejszej nocy ma być u mnie -5 stopni, więc będzie po grzybach. (2013/10/01 18:32)

irex


Drodzy koledzy odbiegając od powyższych wątków mam do was prośbę .Czy zna ktoś dobrze działającą i najlepiej darmową aplikację na Androida -GPS do chodzenia po lesie.Chciałbym żeby można było w niej zaznaczyć punkt(np.samochód) startu na grzyby i z  dowolnego miejsca wrócić do niego.Pokazywanie całej trasy nie jest konieczne(choć dobrze żeby pokazywała). (2013/10/02 21:20)

Bernard51


CześćJa gotuję, studzę i do zamrażarki czyli nic wymyślnego.JK

Nigdy nie gotuję ani nie płuczę grzybów do zamrożenia, ponieważ wraz z wodą tracimy smak i zapach grzyba, dokładnie trzeba obrać a jak trzeba to nawet starszą szczoteczką do zebów oczyścić i takie zamrażam oczywiście pokrojone w kostkę. (2013/10/03 06:48)

JKarp


CześćGdzieś wyczytałem, że tak nie należy robić ;-) Ale będę musiał spróbować tego sposobu.
Irku jest taka aplikacja co nazywa się PARKING 2 - w mieście idealnie pokazuje gdzie zostawiłeś auto korzystając z mapy w moim przypadku Nokii ( mam wersję na N8 czyli Symbian ). 

JK (2013/10/03 07:16)

irex


CześćGdzieś wyczytałem, że tak nie należy robić ;-) Ale będę musiał spróbować tego sposobu.
Irku jest taka aplikacja co nazywa się PARKING 2 - w mieście idealnie pokazuje gdzie zostawiłeś auto korzystając z mapy w moim przypadku Nokii ( mam wersję na N8 czyli Symbian ). 

JK

Witam.Dzięki za odzew ale niestety mam Samsunga S+ na Androidzie.Dziś robiłem testy zainstalowanej na nim nawigacji będąc na grzybach i niestety do poprawnego działania niezbędny jest dobry zasięg 3G ,a tam nie było prawie zasięgu. (2013/10/03 17:54)

Bernard51


Panowie SENIORZY coś cicho w tym pokoju czyżby nic się nie działo nad wodą i w życiu codziennym? Nie wiem jak u was ale ja jak zwykle mam problem złowić sandacza bo maluchy się wieszają 43-47 a mnie interesuje na wigilie konkretna rybka. Albo woda jeszcze za ciepła lub jesień będzie długa bo to byłby już czas na żerowanie większego. Macie jakieś wyniki konkretne , to pochwalcie się. (2013/10/10 18:37)

cierpliwy1



To ja się pochwale .Od soboty zacząłem stawać w miejscach jesiennych sandacza i do dnia dzisiejszego mam 3 sztuki ,ale nie za duże .Najmniejszy 1,5 ,następny 1,6 i trzeci 1,7 nie są to wielkie wyniki ,które i tak mnie cieszą ,ponieważ jak wcześniej pisałem u nas złowić sandacza jest bardzo ciężko,po prostu ich nie ma .Pozdrawiam (2013/10/10 22:05)

Bernard51


Dziś w południe wybieram się na zaporówkę mamy zamiar posiedzieć do niedzieli może się coś poszczęści z sandałkiem. Chociaż pogoda ma być przednia w dzień 22st a w nocy 8-10st trochę za ciepło na niego. (2013/10/11 06:48)

Zibi60


Na mojej zaporówce sandacze są, ale omijają moje przynęty. Z corocznego dylematu: ryby czy grzyby, wyraźna przewaga tych drugich.
Najgorzej, że w niedzielę bardzo ważne (dla mnie) zawody spinningowe, a pomysłów brak ?! (2013/10/11 18:02)

JKarp


Spina miałem w ręku chyba z siedem lat temu.Jesienią moim kilerem była guma relaksa marchewka fluo lub ta sam guma w czarne paski - mówiliśmy na to tygryski. Główka obowiązkowo ciężka minimum 20 gram. Coś tam brało ;-)
JK (2013/10/11 19:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bernard51


Powróciłem z zaporowego wędkowania i jak poprzednio maluchy (sandacze)ale w 4-rech dwa szczupłe -60 ,nocki tak ciepłe że w namiocie w podkoszulku i w śpiworze cały mokry.
Nad ranem coś popadało(3godz)w sobotę, a wody coraz mniej. (2013/10/13 15:44)

Zibi60


U mnie średnio - byłem dziewiąty a najgroźniejszy konkurent piąty - więc odrobił 4 pkt. Padło 6 szczupaków, mój niestety 48 cm, więc do wagi trzy okonie. (2013/10/13 17:06)

Bernard51


To też sukces, Zbyszku, gratulacje! (2013/10/13 21:31)

Zibi60


Dzięki Bernardzie.
Muszę nieskromnie przyznać, że sukces może być za dwa tygodnie, po ostatnich zawodach w kole. Odkąd uczestniczę w tej rywalizacji, jeszcze tak wysokiego miejsca nie zajmowałem:
http://pzwokon.pl/strona/25,tabela_najwszechstronniejszy_wedkarz_kola
Regulamin konkursu przewiduje odliczenie dwóch najsłabszych wyników i punkty po ukośniku (/) właśnie to określają.
Znając możliwości kolegi Piotrka w połowie tyczką, nie widzę dla siebie szans... ale będę walczył. (2013/10/14 07:34)

feroza


Powodzenia, Zbyszku; frajda będzie na 100%! (2013/10/15 16:30)