Zaloguj się do konta

Nęcenie kulkami

utworzono: 2012/10/08 11:22
siwy19101920

witam mam takie pytanko czy mozna mieszac necac lowisko smaki kulek np.wanilia,krab,truskawa,tuti fruti i itd [2012-10-08 11:22]

witam mam takie pytanko czy mozna mieszac necac lowisko smaki kulek np.wanilia,krab,truskawa,tuti fruti i itd

tak :)
[2012-10-08 00:22]

witam mam takie pytanko czy mozna mieszac necac lowisko smaki kulek np.wanilia,krab,truskawa,tuti fruti i itd

Tak ale mi się zdaje że lepiej zanęcić zanętą .

[2012-10-08 12:18]

michol

Tak ale mi się zdaje że lepiej zanęcić zanętą .

Dlaczego ? [2012-10-08 13:58]

bosnox

A ja mam inne pytanie. Czy można łączyć kulki lub pellet z zanęta sypką?
[2012-10-08 14:58]

tomczyk001

Mieszaj sobie, kombinuj, ale nie mieszaj zanęt sypkich z kulkami lub pelletem, bo powinieneś trzymać rybę przy dnie, a w większości przypadków zanęt sypkich unosi dużą smugę nad dno i ryby odchodzą od dna.
[2012-10-08 15:06]

kamil11269

oczywiście:) [2012-10-08 15:27]

Dlaczego ?
Bo mam takie przekonanie ale to tylko według mnie .

[2012-10-08 15:39]

JKarp

Dlaczego ?
Bo mam takie przekonanie ale to tylko według mnie .

CześćWojtek kulki to bardzo selektywna przynęta i zanęta. Jak myślisz dlaczego ci co starają się łowić duże karpie używają właśnie kulek? Przekonanie do własnych sposobów łowienia karpi to bardzo ważna sprawa. Wynika często z podglądania innych wędkarzy lub z własnych doświadczeń. Wynika również z tego, że np nigdy nie złowiłeś karpia na kulkę - po kilku próbach bez brań doszedłeś do wniosku, że jest to droga i nieskuteczna przynęta. Ale, żeby łowić na kulki i mieć efekty należy tych kulek używać regularnie. Z czasem zobaczyłbyś, że efekty nie zależą tylko od samego użycia kulek ale i od tego, że pewne kulki zdecydowanie sprawdzają się wiosną, inne latem a mało tego - są kulki, które można skutecznie używać od wiosny do jesieni.JK [2012-10-08 16:08]

bosnox

Dzięki za radę, ale czy zanęcając zanętą sypką mogę łowić na kulki ?
[2012-10-08 19:39]

JKarp

CześćDobrze byłoby gdybyś nęcąc zanętą sypką nęcił też kulkami. Nie trzeba ich dużo, szczególnie, że mamy jesień, woda się ochłodziła i karpie już tak ostro nie żerują.Zanęta dobrze, żeby była dość ciężka i dobrze dowilżona bo w przeciwnym wypadku może spowodować, że karpie podniosą się z dna idąc w kierunku lustra wody za dobrze pracującą zanętą co  słusznie zauważył Filip.Wszelkie dopalacze do zanęty można rozrabiać alkoholem ponieważ ten dobrze rozpuszcza się w zimnej wodzie.JK [2012-10-08 19:47]

bosnox

Zrobił bym tak, powiedzmy że daję np. 1kg dobrze dociążonej zanęty np. z gliną i do tego 1 kg kulek(różne smaki truskawka,wanilia,ryba,halibut) myślicie, że to się sprawdzi łowiąc w lecie jak i  wiosną czy jesienią? I oczywiście łowiąc na kulkę

Czy może lepiej zanęcać zanętą sypką i łowić na kukurydze, robaki itp., czy nęcić samymi kulkami i na nie same łowić?
[2012-10-08 20:11]

Teraz to proponował bym raczej kilka rozdrobnionych kulek pod zestaw i troszkę pelletu i to wszystko. Ogólnie to nie jestem zwolennikiem sypkich zanęt jak nastawiam się za karpiem wole za tą cenę kupić kukurydzy i ugotować, ale to latem raczej. No i oczywiście smaki jak najbardziej można mieszać. To samo na włosie albo bałwanek z dwóch różnych kulek albo dwie polówki kulek.  [2012-10-08 20:19]

JKarp

Zrobił bym tak, powiedzmy że daję np. 1kg dobrze dociążonej zanęty np. z gliną i do tego 1 kg kulek(różne smaki truskawka,wanilia,ryba,halibut) myślicie, że to się sprawdzi łowiąc w lecie jak i  wiosną czy jesienią? I oczywiście łowiąc na kulkę

Czy może lepiej zanęcać zanętą sypką i łowić na kukurydze, robaki itp., czy nęcić samymi kulkami i na nie same łowić?

CześćDociążonej - w tym wypadku nie chodzi o glinę. Jeśli już to raczej dobrym liquidem lub melasą. Oczywiście w zanęcie może być kukurydza, pellet i pokruszone kulki. Jednak na teraz proponuję pokruszyć kulki, trochę pelletu i to razem do woreczka PVA. Teraz nie jest dobra pora na nęcenie zanętą a raczej jak napisał Artek delikatnie i punktowo.JK [2012-10-08 21:00]

Kowal73

A może tak?,,,i efekt i akcja będzie???,,pozdrawiam kolegę,,Janusz:) dobrze se myślę?:):):) [2012-10-08 21:23]

JKarp

CześćJeśli to worki PVA to chyba największe jakie były dostępne :-)Ale dobrze kombinujesz.JK [2012-10-08 21:37]

Kowal73

Hi Hi możliwe że dysponowałem takimi:):):),,ach w tedy ino,,,. Dziękuję i polecam Janusz innym:);):),Twoje słówko święte dla mnie:):):):) [2012-10-08 21:52]

bosnox

Możecie opisać jak nęcić punktowo, wiem tylko tyle, że pellet czy kukurydze pakuje się w siatki PVA. Jak wyrzuca się takie woreczki proca czy moze z ręki ?
[2012-10-13 08:51]

Możecie opisać jak nęcić punktowo, wiem tylko tyle, że pellet czy kukurydze pakuje się w siatki PVA. Jak wyrzuca się takie woreczki proca czy moze z ręki ?

przypon przeciągasz przez worek lub  worek zahaczasz na haczyku ,zarzucasz lub wywozisz i po sprawie .
[2012-10-13 15:19]

buba0sparx

Jesli nie jest zbyt głęboko mozesz tes wsypać bezposrednio na zestaw, oczywiscie jesli wywozisz i tez bedzie punktowo . :) [2012-10-13 15:29]

bosnox

Ale w taki sposób nęci się  wiosną i jesienią gdy karpie nie żerują zbyt intensywnie? Czy przy każdym kolejnym zarzuceniu zakładam na haczyk ten worek z kulkami ?
[2012-10-13 19:02]

Ale w taki sposób nęci się  wiosną i jesienią gdy karpie nie żerują zbyt intensywnie? Czy przy każdym kolejnym zarzuceniu zakładam na haczyk ten worek z kulkami ?

punktowe  nęcenie sprawdza się nie tylko wiosną i jesienią ,wszystko zależy od sytuacji nad wodą . ja po braniu  za każdym razem zakładam nowy worek.
[2012-10-13 19:37]

bosnox

Ale czy wystarczy tyle zanęty ile jest w worku ? Czy za każdym razem moge zarzucać w inne miejsce czy raczej w jedno upatrzone miejsce? Jeżeli używam kulek czy pelletu lepeij używać bosterów?
[2012-10-13 20:13]

Ale czy wystarczy tyle zanęty ile jest w worku ? Czy za każdym razem moge zarzucać w inne miejsce czy raczej w jedno upatrzone miejsce? Jeżeli używam kulek czy pelletu lepeij używać bosterów?

wszystko zależy od zbiornika ,pory roku ,populacji karpia  i wielu innych czynników
[2012-10-13 22:36]

zasada jest taka że łowisz stale w jednym upatrzonym miejscu np stawiasz marker (znacznik,tyczke,bojke) i w to miejsce stale posyłasz zestaw.
zanęte do pva (ja używam siatek i czasem nitki) robisz w ten sposób;wsypujesz do miski troche zanęty sypkiej (z pół kilo) do teko troszke ziaren konopii i kuku gotowanych ale wode musisz odsączyć, do tego dosypujesz drobny pellet (6-9mm) i na koniec troche kruszonych kulek.całoiść nawilżasz ale nie wodą tylko boosterem lub płynnym pokarmem i taką zanętą napychasz siatke pva ,robisz takie "kiełbaski" dł paru cm na końcacu robisz supełki. kiełbski spokojnie można przygotować w domu i transportujesz w pojemniku lub worku foliowym. na rybach zakładasz "kiełbaske" na hak (nie zapominając o kulce na włosie).donęcasz kulkami (kilka szt) rzucając kobrą , strzelając procą . ja czasami robię tak że na nić rozpuszczalną nanizam igłą do kulek ze 3-4 kulki i ze 2 pelety. całość przywiązuje do ciężarka. [2012-11-06 11:39]

89krzysztof

A może tak?,,,i efekt i akcja będzie???,,pozdrawiam kolegę,,Janusz:) dobrze se myślę?:):):)

A rzeczywiście, na tym zdjęciu są jakieś worki. Musiałem się dobrze przypatrzy żeby zauważyc :)
[2012-11-06 11:47]