Zaloguj się do konta

Nęcenie pęczakiem

utworzono: 2013/10/08 08:21
RuchPalikota2

Staw "Ceglana" w brodnicy mam oddalony o 700 m. .Będę nęcił w środę ,piątek, nęciłem już w poniedziałek, na raz wsypuję ok. 1 kg pęczaku z domieszką piernika z Dragon'a i olejku waniliowego. W sobotę przyjdę i zarzucę 1 spławik z makaronem, jednego feedera z rosówką.W niedzielę przyjdę z kulką proteinową Tutti-Frutti (feeder) i z pęczkiem białych.Czy jest to dobre połączenie ? Mam szansę lina tam złowić coś sensownego? Bo kolega nęcił pęczakiem i zapał 3 liny. [2013-10-08 08:21]

perwer

Pasuje ci ten nick :RuchPalikota 2

Zawsze masz szanse złapać lina --tylko wytłumacz co ma ten Twoj piernik z dragona do wiatraka?
[2013-10-08 09:00]

A1986

Nad samą metodą nęcenia niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni koledzy od wód stojących.

Ja tylko wspomnę, że zawsze nęcę pęczakiem, efekty niezłe odkąd zacząłem stosować pęczak gotowany z odrobiną wanilii i kolendry. Do pęczaku obowiązkowo dodaje kukurydze z puszki wraz z sokiem. Efekty leszczowe bardzo dobre, zdarzało się, że podszedł nawet linek.

Ponawiam zapytanie kolegi perwer, skąd pomysł na piernik (może marcepan będzie lepszy:p)?

[2013-10-08 09:12]

Bernard51

Pęczak zawsze był i jest dobrą zanętą jak i przynętą, ale o tej porze roku to dawki trochę przesadzone, na rzece o dobrym uciągu to i może być, na wodę stojącą stanowczo za dużo. Podkarmiaj pęczakiem a zarzucaj na mięsko,ale w dzień słoneczny i przy ciepłej temp. (południe) zakładaj pęczak+robak na spławik, nie zaszkodzi!
[2013-10-08 11:01]

berthold

no i obyś tam połapał gdzie będziesz nęcił bo ja na kilka nęceń zawsze miałem komplet wędkarzy na tym miejscu mimo że zawsze siedzieli na innych swoich miejscach to nie wiedzieć czemu zmieniali po moim nęceniu -hehe ------------hieny nic innego
[2013-10-08 11:38]

Spawciu

jesli chodzi o lina to peczak wymienil bym na kukurydze , a peczak zostawil na leszcze , ew troszke peczaku ale wiecej kukurydzy i pozniej kukurydze z bialym na hak . i juz mniej sie neci niz w lato wiec zmniejsz dawki [2013-10-08 12:31]

perwer

A1986    Przeczytaj jeszcze raz jego post ..
 Nie kapujesz aluzji ...nie chodzi że to dobra przynęta .. Wysil dyńke i pokapuj .  Wysilaj moccccnno ..jak zaczniesz sie pocić ,to na luz ...i znowu .
 Oczywiście  przy okazji,  pęczak to bardzo dobra przynęta i nęcąc regularnie razem z konopiami i kuku można mieć bardzo dobre efekty .Można dodać aromaty ,ale ja bym dorzucił do gotowanych konopi i nie aromatyzował dalej.Szczególnie Leszcz ,płoc i ładny dubel..Na lina też oczywiście ,ale raczej trzeba by nęcić posiekanymi czerwonymi , białym i kuku ... wtedy łowić na dendrobeny ,lub pęczak białych z kuku i powinnien być efekt. Szczególnie na lina nęcić o świcie najlepiej ,albo z późniego wieczora .. Łowić też najlepiej o tych samych porach .  Jednak raz -trzeba w miare dobrać dobrą miejscówe ..nęcić regularnie w miare o jednakowych porach ..i dwa łowić zazwyczaj na to ,czym sie nęci.
[2013-10-08 18:40]

notaki

. .Będę nęcił w środę ,piątek, nęciłem już w poniedziałek, na raz wsypuję ok. 1 kg pęczaku z domieszką piernika z Dragon'a i olejku waniliowego. W sobotę przyjdę i zarzucę 1 spławik z makaronem, jednego feedera z rosówką.W niedzielę przyjdę z kulką proteinową Tutti-Frutti (feeder) i z pęczkiem białych.Czy jest to dobre połączenie ?

Przyznam , ze nie rozumiem Twojej strategii. Necisz przez kilka dni pęczakiem ( czyli przyzwyczajasz ryby do pobierania okreslonego pokarmu w okreslonym miejscu i o okreslonej porze, po czym przychodzisz nad wodę i wrzucasz na haku coś zupełnie innego. Jaki to ma sens ? Chcesz łowić na makaron, to nęć makaronem. Ja po nęceniu pęczkiem, wrzuciłbym do wody niewielką jego ilość, na środku pola nęcenia postawiłbym spławikówkę z pęczakiem wlasnie, a na jego skraju feedera z rosowką. Kulka ( sztuk jeden ) podana tylko na haku na haku wydaje mi sie odrobine bez sensu. A białe .. zawsze sa atrakcyjne w wodzie, o ile nie zauwazy ich ukleja, bo wtedy wyprzedzi kazdą inną rybe. [2013-10-08 18:45]

notaki

Dopiszę: pęczak na haku możesz uatrakcyjnić robiąc ( jak pisali koledzy ) właśnie kanapke z białymi robakami. Jak się zacznie czepiać drobnica zawsze możesz z białych zrezygnować.

[2013-10-08 19:06]

halski021

A nie za późno na lina? [2013-10-08 20:10]

A1986

A1986    Przeczytaj jeszcze raz jego post ..
 Nie kapujesz aluzji ...nie chodzi że to dobra przynęta .. Wysil dyńke i pokapuj .  Wysilaj moccccnno ..jak zaczniesz sie pocić ,to na luz ...i znowu .
 Oczywiście  przy okazji,  pęczak to bardzo dobra przynęta i nęcąc regularnie razem z konopiami i kuku można mieć bardzo dobre efekty .Można dodać aromaty ,ale ja bym dorzucił do gotowanych konopi i nie aromatyzował dalej.Szczególnie Leszcz ,płoc i ładny dubel..Na lina też oczywiście ,ale raczej trzeba by nęcić posiekanymi czerwonymi , białym i kuku ... wtedy łowić na dendrobeny ,lub pęczak białych z kuku i powinnien być efekt. Szczególnie na lina nęcić o świcie najlepiej ,albo z późniego wieczora .. Łowić też najlepiej o tych samych porach .  Jednak raz -trzeba w miare dobrać dobrą miejscówe ..nęcić regularnie w miare o jednakowych porach ..i dwa łowić zazwyczaj na to ,czym sie nęci.

Pisząc „tylko wspomnę” zaznaczam, że wypowiedź nie jest stricte odpowiedzią na zadane pytanie. Podzieliłem się czymś, co faktycznie sprawdziło mi się w praktyce na wielu łowiskach.

Jeżeli dalej uważasz, że „nie kapuje aluzji” to wyjaśnij proszę skąd ta ironiczna sugestia, bo będę zmuszony stwierdzić, że Twój wpis ma zerową wartość merytoryczną.

[2013-10-09 12:18]

RuchPalikota2

czyli mam łowić na pęczak jeżeli nęce pęczkiem?Mogę go zamoczyć przed zarzuceniem w melasie? [2013-10-09 17:23]

A1986

Często spotykam się ze stwierdzeniem "łowimy na to czym nęcimy". I tak to prawda, bo przyzwyczajamy ryby do konkretnego pożywienia, ale zauważ, że z "kilograma pęczaku" rozsypanego na dnie, ryba musi zwrócić uwagę na to co jest na haku.

Drogi są więc dwie:

1. Pilnujemy, żeby w trakcie łowienia, pęczaku w zanęconym miejscu nie było za dużo

albo

2. Staramy się wyeksponować jak najlepiej to co jest na haku, tak aby ryba zwróciła uwagę właśnie na nasz smakowity kąsek. Czyli coś co kontrastuje z zanętą albo wręcz się rusza. Mam na myśli białego, kuku albo dendrobaenę.

Osobiście na jednej gruntówce , przy słabych braniach, zakładam jeden albo dwa pęczaki i uatrakcyjniam je białym. Na drugiej wędce przeważnie sama kukurydza albo kuku z białym. Kilka razy trafił się spory linek na kuku z białym. Ale to oczywiście zależy od łowiska. A przy dobrych braniach to obojętne co założysz na hak :D.

Co do melasy to nie stosuje jej na lina, może niesłusznie.

[2013-10-09 17:51]

haja

A nie za późno na lina?

Za późno. Fakt [2013-10-09 18:08]

prexpl

Do pęczaku dodaj kukurydzy gotowanej i powinny brać  [2013-10-15 20:54]

DamianDagi15

Na sam początek to radziłbym Ci abyś wybrał się wiosną na lina. [2013-10-16 23:01]