Nęcenie, zanęcanie.

/ 4 odpowiedzi
Cześć,witam wszystkich :)
Pisze tutaj bo szukając po forum nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje "pytania". 
Od niedawna łowie karpie, na kulki proteinowe. Nie mam jakiś mega okazów, lecz nie narzekam. Planuje się w weekend wybrać się na dosyć duży zbiornik ok. 650h. Czytałem juz trochę o łowieniu ryb na proteinę. Wiem,żeby złapać większego osobnika bez nęcenia itp to trzeba mieć "kupę" szczęścia. Dlatego niżej opisze moje pytania itp. :)

1. Jak nęcić żeby zwabić większe osobniki ( karpie,amury,leszcze) ,ale żeby też ryby nie przekarmić ?2. Czym nęcić ? ( konopie,pszenica,ziemniaki,proteiny,pelet) , czy np. robić z wszystkich składników jakąś pastę i dopiero rzucać do wody. Niestety muszę rzucać zanęty, ponieważ nie posiadam łódki do wywozu.3. Czy na przykład któryś składników nie należy z sobą mieszać ?4. Jeżeli chcę się wybrać w sobotę, to luz lepiej było by w piątek,czwartek jechać częściowo zanęcić ?

Ooo, się rozpisałem,ale może udzieli mi ktoś chociaż paru rad.
Dziękuje,pozdrawiam :)


Piotr 100574


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?szukaj=n%EAcenie+%2Czan%EAcanie+%2Ckarp%2Cleszcz%2Camur&pokaz=archiwum



miłej lektury (2015/06/17 21:48)

jannowywpoznaniu


Przy wodzie 650h raczej skupiłbym się na znalezieniu odpowiedniego miejsca gdzie karpie żerują  najlepiej niegłębokie zatoki przy wpływach do jeziora
najbardziej uniwersalną zanętą jest kukurydza gotowana lub półsurowa tylko podgotowana
ziemniaki na początek w małych ilościach gotowane krojone ,trochę kulek
oczywiście najlepsze jest systematyczne kilkudniowe nęcenie
może na początek nie proteina tylko kukurydza i duży pęk czerwonych robali
bo na dzikich wodach bez wcześniejszego nęcenia kulkami może być ciężko
taka moja taktyka może okazów nie łowie ale za to systematycznie teraz poznaje nowe jezioro i pierwsze efekty już mam (2015/06/17 23:44)

Romuald55


Duże karpie na dużych zbiornikach żerują daleko od brzegu,najczęściej na koloniach racicznic.Trudno bez łódki je zlokalizować.Nie masz możliwości zanęcić tak daleko.Musisz poobserwować jezioro w odległości możliwości rzutu workiem PVA,bo to chyba jedyna możliwość.Górki podwodne można zlokalizować obserwując mewy czy perkozy.Tam gdzie atakują,tam jest drobnica a więc i płycej.Rzucaj w to miejsce.Wybierz najdalej oddalone.Jaka zanęta?...ziarna pellet i proteiny rzucane w workach.Trzeba to robić dość precyzyjnie.Żeby złowić duże karpie trzeba nęcić kilka dni.O przekarmieniu nie ma mowy.Na hak a raczej włos zakładasz to czym nęciłeś.Może być kukurydza,pellet czy proteina. (2015/06/18 09:52)

szymon832


Dziękuje bardzo za wszystkie rady :) (2015/06/18 14:32)