Zaloguj się do konta

Nęcenie długotrwałe-leszcz,lin

utworzono: 2014/03/10 17:53
slimko82

Witam,mam miejscowke ktora chce necic przez caly sezon..Zaczalem 2 tygodnie temu po zejsciu lodu,necilem glina argile i sypka zaneta plociowa z dodatkiem bialych robali..Co dalej? Necic tym samym czy zmienic strategie na cos innego? Prosze o pomoc [2014-03-10 17:53]

zbynio5o

Nęci sie przez kilka dni przed łowieniem a nie co dwa tygodnie. [2014-03-10 18:46]

slimko82

zaczalem 2 tygodnie temu,co 2 dzien kilka kul w lowisko. [2014-03-10 18:49]

marciin 2424

To czas kolego na sprawdzenie efektów nęcenia. I proszę o relację na forum po wędkowaniu. Pozdrawiam i połamania kija życzę:)
[2014-03-10 18:52]

slimko82

wlasnie jutro sie wybieram na dwie,trzy godzinki po pracy..Tak wiec zdam relacje,nigdy tak wczesnie nie zaczynalem sezonu ze wzgledu na lod ale skoro wiosna do nas przyszla wczesniej to i czas na pierwsze godziny przy kijku.
Pozdrawiam [2014-03-10 18:56]

baits

Witam,mam miejscowke ktora chce necic przez caly sezon..Zaczalem 2 tygodnie temu po zejsciu lodu,necilem glina argile i sypka zaneta plociowa z dodatkiem bialych robali..Co dalej? Necic tym samym czy zmienic strategie na cos innego? Prosze o pomoc



bezsensowne necenie,po co glina??po co zaneta?lina,leszcza nęci sie grubo teraz z wiosny tez tylko w mniejszej ilosci.takie nęcenie jak zastosowałes to dobry sposób z marszu ale napewno nie na, jak to piszesz "długotrwałe"  [2014-03-10 19:08]

musiek93

To czym proponujesz teraz nęcić kolego? Może coś doradzisz? :) Pozdrawiam. [2014-03-10 20:36]

rafalwedkuje

noooooormalnie szok !!!!!!
kup kuku nagotuj i codzienni dywanowo.
[2014-03-10 21:03]

baits

każdym ziarnem...np. czystym niczym nie dosmaczanym pęczakiem tylko w rozsadnych ilosciach,zależne od wody...syp nie dłuzej niz tydzien codziennie wieczorem,zaczynasz od poniedziałku jezeli w sobote siadasz rano, to w piatek juz tylko odrobine.na poniedziałek rano przyszykuj sobie troche peczaku na haczyk(nie rozgotuj masz cały tydzień zeby sie nauczyc go gotowac,mozna robic w termosie)oprócz tego co na haczyk przygotuj sobie duża porcje peczaku który zmiksujesz blenderem (około 4 szklanki takiej papki),siadasz w poniedziałek rano,łowisz mocno przegruntowanym zestawem z konkretna srucina sygnalizacyjna,ta papka z wczesniej zmiksowanego peczaku robisz w łowisku mgłe...co pół godziny dorzucasz takiego zgniota papki(czasem trzeba to troszke domoczyc woda ) to ma wpadac do wody i robić mgłe,smuge,staraj sie łowic blisko brzegu tak zebys był w stanie dorzucic tym zmiksowanym pęczakiem..prosto skutecznie,kwestia tylko Twojej inwencji w dobraniu miejscówki,najlepszy bedzie spadek 2-2,5m o tej porze roku,najtrudniej opanowac konsystencje tego miksu tak zeby był na tyle zlepiony zeby w miare szybko opadł na dno,metoda skuteczna na leszcze liny itd lin bardzo lubi takie naturalne przynety,bez zapachów i udziwnien,mozna tak łowic cały rok [2014-03-10 21:34]

slimko82

kuku bore pod uwage oczywiscie,tylko boje sie ,ze o tak wczesnej porze roku przekarmnie ryby i efekt bedzie odwrotny do oczekiwanego. Ale dzieki za pomoc.
Pozdrawiam [2014-03-11 08:05]

naruto1919

Tak więc nie syp dużo to nie przekarmisz a przyzwyczaisz rybki, że co dzień stołówka otwarta, z wiosny prosto bez dopalaczy w wodzie jeszcze za dużo zapachów nie ma dopiero zacznie się dziać więc spokojnie możesz ziarnami kuku, pęczak, do tego dosłownie garść jakiegoś peletu myślę że jak na lina to może być śmierdziel a potem tylko wyniki. Cały sezon jeszcze nigdy nie nęciłem na stałe jednej miejscówki nie wiem ja lubię odwiedzać co jakiś czas nowe miejsca ale myślę że wyniki będą murowane bo rybki będą miały jak w stawie hodowlanym ciągle żarełko pod nos :). [2014-03-11 09:25]

slimko82

necenie sie narazie oplacilo ; ) W dwie osoby 14 ploci ( w tym jedna okolo kilograma) i 4 leszcze ,bylo by lepiej ale lowione bylo tylko od 16:30 do 19.
Pozdrawiam
[2014-03-11 19:49]