Zaloguj się do konta

Długie nęcenie miejscówki

utworzono: 2012/03/25 15:32
cypis1

Witam serdecznie wszystkich wędkarzy!!! Mam pytanie odnośnie nęcenia. W długi weekend majowy zamierzam wybrać się na nockę na karpia, a żeby zwiększyć swoje szanse na kontakt z rybami chciałbym przygotować trochę łowisko czyli kilka dni podnęcić w tym miejscu. Nie wiem jednak co zastosować na zanętę i przez ile dni nęcić. Łowisko to duży staw z miękkim dnem. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!!!
[2012-03-25 15:32]

to wszystko zależy od wielu czynników ,jaka jest populacja karpia w danym zbiorniku ,jakie sa inne ryby ,w jakich miej wiecej ilosciach itd. [2012-03-25 15:58]

xxxczokxxx

JA CI PROPONUJE  ŻEBYŚ NECIŁ TYM CAŁY CZAS CO BD ŁOWIŁ NP ŁOWISZ NA KUKU TO NECISZ KUKU NAJLEPIEJ ROZMIESZAJ ZANĘTE Z KUKU I TAK NĘĆ TYLKO UWAŻAJ ABY NIE PRZENĘCIĆ BO BD LIPA
[2012-03-25 15:58]

Arcymisiek

Ja tamtego roku z wiosny nęciłem na płytkim trzcinowisku 70cm do 100cm wody,ok. trzech dni głównie,drobnym pelletem(dynamite baits) rzepakiem i konopiami w niezbyt dużych ilościach,na haczyk zakładałem Robin Red Carp Pellets 8-12 mm.
Łowiłem feederem z koszykiem do metody,brań miałem dużo,ale brały karpie,tzw."Handlówki"

[2012-03-25 17:41]

czarnypum

Witam serdecznie wszystkich wędkarzy!!! Mam pytanie odnośnie nęcenia. W długi weekend majowy zamierzam wybrać się na nockę na karpia, a żeby zwiększyć swoje szanse na kontakt z rybami chciałbym przygotować trochę łowisko czyli kilka dni podnęcić w tym miejscu. Nie wiem jednak co zastosować na zanętę i przez ile dni nęcić. Łowisko to duży staw z miękkim dnem. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!!!

Witaj
Nie proponuję Ci nęcenia sypkimi zanętami, chyba, że w stawie nie ma drobnicy. Najlepsze będą ziarna kukurydzy, konopie, groch, pszenica oczywiście gotowane. Prawdopodobnie karpie są przyzwyczajone do kulek proteinowych więc również one powinny znaleźć się zarówno w zanęcie jak i na włosie w czasie zasiadki.
Powodzenia
[2012-03-25 17:48]

a czemu jak jest drobnica to odradzasz sypka zanete? [2012-03-26 17:44]

damian123102

JA CI PROPONUJE  ŻEBYŚ NECIŁ TYM CAŁY CZAS CO BD ŁOWIŁ NP ŁOWISZ NA KUKU TO NECISZ KUKU NAJLEPIEJ ROZMIESZAJ ZANĘTE Z KUKU I TAK NĘĆ TYLKO UWAŻAJ ABY NIE PRZENĘCIĆ BO BD LIPA

Ja tez w długi weekend wybieram się na 2-3dni zależy od pogody  na karpia piszesz żeby nie przenęcić to znaczy ile rano i ile wieczorem w wodzie ma się znaćeść zanęty kuku przenicy kulek pelletów itd.
[2012-03-26 21:21]

tstaros

a czemu jak jest drobnica to odradzasz sypka zanete?

 

Gruba zanęta jest bardziej selektywna, drobnica w nią nie wejdzie.



[2012-03-27 10:30]

JKarp

CześćA widziałeś jak płotki czyszczą gotowaną kuku :-)JK [2012-03-27 10:55]

no i bardzo dobrze ze wejdzie nie wprowadzaj chłopaka w bład ,ja dodaje celowo sypka zanete celowo zeby zciagnac drobnice [2012-03-27 20:32]

maciek051298

zgadzam się z panem wyżej am film na dvd ja łapią karpie i specjalnie dawali mbardzo mały pellet żeby zwabić drobnice bo ona zwabia karpie [2012-03-27 20:45]

JKarp

CześćMoim zdaniem błędem jest wiara, że zanęt sypkich nie należy używać podczas nęcenia długotrwałego. Na zbiornikach ( nie łowiskach komercyjnych ) samo nęcenie powinno rozpocząć się od wywołania zamieszania w wodzie. W tym celu można używać zwykłych zanęt wzbogaconych mikropelletami, kukurydzą z puszki, pokruszonymi kulkami i konopiami. Można nadawać smak jakimiś liquidami w zależności od upodobań własnych no i ryb. W miarę upływu czasu przy dość już dobrze wygrzanej wodzie ( 12 - 15 stopni ) można rezygnować z zanęty sypkiej na korzyść kulek, gotowanej kuku i grubszych pelletów. Nie oznacza to wcale, że mając możliwość zanęcenia z łódki nie można przed łowieniem podać kilkanaście kul zanętowych o smaku podanych przez nas kulek. Ma to na celu wyraźne pokazanie rybkom, że tu jest jedzonko. Drobnica bardzo szybko rozbije kule zanęty ale smak pozostanie. Mnie sprawdza się w tej sytuacji rozpuszczony pellet - taka pasta dosmaczona liquidem.Jednak przy już dobrze wygrzanej wodzie ( od połowy maja powiedzmy ) przechodzę na nęcenie tylko kulkami i pelletami w rozmiarach 10 do nawet 26mm.JK
[2012-03-27 21:14]

nic dodac nic ujac ;) [2012-03-27 22:06]

tstaros

Cześć A widziałeś jak płotki czyszczą gotowaną kuku :-) JK

 



Nie każda płoć jest drobnicą.

[2012-03-28 07:05]

JKarp

Cześć A widziałeś jak płotki czyszczą gotowaną kuku :-) JK

 



Nie każda płoć jest drobnicą.


Cześć
Łowiłem płocie po 95dkg ale celowo. 
Taka płoć ( wiem, że jest duża ) przy wywózce na 150m jest dla mnie absolutnie nie widziana mile. Owszem cieszę się, że coś tam wyjada moje papu dla ryb ale powtórzyć wywózkę nocą jak pada brrrrr 
JK [2012-03-28 07:33]

znam ten bol,meczysz sie ,wywozisz pod marker  a tu w srodku nocy branie leszcza pol kilo na bałwanka z dwudziestek,he,he [2012-03-28 22:05]

voland

Witam również zamierzam się wybrać na karpiową zasiadkę i chciałbym się dowiedzieć co nieco w jakich ilościach nęcić, ktoś odpowiedział "niewiele" jednak zważywszy na to że jestem początkującym wędkarzem ( jeśli chodzi o białoryb ) to nie do końca nawet wiem ile to może być niewiele, przygotowałem sobie gotowaną kukurydzę pastewną z atraktrorem truskawkowym oraz gotowany pęczak aby dodatkowo znęcić sobie również mniejsze ryby ( płocie itp. ), wszystko z dodatkiem zanęty sypkiej, planuję codziennie wrzucać ilość jaka się mieści w woreczku śniadaniowym ( na oko trzy pełne garście mieszanki ), czy taka ilość będzie odpowiednia czy zdecydowanie za mała, jeziorko w jakim będę łowił ma powierzchnię około 10,5 ha, średnia głębokość 7m. Domyślam się że skuteczne zanęcanie może zależeć od wielu czynników dlatego proszę o podanie orientacyjnej ilości. czy nęcić w jednym punkcie czy na jakimś określonym obszarze. z góry dziękuję. [2012-06-19 18:24]

Witam również zamierzam się wybrać na karpiową zasiadkę i chciałbym się dowiedzieć co nieco w jakich ilościach nęcić, ktoś odpowiedział "niewiele" jednak zważywszy na to że jestem początkującym wędkarzem ( jeśli chodzi o białoryb ) to nie do końca nawet wiem ile to może być niewiele, przygotowałem sobie gotowaną kukurydzę pastewną z atraktrorem truskawkowym oraz gotowany pęczak aby dodatkowo znęcić sobie również mniejsze ryby ( płocie itp. ), wszystko z dodatkiem zanęty sypkiej, planuję codziennie wrzucać ilość jaka się mieści w woreczku śniadaniowym ( na oko trzy pełne garście mieszanki ), czy taka ilość będzie odpowiednia czy zdecydowanie za mała, jeziorko w jakim będę łowił ma powierzchnię około 10,5 ha, średnia głębokość 7m. Domyślam się że skuteczne zanęcanie może zależeć od wielu czynników dlatego proszę o podanie orientacyjnej ilości. czy nęcić w jednym punkcie czy na jakimś określonym obszarze. z góry dziękuję.
podałes mało informacji ale trzy garscie zanety to jest zdecydowanie za mało

[2012-06-20 19:41]