NęcenieMiejsca gdzie nie było łowione przez ok. 8

/ 30 odpowiedzi
withanight88

a ja mówie ze nas zmyliles pisząc "jezioro " a nie woda prywatna (2010/01/06 22:29)

użytkownik22572

Kolego Goryl25 - zamykanie pomostu w tym kraju jest niezgodne z Ustawą  o prawie wodnym. Możesz sobie taki pomost zrobić na prywatnym jeziorze ale na państwowym (dzierżawionym od skarbu państwa przez kogoś) już nie. Tyle o pomoście.
Jeśli chcesz nęcić to tak, by ryby zjadały Twoją zanętę, czyli nie za dużo. Zanęta ma ryby zwabić a nie karmić. Wiaderko po kapuście to jest za dużo. Jeśli będziesz nęcić wiosną to sypnij najpierw na płytkiej wodzie, tak byś widział pszenicę i na drugi dzień sprawdź czy zniknęła. Jeśli w lato to możesz zanęcić przy pomoście a później zanurkować. Na początek sypnąłbym nie więcej niż pół litra. Możesz też dodać do pszenicy jakiegoś zapachu - wtedy ryby bedziesz do niego przyzwyczajał i Tobie będą brały najlepiej a innym słabiej. (2010/01/06 22:47)

withanight88

mialem to dodac co okonhel ale zapomnialem , najlepiej nauczyc ryby konkretnego zapachu typu wanilia, czosnek itp (2010/01/07 09:00)

goryl25

aha :) tak myślałem właśnie żeby dodawać jakiegoś atraktora w proszku podczas gotowania pszenicy :) najwięcej myślałem o czosnku lub wanili lub kopro melasie :) (2010/01/07 15:04)

roman76

witaj miałem w zeszłym roku podobny problem nie tyle z pomostem tylko z tym że jak już zajeżdzałem na ryby to ktoś zawsze był i niby nic nie łapał jak zacząłem porządnie nęcic i zobaczyli to tubylcy nie miałem już miejsca no niestety tak już u nas jest ale przeniosłem sie na inne miejsce i zacząłem od nowa nęcić tylko że nęciłem już kukurydzą moczoną ze trzy dni z dodatkiem aromatu do ciast w moim przypadku był to olejek arakowy bo akurat było go dużo w sklepie. jak jechałem na ryby dodawałem tego olejku pare kropel do zanęty i już nie wiem czy to miało aż takie znaczenie ale ja łapałem ryby a obserwatorzy już nie i zniechęceni po jakimś czasie przestali mi sie wcinać na łowisko pozdrowienia i połamania kija (2010/01/16 17:46)