Nęcenie grochem

/ 10 odpowiedzi
Witam.W sobote z samego rana ruszamy nad wodę,na średniej wielkości jezioro lub rzekę. I mam pytanie,czy jeżeli w czasie łowienia rzucimy troche grochu do wody(jako zanęta) i będziemy łowić na groch,można spodziewać się jakiś ryb,jeżeli np inni rybacy nałapali ich sporo,ale na zanęty uniwersalne itd? chodzi mi o to,czy jeżeli w danym miejscu nie było nęcone grochem,to czy w pierwszy dzień rzucania można się czegoś spodziewać?bo pośród rybaków zdania są podzielone.Będziemy łowić z brzegu,dalekie rzucanie raczej odpada.
destruktor

witam tak z marszu na groch raczej marne szanse ale sprubój na kuku  (2013/06/07 00:35)

roger0

to prawda z marszu wedkarskie szczescie. niezwiekszysz tym swaich szans.groch jest siwietny ale po kilkudniowym neceniu. (2013/06/07 02:20)

użytkownik116538

Wędkarstwo jest nieprzewidywalne i szansa jest zawsze, można mieć szczęście np. ale najlepiej temu szczęściu pomagać. Groch jest świetny jako zanęta i przynęta ale niestety koledzy wyżej mają rację, tego typu zanętą trzeba kilka dni przed łowieniem już nęcić, ja z kolei nęcę swoją miejscówkę 3 dni przed łowieniem, o mniej więcej tej samej godzinie. Spróbuj jakąś uniwersalną zanętę zastosować i dodaj do niej kukurydzę, groch, będą szybsze i lepsze efekty. A kiedy już skończysz wędkowanie to zanęć jeszcze tym grochem jakieś wybrane miejsce i przez 3 dni nęć tym a potem na rybki i zobaczysz że będą lepsze efekty niż zanęcenie tym grochem i w tym samym czasie łowienie. (2013/06/07 14:14)

Jakub Woś

Witam.W sobote z samego rana ruszamy nad wodę,na średniej wielkości jezioro lub rzekę. I mam pytanie,czy jeżeli w czasie łowienia rzucimy troche grochu do wody(jako zanęta) i będziemy łowić na groch,można spodziewać się jakiś ryb,jeżeli np inni rybacy nałapali ich sporo,ale na zanęty uniwersalne itd? chodzi mi o to,czy jeżeli w danym miejscu nie było nęcone grochem,to czy w pierwszy dzień rzucania można się czegoś spodziewać?bo pośród rybaków zdania są podzielone.Będziemy łowić z brzegu,dalekie rzucanie raczej odpada.

Rybacy nie łapią na zanęty ale na sieci (2013/06/07 20:47)

użytkownik16322

Od lat łowię na groch w Wiśle.Narwi,Bugu,Nidzie i na jeziorach i Bóg raczy wiedzieć gdzie. Najważniejsze przyzwyczaić rybę .Nie ma bardziej selektywnej przynęty niż groch. Gdy zaczynałem swoją przygodę z kijem nikt nawet nie marzył o gotowych zanętach. Groch,kukurydza,pęczak pszenica ziemniaki i płatki to była zanęta i przynęta. Po prostu kochani zrobiliśmy się wygodni a póżniej na łowiskach pełno opakowań po zanętach zostawionych przez syfiarzy  nie wędkarzy.
Julian (2013/07/30 19:26)

piotrkulas

Co myślicie o nęceniu grochem?
 Sprawdza wam się?  (2018/06/23 10:55)

czarekg76

to zależy od łowiska mósi być czyste dno żeby necić ja po wygrabieniu dna i potsypaniu grchem już za dwie godziny miałem dobre efekty,ale nie na każdej wodzie się sprawdzi odrazu? (2018/07/12 03:29)